Dzisiaj jest: 18.2.2019, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

TRUMIENNY BŁĘKIT POWINOWACT Arkadiusza Andrejkowa - PRACOWNIA POD BARANAMI

Dodano: 4 lata temu Czytane: 1996

WERNISAŻ / VERNISSAGE: 3.10.2014, g. 19:00, CZAS TRWANIA WYSTAWY: 3.- 24.10.2014, PRACOWNIA POD BARANAMI, RYNEK GŁÓWNY 27, KRAKÓW

TRUMIENNY BŁĘKIT POWINOWACT Arkadiusza Andrejkowa - PRACOWNIA POD BARANAMI
TRUMIENNY BŁĘKIT POWINOWACT Arkadiusza Andrejkowa


►WERNISAŻ / VERNISSAGE: 3.10.2014 | 19:00/ 7 p.m.         
►CZAS TRWANIA WYSTAWY / EXIBITION OPEN: 3.- 24.10.2014     
►PRACOWNIA POD BARANAMI, RYNEK GŁÓWNY 27, KRAKÓW (WEJŚCIE OD STRONY UL. ŚW. ANNY).            
►GODZINY OTWARCIA GALERII NA STRONIE INTERNETOWEJ: www.neweraart.pl
►WSTĘP WOLNY           
    

„TRUMIENNY BŁĘKIT POWINOWACT”     

,Zimne powinowactwo’ to tytuł najnowszego cyklu portretów Arkadiusza Andrejkowa. Wystawa posiada bardzo subtelny charakter, który z pewnością skłoni każdego odbiorcę do chwili namysłu i refleksji. Autor próbuje w niej przekazać pewne uniwersalne prawdy dotyczące ludzkiego życia. Skupia się na przemijaniu i chwilowości, czyli aspektach często zapominanych przez współczesnego człowieka. Ta bolesna prawda zostaje jednak doskonale zobrazowana przez artystę, dzięki ciekawej technice łączenia w swoich dziełach dwóch odmiennych tworzyw jakimi są olej i spray. Różnorodne odcienie błękitu dominujące we wszystkich pracach dodatkowo podkreślają iluzoryczność i melancholijność tych zjawisk. Spoglądając na te osobliwe portrety każdy może poczuć pewne ‘powinowactwo’ z owymi ‘absolwentami życia’, czyli ludźmi, którzy odeszli już w zapomnienie…        

Arkadiusz Andrejkow, Formacja stryjeczna, olej, spray na płótnie, 120x80cm, 2014r.
Arkadiusz Andrejkow, Formacja stryjeczna, olej, spray na płótnie, 120x80cm, 2014r.   

Arkadiusz Andrejkow urodził się w 1985 roku w Sanoku. Odbył studia na kierunku Edukacja Plastyczna w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku i na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom artystyczny zrealizował w pracowni malarstwa prof. Marka Pokrywki w roku 2010. Uprawia malarstwo i sztukę graffiti. Jego bardzo bogaty dorobek twórczy prezentowany był na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.           

http://andrejkow.blogspot.com/

Wystawa przygotowana jest dzięki wsparciu Fundacji New Era Art Jana Potockiego. Organizacja, działając non-profit, upowszechnia i uczy świeżego spojrzenia na sztukę przy użyciu nowoczesnych technologii. Na swoim koncie ma organizację wystaw prac m. in. Władysława Hasiora, Wojciecha Weissa, czy wyklejanek Wisławy Szymborskiej. Aktywnie promuje twórczość młodych artystów, udostępniając przestrzeń wystawienniczą w Pałacu pod Baranami - samym sercu Krakowa. Fundacja była współorganizatorem Sztukobrania – Targów Młodej Sztuki oraz brała czynny udział w wydarzeniach: Conrad Festival i Ogólnopolski Kongres Studentów i Doktorantów Historii Sztuki.

Arkadiusz Andrejkow, Absolwent I, olej, spray na płótnie, 50x40cm, 2014r.
Arkadiusz Andrejkow, Absolwent I, olej, spray na płótnie, 50x40cm, 2014r.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1480039175581729/
ORGANIZATOR:
Fundacja New Era Art 

PARTNER: 
kbf http://www.biurofestiwalowe.pl/
Pracownia pod Baranami facebook.com/PracowniaPodBaranami

PATRONAT MEDIALNY:
Art Imperium, Rynek i Sztuka, 5 kg kultury, Polska Niezwykła, KulturaOnLine, Kulturatka.pl, Modessqe, The Krak, Twoja Małopolska, ARTzona, Hedonist Magazine, Miasteczko Studenckie, Independent, talent.pl, IRKA, Wczasy.


Patronat Medialny Art Imperium 

Arkadiusz Andrejkow, Synowie, olej, spray na płótnie, 110x90cm, 2014r.

Arkadiusz Andrejkow, Synowie, olej, spray na płótnie, 110x90cm, 2014r.
Źródło: Fundacja New Era Art Jana Potockiego
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.