Dzisiaj jest: 18.2.2019, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Muzyczna fiesta z Café Brasil - Festiwal Gitara + we Wrocławiu

Dodano: 4 lata temu Czytane: 1637

Magda Navarrete, Leonard Vilhena -Cafe Brasil już w 5 października o g. 18:00 w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu. na zakończenie koncertów, odbywających się w ramach Festiwalu Gitara+.

Muzyczna fiesta z Café Brasil - Festiwal Gitara + we Wrocławiu

Muzyczna fiesta z Café Brasil


Polska wokalistka Magda Navarrete i brazylijski gitarzysta Leo Vilhena współtworzą porywający spektakl muzyczny. Wraz z pozostałymi członkami zespołu Café Brasil zabiorą oni publiczność 17. Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA+ w podróż po muzyce brazylijskiej. W czasie tej wyprawy widzowie będą mogli doświadczyć wszystkiego od bossanovy, przez mpb, aż po foro, sambę i flamenco.
 
Magda Navarrete to kobieta z pasją. Śpiewa bolera, tańczy flamenco i fuzuje rytmy świata. Jeśli akurat nie koncertuje w Madrycie czy w Montevideo, to zapewne pracuje nad kolejnym albumem. Swoją pierwszą płytę Chilli nagrała z wielonarodowościowym zespołem Noche de Boleros, z którym następnie koncertowała w Ameryce Południowej i Hiszpanii.  Z kolei jej ostatni album Iman odsłania nowe, elektroniczne oblicze bolera.

Leo Vilhena jest z kolei prawdziwym wirtuozem gry na gitarze, mandolinie, banjo, i cavaquinho. Vilhena gra również na niezliczonych brazylijskich instrumentach perkusyjnych, bo to właśnie rodzime gatunki muzyczne są jego specjalnością. Ich znajomość krzewi obecnie w Warszawie wraz z grupą perkusyjną Ritmodelia oraz jako nauczyciel w szkole samby Ritmo Bloco.

Jednak pełny skład Café Brasil otrzymamy dopiero, kiedy do tego nieprzeciętnego duetu dodamy jeszcze: pianistę, saksofonistę, kontrabasistę oraz dwóch perkusistów i dwóch gitarzystów. Co więcej, w odgrywanym przez nich spektaklu, na scenie pojawiają się też najróżniejsze instrumenty szarpane i perkusyjne rodem z Ameryki Łacińskiej. Ta instrumentalna obfitość sprawia, że widzowi trudno czasem nadążyć za zmieniającą się oprawą muzyczną i różnorodnością stylów. Zresztą taki właśnie jest zamysł spektaklu. Opowiada on o przypadkowym spotkaniu w kawiarni trzech gitarzystów - Kubańczyka, Polaka i Brazylijczyka, którzy rozpoczynają spontaniczny jam session. Gitarzyści swobodnie łączą rytmy i melodie oraz mieszają konwencje i style. W Café Brasil nie braknie także gorących tanecznych scen i oryginalnych wykonań wokalnych Magdy Navarrete w duetach z Leo Vilheną.
 
Cafe Brasil będzie można „odwiedzić” już w niedzielę 5 października, na zakończenie październikowych koncertów, odbywających się w ramach 17. Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA+. Muzyczna fiesta rozpocznie się o godz. 18:00 w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu.
 

Magda Navarrete i Leonard Vilhena - Café Brasil

oraz:
Andrzej Lewocki - gitara flamenco, cajon
Kamil Kucharczyk - piano, fortepian
Maciej Matysiak - kontrabas, bas 
Manolo Alban Juarez – perkusja
Marcin Świderski - sax, flet, akordeon, cajon
Renell Valdes Cepero - gitara, vocal
Łukasz Szulc- instrumenty perkusyjne

Niedziela, 05.10.2014, godz. 18:00
Centrum Kultury Agora, ul. Serbska 5a
17. Wrocławski Festiwal Gitarowy GITARA+

Organizator:
Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe www.gitaraplus.pl
Bilety do nabycia na www.tbox24.pl, www.sklep.gitara.wroclaw.pl oraz przed koncertami. Cena: 55 zł (normalny) i 40 zł (ulgowy).

Źródło: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.