Dzisiaj jest: 23.10.2018, imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

IX Aukcja Charytatywna „ziarno Sztuki – ogród Nadziei"

Dodano: 4 lata temu Czytane: 1713

Tegoroczna, 9. charytatywna aukcja sztuki „ziarno Sztuki – ogród Nadziei” odbędzie się 29.10 w MNW. Wystawa przedaukcyjna - wernisaż - 15.10 - Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

IX Aukcja Charytatywna „ziarno Sztuki – ogród Nadziei"

IX Aukcja Charytatywna „ziarno Sztuki – ogród Nadziei


Tegoroczna, dziewiąta już charytatywna aukcja dzieł sztuki „ziarno Sztuki – ogród Nadziei” odbędzie się 29 października w Muzeum Narodowym w Warszawie.
 
Środki zebrane na aukcji – jak co roku - pomogą chorym na raka i ich bliskim, którzy dzięki nim będą mogli korzystać z pomocy psychoonkologicznej i terapii wspomagających proces zdrowienia.
 
W tym roku na aukcji znajdą się prace takich uznanych twórców jak:  Stanisław Baj, Agata Bogacka, Dorota Buczkowska, Jan Dobkowski, Edward Dwurnik, Stasys Eidrigevičius, Maurycy Gomulicki, Zbylut Grzywacz, Łukasz Huculak, Janusz Kapusta, Kacper Kowalski, Alfons Kułakowski, Franciszek Maśluszczak, Eugeniusz Minciel, Michał Misiak, Teresa Murak, Marzena Nowak, Jan Pamuła, Adam Pańczuk, Jarosław Puczel, Andrzej Strumiłło, Urszula Wilk, Honza Zamojski, Andrzej Żurek. Artyści podarowali na licytację prawie sto obiektów.
 
Na aukcji można będzie także nabyć reprodukcję obrazu „Kościół w Auvers” Vincenta van Gogha. Płótno „zagrało” w pierwszej na świecie pełnometrażowej animacji malarskiej pt. „Twój Vincent”, opowiadającej o życiu genialnego malarza.
 
Wszystkie prace można będzie obejrzeć na wystawie przedaukcyjnej w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Ekspozycja obiektów przeznaczonych na aukcję została zaplanowana w dniach 15-19 października.
 
Organizatorem aukcji jest Fundacja Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”. Działa ona od 2004 r., od 2005 r. jest organizacją pożytku publicznego. Stanowi przestrzeń, gdzie osoby dotknięte nowotworem oraz ich rodziny znajdują pomoc psychologiczną i wsparcie. Opracowany przez specjalistów związanych z fundacją Integralny Program Zdrowienia obejmuje wielostronne działania wspomagające proces leczenia onkologicznego w sferze ciała, umysłu i psychiki, a także uwzględniające rolę wsparcia społecznego.
 
Z pomocy fundacji „Ogród Nadziei” skorzystało już ponad 1600 osób.  Każdego roku z różnych form wsparcia oferowanych przez nią korzysta około 200 osób.  
 
Partnerzy aukcji: Muzeum Narodowe w Warszawie, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Rempex, Artinfo
 
Patroni honorowi: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Business Centre Club
 
IX Aukcja Charytatywna ziarno Sztuki – ogród Nadziei 

Aukcja:
Muzeum Narodowe w Warszawie, Al. Jerozolimskie 3
29 października 2014, g. 18.00, początek licytacji g. 18.30
Prowadzenie licytacji: Piotr Lengiewicz
Prowadzenie gali: Paulina Chylewska
 
Wystawa:
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, ul. Książęca 4
15-19 października 2014
Wernisaż: 15 października, g. 18.00
 
Katalog Aukcyjny:
www.artinfo.pl
                             
Więcej informacji o aukcji na stronie fundacji:
www.ogrodnadziei.org.pl
 

Patronat Medialny Art Imperium 
VIII Aukcja Charytatywna „ziarno Sztuki – ogród Nadziei”
VIII Aukcja Charytatywna „ziarno Sztuki – ogród Nadziei” - relacja

 

Źródło: Fundacja Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.