Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Zwycięzcy MUZY - Painta, Maciejowska, Strójwąs i Maciaszek

Dodano: 7 lat temu Czytane: 5559

13 listopada w Kartonovni – Centrum Sztuki odbył się Finisaż wystawy MUZA. Głównym punktem wydarzenia było ogłoszenie Finalistów Konkursu Publiczności na najciekawszą pracę oraz wręczenie Grand Prix.

Zwycięzcy MUZY - Painta, Maciejowska, Strójwąs i Maciaszek

Finisaż wystawy MUZA


Magdalena Woźńiak13 listopada w Kartonovni – Centrum Sztuki, w Warszawie, odbył się Finisaż wystawy MUZA zorganizowanej z okazji 2. Urodzin Art Imperium. Głównym punktem wydarzenia było ogłoszenie Finalistów Konkursu Publiczności na najciekawszą pracę oraz wręczenie Grand Prix artyście wyłonionemu prze jury konkursu, pod przewodnictwem Małgorzaty Sady, w składzie: Edyta Dzierż – kurator wystawy MUZA, Ela Malka – Kartonovnia – Centrum Sztuki i Magdalena Woźniak – Art Imperium.
 

GRAND PRIX WYSTAWY MUZA

Grand Prix wystawy zdobył artysta, który wg jurorek z największym autentyzmem podszedł do tematu. Jego obraz opisuje bohaterkę tworząc pełen jej wizerunek zarówno przez podobieństwo fizyczne, charakterystyczny gest jak i symbolikę opisującą jej charakter oraz życie. Obraz „Magda” oczywiście również przykuwa uwagę ze względu na świetny warsztat.

Marcin Painta - Magda
Marcin Painta, Magda, 100x100, technika mieszana na płótnie, 2014r.
 

Marcin PAinta - Grand Prix wystawy MUZA

Marcin Painta – Grand Prix Konkursu MUZA

Absolwent wydziału Wychowania Artystycznego Akademii Jana Długosza w Częstochowie, kierunek: Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych, specjalność Grafika warsztatowa.  Dyplom zrealizowany w pracowni druku płaskiego prowadzonej przez prof.
Grzegorza Banaszkiewicza i prof. Krystynę Szwajkowską. Od 2012 roku należy do interdyscyplinarnej grupy artystycznej Młodzi Sztuką  działającej przy Okręgu Warszawskim Związku Polskich Artystów Plastyków.
 
Jego obrazy, grafiki i rysunki znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i zagranicą m.in. w: Szwecji, Czechach, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Artysta ma na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt zbiorowych w kraju i zagranicą. Systematycznie jego prace są wystawiane na aukcjach sztuki w największych domach aukcyjnych w kraju oraz na aukcjach charytatywnych.
 
Dzieła artysty biorą udział w nowatorskim projekcie designerskim – Artefakty ED-Wall Art – gdzie dzieła sztuki użytkowej w limitowanych kolekcjach autorskich z certyfikatem sygnowanym przez artystę dostępne są w postaci artystycznych szklanych mozaik, artystycznych tapet i naklejek na drzwi i meble.
 
Najbardziej emocjonującym wydarzeniem towarzyszącym wystawie był Konkurs Publiczności. Podczas wernisażu wystawy 31.10 rozpoczęto zbieranie głosów publiczności oddanych osobiście w galerii, a od 1.11 zaprezentowano wszystkie dzieła wystawy w internecie gdzie w sposób automatyczny sumowały się wszelkie polubienia i udostępnienia poprzez niemal wszystkie portale społecznościowe. Spośród głosów oddanych osobiście wyłoniono dwóch artystów, a nagodzonych głosami internautów jednego.
 
Tuż przed ogłoszeniem wyników konkursu, o pracy Dominiki Maciejowskiej pt. Imperatorka, Krzysztof Pieczyński – znany aktor i pisarz, który odwiedził wystawę i z wielkim zaangażowaniem studiował wszystkie zaprezentowane prace, powiedział, że tylko ona spośród wszystkich artystów uchwyciła to charakterystyczne spojrzenie tytułowej Muzy i zachwycił się geometryczną techniką inspirowaną Japonią, którą w niezwykły sposób operuje autorka. Być może to również dostrzegli goście odwiedzający wystawę…
 

Finaliści Konkursu Publiczności

Dominika Maciejowska, Imperatorka, akryl na płótnie, 100x100cm, 2014r.

Dominika Maciejowska, Imperatorka, akryl na płótnie, 100x100cm, 2014r.
 

