Dzisiaj jest: 25.3.2019, imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli

Helen Arut - kolory duszy w Centrum Promocji Kultury

Dodano: 4 lata temu Czytane: 2277

Helen Arut - kolory duszy w Centrum Promocji Kultury w Dz. Praga Południe m. st. Warszawy, ul. Podskarbińska 2. Wernisaż 13.11.2014 godz. 19.00, wystawa czynna do 26.11.2014 r.

Helen Arut - kolory duszy w Centrum Promocji Kultury

Helen Arut - kolory duszy w Centrum Promocji Kultury


Helen Arut  

Urodziła się w Armenii  w mieście Giumri. W 1995r ukończyła Lwowską Akademię Sztuki, Katedra Szkła, specjalizacja: dekoracyjna sztuka użytkowa - szkło artystyczne. Już w trakcie studiów jej prace były prezentowane na wystawach na terenie Ukrainy, Holandii, Niemiec, Włoch i USA.
 

witraż

Helen Arut mieszka i tworzy w Polsce od 2005 roku. O jej witrażach pisał w "Gazecie Wyborczej" Jakub Chełmiński, że "łączą motywy typowo europejskie i ormiańskie"(31.01.2005). Zaprojektowała i wykonała witraże w wielu kościołach i kaplicach m.in. w Warszawie, Łomiankach, Starej Miłosnej i Brańszczyku. Szczególnie wysoko oceniony został cykl ekumenicznych witraży ukazujący krzyże różnych wyznań i kościołów chrześcijańskich, zrealizowany w kościele Miłosierdzia Bożego w Warszawie na ul. Ateńskiej. Helen Arut współpracowała też m.in. z pracowniami architektonicznymi opieki nad zabytkami wykonując prace konserwatorskie szkła artystycznego. Jej  witraże tworzą niepowtarzalny nastrój i klimat wnętrz (mieszkań, domów, hoteli, SPA i innych) podkreślając ich charakter i przeznaczenie. Ostatnio wykonany cykl herbów miast polskich prezentowany jest w Centrum Polskim im. Ignacego Paderewskiego w Brukseli.

Helen Arut, Reda, olej na płótnie
Helen Arut, Reda, olej na płótnie
 

malarstwo

Malarstwo Helen Arut  charakteryzuje się ekspresją, koloryzmem, wyrazistością, ruchem i energią - "tradycja łączy się ze współczesnością oraz abstrakcja z realizmem, jej prace są po prostu piękne, niezwykle barwne, emanują pozytywną energią" (Barbara Tworek, U nas, 31.01.2006). Artystka uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych (m.in. we Lwowie, Kijowie, Warszawie) oraz w międzynarodowym biennale "Impreza" w Iwanofrankowsku. Ambasada rosyjska dwukrotnie urządzała wystawę indywidualną jej prac malarskich i witraży  w Warszawie i Gdańsku.  Jej obrazy wystawiane są na aukcjach Domu Aukcyjnego Ostoja i w galeriach Art Cafe, Nana, Formalna, Autograf oraz prezentowane na wystawach Związku Artystów Polskich. Prace artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych jak również muzeach na terenie Polski, Ukrainy, Holandii i USA.

Pozwólmy aby obrazy Helen Arut przemówiły same za siebie odkrywając przed nami KOLORY DUSZY.

Helen Arut, Touch me - nr 9, olej na płótnie
Helen Arut, Touch me - nr 9, olej na płótnie
 

Helen Arut - kolory duszy

Centrum Promocji Kultury 
w Dz. Praga Południe m. st. Warszawy
ul. Podskarbińska 2  www.cpk.art.pl
wernisaż 13.11.2014 godz. 19.00
wystawa czynna do 26.11.2014

Helen Arut - kolory duszy w Centrum Promocji Kultury

W Centrum Promocji Kultury:
Łukasz MAJCHEROWICZ OBRAZY - wystawa w ​Centrum Promocji Kultury
Izrael Grażyny Banaszkiewicz w Centrum Promocji Kultury
Ka Dee - Kobieca Kobiecość Kobiety w tonacji Rose Madder.

Patronat Medialny Art Imperium 
 
Źródło: Centrum Promocji Kultury
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.