Dzisiaj jest: 24.10.2019, imieniny: Arety, Marty, Marcina

​V Raut Dyplomatyczny - Czyń dobro mimo wszystko

Dodano: 5 lat temu Czytane: 2886 Autor:

Raut Dyplomatyczny, organizowany przez Stowarzyszenie „Czyń Dobro, Mimo Wszystko" to wyjątkowe spotkanie w szczytnym celu. Znane osobistości ze świata polityki, nauki i kultury, businessu ...

​V Raut Dyplomatyczny - Czyń dobro mimo wszystko
V Raut Dyplomatyczny - relacja
 
Kamila Bogacka - prezes fundacji„...Nic nie dzieje się przedwcześnie, I nic się nie dzieje za późno, I wszystko się dzieje w swym czasie, wszystko... Wszystkie uczucia, spotkania, Odejścia, powroty, czyny i zamiary, Zawsze właściwą godzinę biją Boże Zegary”.
(R. Brandstaetter)
 
Światowy Festiwal Sztuki „Genesis" Krosno 2014 - za nami. Było spełnienie wymagań, wiele ciekawych spotkań, wyjazdów, ustaleń. W dniu 27 września 2014 r. w tradycyjnym miejscu dorocznych spotkań - w gościnnym Dworze Kombornia, zgodnie z obyczajami rozpoczęliśmy program festiwalu.
 
Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem przyjął Ambasador Francji w Polsce J.E. Pierre Buhler, oraz Pan Władysław Ortyl - Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Mecenat: Województwo Podkarpackie, Krośnieńskie Huty Szkła „Krosno” S.A., Wody Karpackie „Java”.

Dobroczyńcy: Marzanna i Ryszard Skotniczny - Gospodarze Dworu Kombornia

Wsparli nas: Tadeusz Sanocki „Splast" Krosno, Anna Bialik „Argus" Jasło, Zbigniew Myśliwiec „Trans-Wiert” Jasło, Gmina Korczyna, Marian Kamiński „Aleco".

Patronat Medialny: "TV Obiektyw", „Art-Imperium", "Radio Rzeszów", „Super Nowości".
 
Raut Dyplomatyczny, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Czyń Dobro, Mimo Wszystko" to piękne towarzyskie spotkanie w szczytnym celu. W tym roku V edycja. Znane osobistości ze świata polityki, nauki i kultury, businessu - wszyscy przybyli do Dworu Kombornia na pomoc potrzebującym – osobom niepełnosprawnym z Ośrodka w Rymanowie. Marszałek Województwa Podkarpackiego osobiście zaszczycił swoja obecnością. Niezmiennie od lat, ideą tego dorocznego przedsięwzięcia jest zbieranie funduszy na wsparcie potrzeb osób niepełnosprawnych z Ośrodka w Rymanowie.
 
Sobota, 27 wrzesień 2014 godz. 20:00. Wyjątkowa atmosfera Dworu, magicznie oświetlony park, lśniącymi samochodami pojawiają się elegancko i szykownie ubrani Goście. W drzwiach witają Kamila Bogacka - Prezes Stowarzyszenia "Czyń Dobro, Mimo Wszystko" i Gospodarze Dworu Kombornia - Marzanna i Ryszard Skotniczny wraz ze swoimi synami Jakubem i Mikołajem. Sporo osób już na wejściu z zaciekawieniem ogląda przedmioty, które tej nocy będą licytowane. W tle doskonała muzyka. Wykwintna kuchnia Dworu Kombornia. Staranny program. Wszystko na wspólnej płaszczyźnie tego wyjątkowego wieczoru.
 
Przenosząc nas w inny świat Serge Paloyan (Francja) - światowej sławy pianista i dyrygent, zauroczył nas swoją sztuką wykonania "Chopina" w Ojczyźnie Chopina. Zaintrygował interpretacją, zauroczył techniką i wyobraźnią. Nokturny, walce, oraz temat muzyczny z filmu "Pianista" spowodowały głęboką refleksję ponadczasowości tych utworów.
 
Prof. Jolanta Wojdyło prezentując nową publikację Konrada Sikory - młodego filozofa, aktualnie seminarzysty pt. "Dolina śmierci" - wskazała na dialog sztuki i czynienia dobra. Na scenie tego wieczoru bardzo subtelnie dokonała syntezy "dialogu" - jako wartości i sensu, który przynosi nam - początek - początek w tłumaczeniu więzi osobowej, potrzeby bliskości, spotkania z drugim człowiekiem. Filozofii bytowania, która nadaje życiu absolutny sens.
 
Tej nocy nie zabrakło dobrych emocji. Podsumowując: miejsce; zawsze świetnie przygotowany, z perfekcyjną obsługą Dwór Kombornia, goście specjalni; Ich obecność to prawdziwy zaszczyt. Menu: pyszne, sałatki – wykwintna kolacja – urzekły nas desery, zarówno pod względem smaku jak i wyglądu. Po prostu mistrzostwo świata i manufaktura w jednym. Jak można zrobić coś takiego, pozostanie dla nas tajemnicą... Zresztą tajemnic było więcej. Na koniec zostawiliśmy to, co najlepsze: Nasi Goście. To ludzie niepospolici pod każdym względem, utkani z serca i dobroci, wrażliwi i empatyczni.
 
Jak wiadomo, wszystko co dobre, piękne i to trudniejsze też - szybko się kończy. Opustoszałe sale Dworu Kombornia ledwo zdają się pamiętać szaleństwa sobotniej nocy. Jednak, jeśli się dobrze postaracie Państwo, to przytykając ucho do tych ścian, przechadzając się alejami dworskiego parku, usłyszycie jeszcze echa tamtej nocy. Spotkanie dobra z dobrem! W końcu to owoc dialogu, który doprowadził nas do odkrycia, że zawsze warto czynić dobro, mimo wszystko!
 
Kamila Bogacka
fot. Andrzej Józefczyk, Paweł Bialic

​V Raut Dyplomatyczny w Dworze Kombornia/ k. Krosna

V Raut Dyplomatyczny

​V Raut Dyplomatyczny w Dworze Kombornia

V Raut Dyplomatyczny w Dworze Kombornia/ k. Krosna

Więcej zdjęć na Art Imperium Pinterest


Światowy Festiwal Sztuki " Genesis " Krosno 2014
IV Raut Dyplomatyczny - IV DNI SZTUKI KROSNO 2013

Patronat medialny – Art Imperium
Źródło: Fundacja Czyń dobro mimo wszystko
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.