Dominika Maciejowska - MUZA

Dominika Maciejowska – I Nagroda Publiczności

 
Absolwentka Krakowskich Szkół Artystycznych na kierunku Projektowanie ubioru. Uczestniczyła w prywatnych stażach jubilerskich, krawieckich oraz graficznych. Projektuje i własnoręcznie wykonuje biżuterię oraz dodatki stylizacyjne. Maluje obrazy a ich fragmenty ożywia na ubraniach własnego projektu.

 

Marek Strójwąs - MUZAMarek Strójwąs – II Nagroda Publiczności

Dobrze czuje się zarówno w pejzażu, scence rodzajowej, jak i w martwej naturze. Lubi łączyć także różne techniki. Jednak koronnym tematem jego prac od zawsze był i jest człowiek oraz jego ingerencja w kształtowanie krajobrazu. Portret traktuje wręcz, jako dyscyplinę obowiązkową.


Marek Strójwąs, Matczyna Miłość, czarny pastel, węgiel i zestaw gumek, 2014r.
Marek Strójwąs, Matczyna Miłość, czarny pastel, węgiel i zestaw gumek, 2014r.
 

Amonaria - Magda MaciaszekAmonaria – Magda Maciaszek – Nagroda Internautów

Prace Amonarii wprowadzają w świat, który zdaje się być poetyckim odzwierciedleniem rzeczywistości, jakby były złudzeniem lub urywkiem snu. Autorka zdaje się mieć niesamowitą umiejętność wywoływania emocji, swoimi pracami potrafi wzbudzić pozytywne skojarzenia. Subtelność prowadzenia kreski, nanoszenia barwy i wyczucia formy nadaje jej pracom wyjątkowego charakteru.

Amonaria Magda Maciaszek, Portret Magdaleny Woźniak, akwarela, 50x70 cm, 2014r.
Amonaria Magda Maciaszek, Portret Magdaleny Woźniak, akwarela, 50x70 cm, 2014r.

 
Nagrody:
Grand Prix – Wystawa indywidualna w Kartonovni – Centrum Sztuki.
 
Konkurs publiczności – Wystawa zbiorowa dla całej trójki artystów w Kartonovni – Centrum Sztuki.
Wszyscy finaliści otrzymali także wyśmienite wina ufundowane przez KruliQ Wine&Art.
Terminy wystaw zostaną ogłoszone na początku roku 2015.
 

PERFORMANCE

Pośród sztuk wizualnych, podczas wieczoru, nie mogłoby zabraknąć tej jakże niekonwencjonalnej sztuki jak performance. MUZA, bo ją również na warsztat wziął jeden z najbardziej kontrowersyjnych performerów - Wojtek Kowalczyk - została oficjalnie uzasadniona tezami zaczerpniętymi od starożytnych filozofów i poprzez wodę, ogień, powietrze i materię - każdym "węzłem" umocowana. 

Wojtek Kowalczyk performance Wojtek Kowalczyk performance

Wojtek Kowalczyk performance

Wojtek Kowalczyk performance Wojtek Kowalczyk performance

Wojtek Kowalczyk performance

Wojtek Kowalczyk performance Wojtek Kowalczyk performance
 

TEATR PLUS

Niewątpliwą atrakcją wieczoru był spektakl muzyczny wyreżyserowany przez Pawła Antkowiaka i zaprezentowany przez Teatr Puls. „Z Tobą chcę oglądać świat” to wspaniała kompilacja znanych szlagierów o tematyce kobiecej, które młodzi artyści z Poznania świetnie zinterpretowali serwując publiczności moc humoru i wzruszeń.

Teatr Puls Teatr Puls

Teatr Puls Teatr Puls

Teatr Puls Teatr Puls

Teatr Puls Teatr Puls

Teatr Puls Teatr Puls

Teatr Puls Teatr Puls

Teatr Puls z Poznania
 

Patroni Medialni wydarzenia:

Art Imperium , Artysta i Sztuka, Businesswoman & Life , Biznes z klasą , Europejskie Forum Przedsiębiorczości, Irlandzka Polska Tygodniówka Radio WNET, Klub Integracji Europejskiej, Talent.pl, przedsiebiorcy.eu, LiryDram.
 

Mecenat sztuki/ Partnerzy wydarzenia:

Kartonovnia - Centrum Sztuki, Fundacja Dumni Polską, OW ZPAP, Młodzi Sztuką, Galeria ED-Wall Art, Panasonic, Wiking, Teatr Puls, 3NOVATICA, KruliQ Wine & Art.
 
Muza Art Imperium

Gala urodzinowa Art Imperium i wernisaż wystawy MUZA
Wystawa MUZA – powrót portretów na salony
Wystawa MUZA - lista zakwalifikowanych artystów
Konkurs! Zapraszamy artystów do udziału w wystawie zbiorowej pt. MUZA!