Dzisiaj jest: 27.3.2019, imieniny: Ernesta, Jana, Marka

Jesse Cook - inauguracja 17. Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego

Dodano: 5 lat temu Czytane: 2545 Autor:

Inauguracyjny koncert Jesse Cook'a z zespołem rozpoczął 17. Wrocławski Festiwal Gitarowy 21 września w Centrum Sztuki Impart. Mistrzowskie wykonania odkrywcy nowych brzmień...

Jesse Cook - inauguracja 17. Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego

Jesse Cook - inauguracja 17. Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego


Jesse CookInauguracyjny koncert Jesse Cook'a z zespołem rozpoczął 17. Wrocławski Festiwal Gitarowy - Gitara + 21 września  w Centrum Sztuki Impart. Mistrzowskie wykonania odkrywcy nowych brzmień pozostawią na długo w pamięci widzów dźwięk gitary wirtuoza new flamenco i jego zespołu.

New flamenco w wykonaniu Jesse Cook'a i jego solowa integracja z zespołem dały niepowtarzalne muzyczne odczucia wypełnionej po brzegi widzami sali koncertowej. Współbrzmienie jego gitarowych dźwięków ze skrzypcami (także harmonią), drugą gitarą klasyczną, gitarą basową oraz dynamicznym perkusistą (zmieniającym wachlarz instrumentów perkusyjnych niemal przy każdym utworze) wywoływały niezapomniane wrażenia aranżacji muzycznych łączących funky jazz, muzykę latynoską z szeroko pojętą muzyką świata.

Cały koncert energicznie wdzierał się na salę koncertową i odbierany był wśród widzów z coraz większym zaangażowaniem. Prawdziwa reakcja widowni, oklaski i odgłosy aprobaty (także entuzjastyczne gwizdy) podczas całego koncertu odzwierciedlały oddziaływanie dźwięków gitary J. Cook'a i całego jego zespołu. Atmosfera odległej metaforycznej Andaluzji unosiła się w sali do końca koncertu.

Na bis Jesse Cook i jego zespól zszedł ze sceny i pozbawiony elektrycznego (i elektronicznego) wsparcia wykonał wśród rozentuzjazmowanego tłumu kilka nostalgicznych utworów z przepięknym wokalem Chrisa Church'a multiinstrumentalisty z zespołu (skrzypka, harmonisty i flecisty). Tym wspaniałym gestem zaskarbił sobie jeszcze większy aplauz widowni.

Jesse Cook

Uznanie przez magazyn Acoustic Gitar Jesse Cook'a za drugiego najlepszego na świecie gitarzystę flamenco potwierdziło się w pełni podczas niedzielnego inauguracyjnego koncertu.

Oczekujemy więcej takich muzycznych przeżyć w nadchodzących kolejnych koncertach Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA+.Jesse Cook  Jesse Cook

Jesse Cook - Gitara plus

Jesse Cook - Gitara +

Jesse Cook - owacje

Fotorelacja na Art Imperium Pinterest


Jesse Cook rozpocznie Festiwal GITARA+
17. WROCŁAWSKI FESTIWAL GITAROWY GITARA+

Patronat Medialny Art Imperium 


 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.