Dzisiaj jest: 24.10.2019, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Niezwykłe Osobowości Roku - wielka gala w Teatrze Capitol

Dodano: 5 lat temu Czytane: 3547

Podczas gali, 18.09.2014r., w Teatrze Capitol uhonorowano osobowości naprawdę niezwykłe: Janinę Ochojską, Ewę Ewart, Inarę Wiłkaste, Czesława Czaplińskiego i Jacka Pałkiewicza. Statuetkę Temidy...

Niezwykłe Osobowości Roku - wielka gala w Teatrze Capitol

Niezwykłe Osobowości Roku - wielka gala w Teatrze Capitol


Statuetki - Niezwykłe osobowości, TemidaPodczas wielkiej gali, 18.09.2014r., w wypełnionym po brzegi Teatrze Capitol Europejskie Forum Przedsiębiorczości uhonorowało osobowości naprawdę niezwykłe: Janinę OchojskąEwę EwartInarę WiłkasteCzesława Czaplińskiego i Jacka Pałkiewicza. Statuetkę Temidy odebrał Walter Schwimmer. To początek nowej tradycji, gdyż takie nagrody przyznawane będą corocznie. 
 

Janina Ochojska, z wykształcenia astronom, zamiast śledzić gwiazdy, stanęła na czele Polskiej Akcji Humanitarnej, mającej u nas właściwie monopol na to, co w dziedzinie pomocy robimy za granicą. Monopol biorący się stąd, że po prostu nikt nie zrobi tego lepiej. Ewa Ewart, dziennikarka, reżyser, a także producent filmów dokumentalnych ma z kolei niemal monopol na wstrząsanie naszymi sumieniami tym, co zobaczymy na małym ekranie. Jacek Pałkiewicz, obieżyświat, odkrywca źródeł Amazonki, ma na koncie przepłynięcie w łodzi ratunkowej Atlantyku i sporo innych, równie niezwykłych wyczynów. Czesław Czapliński, dziennikarz i fotograf, zrobił przez kilkadziesiąt lat zdjęcia wszystkim, których warto było sfotografować, co jeszcze w samo w sobie nie warte by było uwagi, gdyby nie to, jak to zrobił.Inara Wiłkaste, to łotewski przedsiębiorca, potentat na tamtejszym rynku nieruchomości, rozwijający swojej interesy zresztą nie tylko tam. I ofiara prześladowań ze strony tamtejszego wymiaru sprawiedliwości oraz służb specjalnych, dziś zabiegająca o sprawiedliwość przed Trybunałem w Strasburgu. Laureat tegorocznej nagrody Victory of Human Rights. Uhonorowany nagrodą Temidy były sekretarz Rady Europy Walter Schwimmer stanął natomiast na czele międzynarodowego komitetu wspomagającego ją w tej walce.

 

Uroczystość poprowadziła znana aktorka, Laura Łącz. O tym, dlaczego dokonany został taki wybór i laureatach mówiła Barbara Jończyk, prezes Klubu Integracji Europejskiej, w zaprezentowanym podczas gali krótkim filmie, który i tu zamieszczamy. Ona też osobiście wręczyła statuetki laureatom.

pobież i obejrzyj spot z wystąpieniem prezes Barbary Jończyk 

kliknij i obejrzyj spot z wystąpieniem prezes Barbary Jończyk

 

Hanna Śleszyńska Piotr Tołłoczko Oprawę artystyczną wydarzenia stanowiła długo grana na Brodwayu sztuka Billy van Zandta, „Własność znana jako Judy Garland”, z brawurowo wcielającą się w główną i prawie jedyną rolę gwiazdy, Hanną Śleszyńską, której dzielnie towarzyszył w swojej skromnej roli młodziutki Piotr Tołłoczko. Judarland, gwiazda wprawdzie słabo u nas rozpoznawalna, która za Oceanem stała się nią już po swojej pierwszej znaczącej roli, jeszcze jako dziecko w„Czarnoksiężniku z Oz”, gdzie zagrała Dorotkę. Aktorka, znana w Polsce zaś bardziej z tego, że była matką Lizy Minelli, która zresztą po matce odziedziczyła też problemy osobiste. Spektakl, to niesamowity monolog gwiazdy w ostatnich, jak się ma okazać chwilach jej życia. I jeszcze na koniec„By myself alone” z repertuaru Judy Garland, zaśpiewana przez Hannę Śleszyńską, specjalnie przetłumaczona dla niej przez Wojciecha Młynarskiego. Jeśli nie mieliście okazji zobaczyć jej podczas gali, warto specjalnie wybrać się na nią do Teatru Capitol. Co warto dodać, największej w Warszawie i chyba też w Polsce scenie prywatnej.

A na koniec było jeszcze zaproszenie na koktajl i kuluarowe rozmowy. Można też było wygrać cenne nagrody w loterii wizytówkowej. 

Zapraszamy do galerii zdjęć tutaj.

Fotografie z archiwum Europejskiego Forum Przedsiębiorczości.
 

Nie może wrezcie zabraknąć podziękowań dla tych wszystkich, bez których trudno byłoby ją zorganizować, patronów i sponsorów gali. W tym w szczególności ambasadorowi Austrii dr Thomasowi Buchsbaumowi oraz głównemu sponsorowi, Grupie Auto Wimar.

  

Patron honorowy

dr Thomas M. Buchsbaum, ambasador Austrii

 

Sponsor główny

Grupa Auto Wimar

Sponsorzy gali

Dolcan Plus SA

PKF Consult

Teatr Capitol

Jami-Jami Sp. z o.o.

Mon Credo

Hotel Afrodyta **** Business & SPA

Pyshniak

FLORODESIGN

Grast & MTB

Mary Kay - Agnieszka Rusinowicz

Kocham Wodę

 


Patroni medialni

TVN24

Rzeczpospolita

przedsiębiorcy@eu

magazyn VIP

Fakty, magazyn gospodarczy

Magazyn Businesswoman & life

Stowarzyszenie Polskich Mediów

Art Imperium – Portal Kulturalny

 

Letnia Gala Przedsiębiorców - rodzinny piknik ludzi biznesu
Patronat medialny – Art Imperium


Niezwykłe Osobowości Roku - wielka gala Europejskiego Forum Przedsiębiorczości

Janina Ochojska, Ewa Ewart, Inara Wiłkaste, Czesław Czapliński, Jacek Pałkiewicz

Niezwykłe osobowości - gala

Niezwykłe Osobowości Roku - wielka gala Europejskiego Forum Przedsiębiorczości


 

Źródło: Klub Integracji Europejskiej
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.