Dzisiaj jest: 24.3.2019, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Antonio Fruscella - 100 lat gitary - Festiwal Gitara+

Dodano: 4 lata temu Czytane: 1207

Antonio Fruscella - 100 lat gitary, Sobota, 04.10.2014, godz. 18:00, Centrum Kultury Agora, ul. Serbska 5a 17. Wrocławski Festiwal Gitarowy GITARA+

Antonio Fruscella - 100 lat gitary - Festiwal Gitara+

Antonio Fruscella „100 lat gitary”

 
Koncert „100 lat gitary” to doskonała okazja, by poznać wyjątkowe kompozycje gitarowe europejskich mistrzów XX wieku. Na spotkanie zabierze nas znakomity włoski gitarzysta Antonio Fruscella, który wystąpi 4. października w ramach 17. Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA+.
 
Antonio Fruscella ukończył Konserwatorium Muzyczne w Campobasso we Włoszech. Następnie doskonalił grę na gitarze klasycznej w Konserwatorium Aubervilliers-La Courneuve w Paryżu pod kierunkiem słynnego Alberto Ponce. W trakcie swojej edukacji muzycznej Antonio Fruscella uczestniczył również w kursach prowadzonych przez najwybitniejszych europejskich gitarzystów, takich jak: D. Russell, O. Ghiglia,
L. Zea, G. Listes, A. Valente.
 
Obecnie gitarzysta ma już na swoim koncie liczne występy na festiwalach i koncertach międzynarodowych w Europie, Ameryce Środkowej i na Bliskim Wschodzie. Każdego roku wyjeżdża w trasę koncertową po Europie, w czasie której występuje solo lub w duecie z pianistką Ranią Debes. Założony razem z nią w 2001 roku Duo Debs-Fruscella doczekał się dwóch nagrań płytowych Momenti Samai i Opus Mixtum. Na co dzień Antonio Fruscella pracuje jako nauczyciel gitary w Konserwatorium Muzycznym w Melun we Francji.
 
W sobotę, 4. października, Antonio Fruscella zagra solowy koncert w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu. Artysta wykona utwory pięciu kompozytorów, których dzieła ukształtowały gitarową muzykę klasyczną XX wieku. Fruscella sięgnie do twórczości
N. Coste, J. Turiny, M.C. Tadesco, E. Pujola i F. Tarregi. Gitarzysta wykona także utwór Alma, współczesnego włoskiego kompozytora S. Iannarelliego, który został napisał właśnie z myślą o Fruscelli.
 
Występ Antoniego Fruscelli odbędzie się w ramach Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego Gitara+, który w tym roku ma już swoją XVII edycję. Rozpoczęcie koncertu przewidziano na godzinę 18:00.
 
Antonio Fruscella
100 lat gitary
Sobota, 04.10.2014, godz. 18:00
Centrum Kultury Agora, ul. Serbska 5a
17. Wrocławski Festiwal Gitarowy GITARA+


Organizator:
Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe www.gitaraplus.pl
Bilety do nabycia na www.tbox24.pl, www.sklep.gitara.wroclaw.pl oraz przed koncertami.
Cena: 35 zł (normalny) i 25 zł (ulgowy).
Źródło: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.