Dzisiaj jest: 23.10.2018, imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Bydgoski Spichlerz Sztuki 2014 - Międzynarodowy Festiwal Sztuki Performance.

Dodano: 4 lata temu Czytane: 1491 Autor:

17 i 18.10, od g. 17 na Starym Rynku i w galerii „Wspólna” , oraz podczas warsztatów, które odbędą się 19.10 o g.14 w galerii „Wspólna” w Bydgoszczy zagości sztuka performance...

Bydgoski Spichlerz Sztuki 2014  - Międzynarodowy Festiwal Sztuki Performance.

Bydgoski Spichlerz Sztuki 2014  - Międzynarodowy Festiwal Sztuki Performance.


Bydgoski Spichlerz Sztuki 2014, to trzecia odsłona Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Performance, jaki zagości w mieście nad Brdą w dniach 17- 19 października. Wezmą w nim udział artyści z Polski, Szwecji i Ukrainy, przedstawiając za pośrednictwem sztuki, konteksty społeczne i kulturowe, które determinują sposób artystycznej wypowiedzi. Chodzi tu, o wypracowanie wspólnej płaszczyzny wymiany doświadczeń, nie tylko między artystami, ale szczególnie pomiędzy artystami a publicznością. Forma festiwalu daje, bowiem w pewnym stopniu, możliwość przeglądu aktualnej kondycji sztuki performance, która jest legitymacją artystów, upoważniającą do stawiania pytań o autokondycję, kondycję rzeczy i zjawisk, zarówno w aspekcie socjologicznym, jak i w szeroko pojętej działalności człowieka. Sztuka performance, to legitymacja do udzielania na nie odpowiedzi, w pełni poprawnych w założeniu artysty, ponieważ performance, to sztuka zadawania pytań i udzielania na nie odpowiedzi. Jakie pytania i odpowiedzi pojawią się na tegorocznym Bydgoskim Spichlerzu Sztuki, będziemy mogli się przekonać 17 i 18 października, od godziny 17 na Starym Rynku i w galerii „Wspólna”, oraz podczas warsztatów performance, które odbędą się 19 października o godzinie 14 w galerii „Wspólna”, gdzie będzie można zobaczyć działanie Leszka Goldyszewicza (Bydgoszcz), Sylwii Górak ( Warszawa), Małgorzaty Kaźmierczak (Kraków), Wacława Kuczmy (Bydgoszcz), Wojciecha Kowalczyka ( Bydgoszcz), Denisa Romanowskiego (Szwecja), Mariana Stępaka (Toruń), Yaryny Shumskiej (Ukraina), Vovy Topija (Ukraina), Kamila Wnuka (Poznań).

Organizatorem festiwalu jest Związek Polskich Artystów Plastyków w Bydgoszczy, we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy i kuratorem przedsięwzięcia – Wojciechem Kowalczykiem.
 
Dokumentacja fotograficzna i filmowa z Bydgoskiego Spichlerza Sztuki 2014, będzie zaprezentowana w listopadzie bieżącego roku, w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Bygdoski Spichlerz Sztuki - festiwal performance

 

Bydgoski Spichlerz Sztuki 2013
Patronat Medialny Art Imperium 
 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.