Dzisiaj jest: 21.11.2018, imieniny: Janusza, Marii, Reginy

Wernisaż wystawy Aleksandry Stępień – Echo serca

Dodano: 6 lat temu Czytane: 1589

Wernisaż wystawy Aleksandry Stępień – Echo serca - odbędzie się 9 lutego 2013 o godz. 19.00 w Centrum Sztuki Cartonovnia

Wernisaż wystawy Aleksandry Stępień – Echo serca

Wernisaż wystawy Aleksandry Stępień – Echo serca

 

odbędzie się 9 lutego 2013 o godz. 19.00

 

 Centrum Sztuki Cartonovnia

 

w Warszawie przy ul. Hożej 51 (zobacz na mapie). Serdecznie zapraszamy! Prace będzie można oglądać do 03.03.13.

 

serce serce serce

 

Serce to prawdopodobnie najpopularniejszy symbol w naszej kulturze. Rozpoznawalny dla każdego. Przywodzi na myśl miłość, namiętność, uczucie. Ale mało kto, myśląc o nim ma w umyśle bijący narząd, który nosi wewnątrz piersi. I to zestawienie delikatnego symbolu, z obrazem rzeczywistym, o którym na co dzień nie pamiętamy, rodzi zdumienie. Żywe, organiczne serce nie jest piękne. Jest raczej niepokojącym kształtem, który doskonale znają osoby, które miały styczność z jego chorobą. Przedsionki, zastawki, żyły, krew. Nasza najdroższa i najczulsza zarazem część, dbająca o ciało i umysł. O nasze życie.

 

Serce w wystawie Aleksandry Stępień jest wymownym, lecz przetworzonym, znakiem. Poprzez manipulowanie matrycą, powielanie, odbijanie tego samego płaskiego kształtu, artystka uzyskuje interesujące kompozycje. A to przetwarzanie i multiplikowanie grafik, nabiera nowego znaczenia. Rytualnego sensu. Wydawać się może, że to proste znaki, ale z pewnością tworzone z silnych emocji i przeżyć.
Serce zostało tutaj zwielokrotnione, i zdaje się, że będzie odbijane tak długo, w tak licznych konfiguracjach, aż zniknie z umysłu artystki. Aż pozostanie tylko jego echo.

   

Aleksandra Stępień

 

urodziła się w 1982 r. Ukończyła studia na Wydziale Grafiki Warszawskiej ASP. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w Pracowni Projektowania Plakatu prof. Mieczysława Wasilewskiego, aneks ukończyła w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Rafała Strenta.

Jest laureatką prestiżowego konkursu o Nagrodę Artystyczną Siemensa 2007 za cykl „Bajografy”.

Od 2008 roku rozwija swoje studio grafiki warsztatowej.

 

Wybrane wystawy indywidualne:

 

2012 – Dane Wrażliwe, malarstwo, grafika, instalacja ceramiczna, tkanina. Galeria 81 stopni, Warszawa
2012 – grafika cykl Kosmiczny, Gorlice 2008 – grafika, wystawa w galerii Oranżeria w Radzyniu Podl.;
2011 – grafika, wystawa w Galerii Exlibrisu w Warszawie
2010 – grafika, wystawa w Galerii Manufaktura Artystyczna w Warszawie.
2010 – grafika, wystawa w Galeriii Przy Automacie w Warszawie;
2009 – malarstwo, wystawa w Kępa Cafe w Warszawie;
2008 – grafika, wystawa w Galerii Podlaskiej w Białej Podl.,

 

Organizatorem wystawy jest Centrum Sztuki CARTONOVNIA. CARTONOVNIA wspiera i promuje niezależne projekty, przedstawia nowatorskie formy artystycznego wyrazu, organizuje wystawy artystów już znanych oraz tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sztuką. Głównym założeniem Centrum Sztuki jest promocja różnych postaw i form działalności artystycznej. W postindustrialnych wnętrzach starej fabryki serów na Hożej 51 CARTONOVNIA udostępnia niecodzienną przestrzeń na artystyczne działania wszelkiego wymiaru.

 

Centrum Sztuki Cartonovnia objęte jest stałym Patronatem Medialnym przez Art Imperium.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.