Dzisiaj jest: 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Portrety uchwycone Wojciecha Brewki

Dodano: 4 lata temu Czytane: 4398

Wojciech Brewka, Portrety uchwycone, Galeria 31, Winosfera, ul. Chłodna 31, Warszawa. 23 – 31 października 2014

Portrety uchwycone Wojciecha Brewki

Portrety uchwycone Wojciecha Brewki


Wojciech Brewka to jeden z najbardziej interesujących twórców młodej sceny artystycznej, do tego wyjątkowo lubiany przez kolekcjonerów sztuki. Tworzone przez niego obrazy, zakorzenione w nurcie street art, zwracają uwagę neonowymi barwami  i groteskowymi postaciami zwierząt. Niebawem  najnowsze prace Brewki będzie można podziwiać w oryginalnej scenerii Galerii 31, stanowiącej część Winosfery – miejsca spotkań miłośników wina oraz entuzjastów kultury i sztuki. Wernisaż już 23 października.

Malarstwo Wojtka Brewki tematycznie skoncentrowane jest na animalistyce. Nie ma dla artysty znaczenia, czy jego modelem stanie się egzotyczna żyrafa czy nasz swojski byk. Nadaje zwierzętom własny rys, buduje ich indywidualny charakter. To kreacje zawsze pełne humoru, choć nie zabawne nachalnie – pisze o artyście Agnieszka Gniotek, znawczyni rynku sztuki. Wybiera takie stworzenia, które natura stworzyła odrobinę karykaturalnie, a które mimo to, a może dzięki temu, potrafią doskonale przetrwać w dzikiej przyrodzie. Brewkę inspirują wielkie uszy słonia, za duży dziób tukana, długa szyja żyrafy czy masywny byczy kark. Ludzie takie zwierzęta najbardziej lubią, obdarzają serdecznym spojrzeniem, a jednocześnie zapewne widzą w nich także i siebie – trochę za grubych, za niskich, z odstającymi uszami i pomarszczoną skórą.

Kiedy rok temu Wojciech Brewka rzucał zawód prawnika, by całkowicie poświęcić się sztuce, miał już za sobą młodzieńczą fascynację street artem. Malując graffiti i projektując vlepki doskonalił warsztat i prowadził ożywiony dialog z odbiorcami swojej twórczości. Zwrot ku malarstwu sztalugowemu pozwoliło mu – poprzez zamianę przestrzeni miejskiej na galeryjną – nadać swojej twórczości zupełnie nowy wymiar
i pozyskać uznanie wśród kolekcjonerów. Na aukcjach młodej sztuki to jego prace należą do najchętniej kupowanych.

***
Wojciech Brewka, Portrety uchwycone
Galeria 31,  Winosfera,  ul. Chłodna 31, Warszawa.
23 – 31 października 2014
Po zamknięciu wystawy w galerii obrazy Wojciecha Brewki będzie można oglądać w przestrzeni Winosfery.

Wojciech Breka, 30 centymetrów ponad chodnikami 120x180 akryl olej na płótnie 2014
Wojciech Brewka, 30 centymetrów ponad chodnikami 120x180 akryl olej na płótnie 2014

Wojciech Breka, Kubistyczne przemiany naturalne 120x160 akryl na płótnie 2014.

Wojciech Brewka, Kubistyczne przemiany naturalne 120x160 akryl na płótnie 2014. 

Wojciech Brewka, 370 gramów wolności 100x150 akryl na płótnie 2014r.
Wojciech Brewka, 370 gramów wolności 100x150 akryl na płótnie 2014r.
 

Patronat Medialny Art Imperium 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.