Dzisiaj jest: 25.3.2019, imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli

Mirko w Warszawie - Mirko Dematte w Galerii Quantum

Dodano: 4 lata temu Czytane: 2799 Autor:

Mirko Dematte - Mirko w Warszawie - 21 listopada o g. 19:30 zapraszamy na wernisaż wystawy w Galerii Quantum, Dom Artysty Plastyka, Warszawa, ul. Mazowiecka 11a.

Mirko w Warszawie - Mirko Dematte w Galerii Quantum

Mirko w Warszawie


Mirko Dematte - Mirko w Warszawie Mirko Dematte do Warszawy przyjechał na zaproszenie mecenasa i kolekcjonera sztuki Zbigniewa Janasika. Poznali się w Rzymie na wspólnej wystawie sztuki współczesnej w Galerii Collezione Saman na via Giulia. Tam pokazywał swoje prace polski abstrakcjonista Krzysztof Rećko-Rapsa, którego od lat promuje Zbigniew Janasik. 
- Twórczość włoskiego artysty, zawierająca mocne akcenty abstrakcji, będzie okazją do konfrontacji z polską sztuką współczesną ostatnich lat - uważa Zbigniew Janasik. Prace Mirko Dematte chce pokazać w całej Polsce. Warszawa to pierwszy przystanek w artystycznej podróży Mirko po Polsce.

Mirko Demattè to artysta niestrudzenie poszukujący nowych form i sposobu wyrażania swoich artystycznych pomysłów. Do prezentacji prac wybiera wyjątkowe miejsca. Takim właśnie – jak mówi - wydała mu się Warszawa.
 – Niesamowita przez dominujący nad miastem Pałac Kultury- relikt epoki komunizmu, a z drugiej strony na wskroś nowoczesna. Mająca ambicję być miastem europejskim, po którym można jeździć rowerami, z nową linią metra, która wkrótce zostanie otwarta. Chciałbym, żeby właśnie w warszawskim metrze stanęła jedna z moich rzeźb - dodaje Mirko.

Ekologia to ważny element twórczości Mirko. Jego działania twórcze są bliskie naturze. Eksperymentując z materią do działań artystycznych używa tworzyw naturalnych: papieru, drewna, metalu i ekologicznego drewna Woodn.Swoje prace Mirko pokazywał w wielu galeriach we Włoszech, USA i Austrii.  W 2011 roku swoje obrazy i rzeźby wystawiał na Biennale w Wenecji. W 2012 roku wykonaną przez niego rzeźbę oglądały tłumy gości Targów Expo w Mediolanie. W 2009 zwycięzca Giro d’Italia otrzymał w nagrodę rzeźbę Mirko.

Krytycy doceniają jego twórczość.

Mirko Dematte - Galeria Quantum   Mirko Dematte - Mirko w Warszawie

Sztuka kolażu mocno akcentowana przez twórców ostatniego stulecia w pracach Mirko Dematte nabiera nowych cech i pokazuje różne możliwości artystycznej ekspresji. Stosowane przez niego techniki, wybór materiałów, z których komponuje swoje prace, kontrasty wyrażone czarnym i czerwonym, czy czarnym i niebieskim kolorem a ożywione jasnym białym tłem wyrażają bardzo zrównoważony proces twórczy. Struktura prac, ich dwu czy trójwymiarowość nie tylko pokazują estetykę, piękno dzieła, ale również energię twórczą, które wydają się być silnymi polami magnetycznej twórczości. Geometryzm wyrażany prostymi liniami w przestrzeni, technika, czystość przekazu a jednocześnie dynamika form nadają pracom Miro Dematte przejrzystość i nowoczesność.

Jak pisał krytyk sztuki Vittorio Raschetti, to "absolutne mistrzostwo" łączące technikę i artystyczną wrażliwość twórcy na świat.

Mirko Dematte - Mirko w Warszawie

Mirko Dematte - Mirko w Warszawie

Wernisaż wystawy - 21 listopada o g. 19:30
Galeria Quantum
Dom Artysty Plastyka, Warszawa, ul. Mazowiecka 11a. 


QUANTUM - otwarcie nowej galerii w Domu Artysty Plastyka w Warszawie
Patronat Medialny Art Imperium 
 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.