Dzisiaj jest: 25.3.2019, imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli

Jazzowy fingerstyle we Wrocławiu

Dodano: 5 lat temu Czytane: 2075

Co powstanie z gitarowego duetu jazzmana i mistrza polskiego fingerstyle’u? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy już 15 sierpnia podczas koncertu Marcina Olaka i Piotra Resteckieg w Starym Klasztorze...

Jazzowy  fingerstyle we Wrocławiu

Jazzowy  fingerstyle


Co powstanie z gitarowego duetu jazzmana i mistrza polskiego fingerstyle’u? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy już 15 sierpnia podczas koncertu Marcina Olaka i Piotra Resteckiego we wrocławskim klubie Stary Klasztor.

Piotr Restecki to prawdziwy wirtuoz i mistrz techniki fingerstyle, który sam jeden, przy pomocy gitary, potrafi porwać nawet wielotysięczną publiczność Przystanku Woodstock. Co więcej, doskonale czuje się również w kameralnej scenerii niewielkich sal koncertowych czy klubów. Piotr Restecki jest zatem muzykiem wszechstronnym i otwartym na nowe inspiracje. Jego ostatnim dziełem jest autorska płyta „Więcej niż słowa”, której walorów artystycznych, jak sama nazwa wskazuje, nie da się opisać słowami.

Piotr Restecki fingerstyle
Piotr Restecki, fot. J. Pępkowski 

Z kolei Marcin Olak jest jednym z najbardziej charakterystycznych gitarzystów jazzowych w Polsce. Jego gitarowy jazz to coś więcej niż typowe jednogłosowe melodie i akordy. Ze swojej gitary potrafi on wydobyć wielopoziomowe, rozbudowane faktury i bogactwo dźwięków, bardziej kojarzone z możliwościami fortepianu niż akustycznej gitary. Niezwykłe są również jego kompozycje i aranżacje, w których mieszają się różne stylistyki, jazz, klasyka, muzyka etniczna. Tworzą one zarówno piosenki, kompozycje klasyczne, jak i rozbudowane formy, takie jak koncert na trio jazzowe i orkiestrę.

Marcin Olak fingerstyle
Marcin Olak

To dlatego wspólny występ tych dwóch osobowości może obfitować w prawdziwe zaskoczenia muzyczne, tworzenie nowych jakości i niesamowite improwizacje. Koncert „Jazzowy Fingerstyle” to jeden z koncertów odbywających się w ramach Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej. Jednak jest on jedynym występem, który z Krzyżowej został przeniesiony do Wrocławia, by umożliwić szerszej publiczności zobaczenie tak ciekawego duetu.

15 sierpnia, godz.19:00, Stary Klasztor Wrocław
Jazzowy  fingerstyle
Marcin Olak & Piotr Restecki (Polska)
Koncert obywa się w ramach Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej
Organizator: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe

Więcej na: www.gitara.krzyzowa.pl

Bilety: 25 zł - normalny, 20 zł – ulgowy (studenci, uczniowie, emeryci),
Karnet na wszystkie  koncerty odbywające się w trakcie Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej – 65 zł (bez względu na wiek).
Bilety można nabyć w online na: www.tbox24.pl oraz przed koncertami.
Więcej na: www.gitara.krzyzowa.pl
 
Źródło: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.