Dzisiaj jest: 22.10.2021, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

Ogromny sukces wystawy Zakochaj się w sztuce

Dodano: 9 lat temu Czytane: 2977 Autor:

Zakochaj się w sztuce/ Fall in love with art w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego

Ogromny sukces wystawy  Zakochaj się w sztuce

Ogromny sukces wystawy

Zakochaj się w sztuce

zorganizowanej przez kuratorki Agę Pietrzykowską i Laurę La Wasilewską w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego – na wernisaż przybyło ponad 300 osób!

Zakochaj się w sztuce/ Fall in love with art

– to wystawa zorganizowana w ramach interdyscyplinarnej grupy artystycznej Młodzi Sztuką – działającej w Związku Polskich Artystów Plastyków w Warszawie. Grupa, na dzień dzisiejszy, liczy 98 wybranych – utalentowanych artystów w różnych wieku i reprezentujących różne dziedziny sztuki. Do udziału w wystawie promującej MIŁOŚĆ DO SZTUKI zakwalifikowało się 34 artystów i ich 50 prac.

   

Wernisaż był wspaniałą okazją aby docenić starania zaangażowanych artystów oraz instytucje dzięki których wsparciu wystawa się odbywa.

Certyfikaty Artistic Guarantee of Art Imperium

– oficjalnie potwierdzające Patronat Artystyczny/ Medialny, z rąk Magdaleny Woźniak – Redaktor Naczelnej portalu Art Imperium, otrzymali:

Za wspieranie i promocję działań kulturalnych i artystycznych:

Krzysztof Bugla – Burmistrz Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy
Katarzyna Bijas – Prezes Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego
Grupa Młodzi Sztuką – na ręce założycielek Edyty Dzierż i Laury La Wasilewskiej

 oraz uczestniczący w wystawie artyści:

Wanda Badowska-Twarowska, Maja Chmura, Alina Dorada-Krawczyk, Edyta Dzierż, Jolanta Maria Garecka, Weronika Gęsicka, Sylwia Górak, Dora Hara, Chris Hernandez, Dominik Jasiński, Dariusz Jędrasiewicz, Katarzyna Łucja Marciniak, Krzysztof Kopeć, Iwona Kulągowska, Mariola Landowska, Magdalena Limbach, Magdalena Łazar–Massier, Krzysztof Łyżyń, Maggie Piu, Paulina Maksjan, Marcin Painta, Agnieszka Pakuła, Beata Pflanz, Agnieszka Pietrzykowska, Magdalena Popiel, Róża Puzynowska, Agnieszka Słodkowska, Sona Hay, Aleksandra Supińska, Tessa Was, Jerzy Treit, Krystyna Urbanowicz-Dudek, Laura La Wasilewska, Monika Wójtowicz.

Wszyscy, którzy otrzymali certyfikaty mogą liczyć na promocję ich działań artystycznych i kulturalnych oraz na nasze wsparcie. Portal  www.artimperium.pl  także udostępnia, zarówno artystom jak i instytucjom kulturalnym, możliwość rejestracji na portalu i samodzielnej promocji działań przez dodawanie wydarzeń kulturalnych i ofert/ ogłoszeń/ reklam swojej twórczości i działalności. W ramach Patronatu Artistic Guarantee of Art Imperium posiadacze certyfikatów mogą liczyć na dodatkową promocję oraz publikacje zapowiedzi i relacji z wydarzeń, w których biorą bezpośredni udział.

Misją wystawy Zakochaj się w sztuce jest uaktywnienie nie tylko środowiska artystycznego ale i społeczeństwa. Rozkochanie w sztuce zarówno dorosłych jak i dzieci. Aby tę misję wesprzeć, od dziś przez cały okres trwania wystawy – codziennie, na Art Imperium będziemy publikować sylwetki artystów, którzy wzięli udział w wystawie wraz z ich uzasadnieniem – odpowiedzią na pytanie: Dlaczego warto zakochać się w sztuce?

Gorąco zapraszamy – rozkochajcie się w sztuce razem z nami!