Dzisiaj jest: 22.10.2021, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

Wernisaż wystawy Aleksandry Stępień – Echo serca

Dodano: 9 lat temu Czytane: 1969

Wernisaż wystawy Aleksandry Stępień – Echo serca - odbędzie się 9 lutego 2013 o godz. 19.00 w Centrum Sztuki Cartonovnia

Wernisaż wystawy Aleksandry Stępień – Echo serca

Wernisaż wystawy Aleksandry Stępień – Echo serca

 

odbędzie się 9 lutego 2013 o godz. 19.00

 

 Centrum Sztuki Cartonovnia

 

w Warszawie przy ul. Hożej 51 (zobacz na mapie). Serdecznie zapraszamy! Prace będzie można oglądać do 03.03.13.

 

serce serce serce

 

Serce to prawdopodobnie najpopularniejszy symbol w naszej kulturze. Rozpoznawalny dla każdego. Przywodzi na myśl miłość, namiętność, uczucie. Ale mało kto, myśląc o nim ma w umyśle bijący narząd, który nosi wewnątrz piersi. I to zestawienie delikatnego symbolu, z obrazem rzeczywistym, o którym na co dzień nie pamiętamy, rodzi zdumienie. Żywe, organiczne serce nie jest piękne. Jest raczej niepokojącym kształtem, który doskonale znają osoby, które miały styczność z jego chorobą. Przedsionki, zastawki, żyły, krew. Nasza najdroższa i najczulsza zarazem część, dbająca o ciało i umysł. O nasze życie.

 

Serce w wystawie Aleksandry Stępień jest wymownym, lecz przetworzonym, znakiem. Poprzez manipulowanie matrycą, powielanie, odbijanie tego samego płaskiego kształtu, artystka uzyskuje interesujące kompozycje. A to przetwarzanie i multiplikowanie grafik, nabiera nowego znaczenia. Rytualnego sensu. Wydawać się może, że to proste znaki, ale z pewnością tworzone z silnych emocji i przeżyć.
Serce zostało tutaj zwielokrotnione, i zdaje się, że będzie odbijane tak długo, w tak licznych konfiguracjach, aż zniknie z umysłu artystki. Aż pozostanie tylko jego echo.

   

Aleksandra Stępień

 

urodziła się w 1982 r. Ukończyła studia na Wydziale Grafiki Warszawskiej ASP. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w Pracowni Projektowania Plakatu prof. Mieczysława Wasilewskiego, aneks ukończyła w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Rafała Strenta.

Jest laureatką prestiżowego konkursu o Nagrodę Artystyczną Siemensa 2007 za cykl „Bajografy”.

Od 2008 roku rozwija swoje studio grafiki warsztatowej.

 

Wybrane wystawy indywidualne:

 

2012 – Dane Wrażliwe, malarstwo, grafika, instalacja ceramiczna, tkanina. Galeria 81 stopni, Warszawa
2012 – grafika cykl Kosmiczny, Gorlice 2008 – grafika, wystawa w galerii Oranżeria w Radzyniu Podl.;
2011 – grafika, wystawa w Galerii Exlibrisu w Warszawie
2010 – grafika, wystawa w Galerii Manufaktura Artystyczna w Warszawie.
2010 – grafika, wystawa w Galeriii Przy Automacie w Warszawie;
2009 – malarstwo, wystawa w Kępa Cafe w Warszawie;
2008 – grafika, wystawa w Galerii Podlaskiej w Białej Podl.,

 

Organizatorem wystawy jest Centrum Sztuki CARTONOVNIA. CARTONOVNIA wspiera i promuje niezależne projekty, przedstawia nowatorskie formy artystycznego wyrazu, organizuje wystawy artystów już znanych oraz tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sztuką. Głównym założeniem Centrum Sztuki jest promocja różnych postaw i form działalności artystycznej. W postindustrialnych wnętrzach starej fabryki serów na Hożej 51 CARTONOVNIA udostępnia niecodzienną przestrzeń na artystyczne działania wszelkiego wymiaru.

 

Centrum Sztuki Cartonovnia objęte jest stałym Patronatem Medialnym przez Art Imperium.