Dzisiaj jest: 21.11.2018, imieniny: Janusza, Marii, Reginy

Przeciw rutynie codzienności

Dodano: 6 lat temu Czytane: 1524 Autor:

Przeciw rutynie codzienności - to projekt Bringing Art zrealizowany przez Małgorzatę Mazurkiewicz i Olgę Stachwiuk

Przeciw rutynie codzienności

Przeciw rutynie codzienności

to projekt Bringing Art zrealizowany przez Małgorzatę Mazurkiewicz i Olgę Stachwiuk.

 

Jest czas i miejsce, gdzie niemożliwe staje się realne. W rzeczywistości zwanej życiem, jest niewiele miejsca na chwile, gdzie zapominamy o obowiązkach, zmartwieniach, bądź “pilnych sprawach”. Jednak jeżeli zdecydujemy się przekroczyć cienką granicę z płótna wszystko staje się inne – czas, miejsce, nasycenie kolorów przybiera inny wymiar. Bringing Art to sztuka uniwersalna, pełna tajemnic tworzenia i niespodzianek przeistaczania się.

Hasło ” Wszystko jest możliwe” nabiera innego znaczenia.    

Bringing Art,

 

jako kierunek fotografii artystycznej, pozwala zajrzeć w głąb ludzkiej duszy, by odnaleźć w niej perełki odwiecznej inspiracji, które pozwalają wydobyć na powierzchnię prawdziwe piękno. Piękno owe, patrząc przez pryzmat naszej podświadomości, otrzymujemy w darze w dniu narodzin, najczęściej traci swój blask wraz z biegiem czasu. Potykamy się o okruchy, czasami zupełnie nic nie znaczących zdarzeń, które wplątują nas w strumień codziennego chaosu, by konsekwentnie wymazać pierwotne marzenia, to nasze wyśnione dążenie do ideału. Stąd też wielu z nas gubi swój wewnętrzny potencjał, który zdolny byłby otworzyć przed nami zaskakujące przestrzenie ludzkiej aktywności, przenieść nas poza sferę naszej zawodowej samorealizacji.„Bringing Art” pomaga odnaleźć w człowieku to drzemiące piękno, ten potencjał, ukryty w nim pod maską zawodowej codzienności. Dostrzec i wydobyć je, uchwycone, nieraz wieki temu, przez największych artystów, to cel i idea „Bringing Art”.

 

Czy to się udało twórcom wystawy „Przeciw rutynie codzienności”? Oceńcie sami.
Pierwsza wystawa Przeciw rutynie codzienności odbyła się w Bibliotece Publicznej Warszawa Wesoła, a w projekcie wzięły udział zarówno znamienite osobistości jaki zwyczajni mieszkańcy Starej Miłosnej.

 

Olga Stachwiuk

 

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Mińsku (Białoruś). Aktorka, piosenkarka, kompozytorka, ilustratorka, absolwentka Warszawskiej Szkoły Filmowej (WSF) – wydział fotografii. Uważa, że nie ma rzeczy niemożliwych. Szuka i tworzy w strefie ponadczasowej, pozawymiarowej, jaką jest Sztuka. Myśli dźwiękami, obrazami, wyraża się przez emocje.

 

Małgorzata Mazurkiewicz

 

Prezes Stowarzyszenia Sąsiedzkiego Stara Miłosna. Kobieta , która nie boi się żadnych wyzwań. Ekonomiczne wykształcenie pomogło jej realnie spojrzeć na życie ale ekonomia nie zdołała zaspokoić jej aspiracji , ogromu wrażliwości i potrzeby w znalezieniu własnego spojrzenia na sztukę. Ma niezwykły dar integracji ludzi, co oficjalnie wpisało się do Prezesowania Stowarzyszenia Sąsiedzkiego w Wesołej. Pomysłodawczyni projektu ” Przeciw rutynie codzienności”.

 

Redakcja: Magda Woźniak

Fotografie Bringing Art – Olga Stachwiuk

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.