Dzisiaj jest: 22.10.2021, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

PO PROSTU… FILHARMONIA! - 20 koncertów

Dodano: 7 lat temu Czytane: 2505 Autor:

PO PROSTU… FILHARMONIA! - nowy cykl koncertowy Filharmonii Narodowej - 5 projektów, 20 koncertów - od października 2014 do maja 2015

PO PROSTU… FILHARMONIA! - 20 koncertów

PO PROSTU… FILHARMONIA!

nowy cykl koncertowy Filharmonii Narodowej

 

5 projektów, 20 koncertów - od października 2014 do maja 2015


W sezonie 2014/2015 Dział Edukacji Filharmonii Narodowej rozpoczyna realizację kilku projektów, w tym nowej formuły koncertowej pod nazwą „Po prostu… Filharmonia!”. Pojawi się ona w miejsce dotychczasowych „Czwartkowych Spotkań Muzycznych”.
Nowy cykl adresowany jest przede wszystkim do starszej młodzieży - licealistów, studentów, ale także młodych ludzi rozpoczynających kariery zawodowe - oraz do wszystkich melomanów, którzy są zainteresowani szerszym spojrzeniem na muzykę klasyczną.
W pierwszym sezonie istnienia „Po prostu… Filharmonia!” układa się w pięć kilkudniowych projektów koncertowych. Obejmują one 20 koncertów, w niektórych wypadkach odbędą się dwa koncerty tego samego dnia. Każdy projekt – mini-festiwal będzie się opierał na jednej idei programowej lub artystycznej, a poszczególne koncerty będą tę ideę prezentować – wyjaśniając ją lub stawiając znaki zapytania. Pozwoli to spojrzeć słuchaczom na wybrany temat nie tylko bardziej wnikliwie, ale także z różnych perspektyw, rozbudzając ciekawość oraz inspirując ich do własnych poszukiwań.

Wśród wykonawców, obok artystów znanych i cenionych, znajdą się najciekawsi przedstawiciele młodego pokolenia muzyków z całej Europy, prezentujący interesujący, choć często mniej znany repertuar. Październik zarezerwowaliśmy dla zespołów kameralnych złożonych z muzyków Orkiestry Filharmonii Narodowej; w listopadzie i grudniu zaprosimy słuchaczy na cztery koncerty muzyki dawnej; w lutym chcemy przedstawić krótką historię kwartetu; w marcu The Danish String Quartet i trio folkowe Dreamers’ Circus pokażą nam związki pomiędzy skandynawską muzyką tradycyjną i artystyczną; w maju, na zakończenie cyklu, spotkamy się z polskimi uczestnikami Konkursu Chopinowskiego 2015 roku.

Zapraszamy na koncerty wszystkich melomanów, szczególnie zaś liczymy na udział młodych słuchaczy i z myślą o nich przygotowaliśmy specjalną ofertę biletową.
 
www.filharmonia.pl - Edukacja

Filharmonia Narodowa - po prostu filharmonia

Po prostu filharmonia - repertuar - program - Filharmonia Narodowa
Źródło: Filharmonia Narodowa