Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Dumni Polską - Rejs z Kubą dookoła świata.©®

Dodano: 8 lat temu Czytane: 4055 Autor:

Celem Fundacji jest szerzenie w świecie wiedzy o Polsce, promowanie dokonań i nawiązanie współpracy w ramach wymiany kulturowej. Art Imperium przyłącza się do projektu!

Dumni Polską - Rejs z Kubą dookoła świata.©®

„ Dumni Polską - Polish Pride - A Creative Poland

Rejs z Kubą dookoła świata.©®


PM.

Celem Fundacji jest szerzenie wiedzy, promowanie dokonań i nawiązanie współpracy w ramach wymiany kulturowej. Przedsięwzięcie ma również na celu zmianę postrzegania Polski na świecie i tworzenie wizerunku kraju, który przez stulecia wnosił do świata wartości materialne i duchowe. Stanowić będzie próbę odejścia od wizerunku budowanego na fundamencie cierpiętnictwa, przedmurza, narodowych kompleksów, martyrologii wojennej i rozbiorowej. Pokaże Polskę jako kraj wspaniałych naukowców, inżynierów, lekarzy, artystów, którzy budowali zręby nowoczesnej cywilizacji.

 

Czas upamiętnić dokonania Polaków, którzy wnieśli olbrzymi wkład w rozwój dalekich i bliskich zakątków naszego globu. Praktycznie w każdym kraju Polacy, swoją wiedzą, talentem i przedsiębiorczością,  przyczynili się do postępu, zostawiając po sobie niezatarte świadectwo materialne i duchowe. Niestety, lokalne społeczności rzadko kiedy mają świadomość tych faktów, a w Polsce wspomina się o tym w wąskich gronach naukowych.

 

A przecież wszędzie na świecie kolejne pokolenia Polaków budowały koleje i drogi, odkrywały nieznane lądy, wnosiły wkład w wiedzę naukową i medyczną, nauczały. Dość przypomnieć fakty takie jak założenie miejscowości  Harbin (Chiny), gdzie mieszkało 7 tysięcy Polaków,  odkrywanie i kolonizowanie Syberii, budowę andyjskiej kolei, opis geologiczny i odkrycia geograficzne w  Australii i Kanadzie. Nazwiska takie jak etnograf Bronisław Malinowski, podróżnicy Bronisław Piłsudski i Paweł Edmund Strzelecki, biochemik Kazimierz Funk (odkrywca witamin). Jak również tysiące mniej znanych Polaków we wszystkich zakątkach globu, których wkład cywilizacyjny i  kulturowy jest nieoceniony. 

 

Tak więc płyniemy dookoła świata. Do krajów gdzie obecność naszych rodaków zostawiła po sobie trwałe ślady. Promocyjna wartość rejsu, jest również niewymierzalna. Przyczyni się do lepszego i innego postrzegania Polski – jako kraju ludzi otwartych, mądrych, odkrywczych i kreatywnych. Odpowiednio nagłośniona promocja rejsu, przywoła zapomniane nazwiska i dokonania. Pokaże nam samym Polskę w innym wymiarze, kraju, który bez kompleksów i fałszywej skromności może uczestniczyć w budowie nowego europejskiego i światowego porządku.

 

Rejs nie tylko przypomni dokonania pokoleń Polaków. Stanowić będzie  pretekst do połączenia ich z dokonaniami współczesnymi. Z promocją obecnych sukcesów gospodarczych, naukowych, kulturowych… .a również kulinarnych. Każdy port przystankowy to pretekst do przedsięwzięć na lądzie i pokładzie jachtu. Do wystaw, pokazów, degustacji potraw i trunków. To nieograniczone możliwości wystawiennicze i promocyjne dla polskich firm i sponsorów, pragnących zaprezentować się na świecie.

 

W najbliższych latach pod względem wzrostu eksportu Polska będzie wiceliderem w Europie, ustępując jedynie Turcji. Tak prognozują autorzy raportu „Global Connections”, ogłoszonego pod koniec lutego przez firmę analityczną Oxford Economics  przygotowanego na zlecenie banku HSBC. Dynamiki eksportu zaczną zazdrościć nam kraje Zachodu. Jako, że w momencie przyjęcia do UE towary eksportowane z Polski warte były 60 mld euro, obecnie jest to prawie 140 mld euro, przedstawiona prognoza wydaje się prawdopodobna. Większość krajów Unii dotyka recesja, a towary made in Poland sprzedają się znakomicie; w tym roku przychody z eksportu mają wzrosnąć o 5,8 procent. Być może jedynie dzięki temu polska gospodarka nie pogrąży się w kryzysie. 
Na razie jej największymi hitami są: produkty rolno-spożywcze, meble, odzież, kosmetyki i gry komputerowe. Zdaniem ekspertów z Oxford Economics w przyszłości atutem staną się maszyny przemysłowe oraz sprzęt transportowy. „Te dwie grupy towarów odegrają decydującą rolę we wzroście polskiego eksportu w perspektywie kilkunastu lat” – zapisano w raporcie. „Ważny udział we wzroście eksportu z Polski będą miały również sprzęt teleinformatyczny (ICT), produkty chemiczne oraz mineralne” – dodano. Wkrótce udział naszego kraju w światowym eksporcie może przekroczyć 1,5 procent. Jest więc nadzieja na sukces, jakiego Rzeczpospolita nie doświadczyła nigdy wcześniej. 

 

Jest to przedsięwzięcie o olbrzymim potencjale promocyjnym. Nie tylko reklama prasowa czy telewizyjna, startująca w wyścigach oglądalności. Dodatkowo cechuje je unikatowość i autentyczność. Aktywizacja lokalnych środowisk polonijnych. Napełnienie ich dumą z polskich korzeni, wzmocnienie ich wizerunku oraz związków z krajem, stanowią również istotę działań Fundacji.

 

Rejs rozreklamowany na trasie podróży, PR-owo nagłośniony przyniesie plon w postaci olbrzymiej liczby artykułów i reportaży. Jednocześnie zaowocuje licznymi materiałami filmowymi, wystawami,  pokazami teatralnymi, które stanowić będą nie tylko wkład do polskiej kultury, ale też podstawę  dla działań promocyjnych w kraju. Dyskusji o roli Polski w świecie, pokazania prawdziwego potencjału naszego kraju, rozreklamowania rzeczywistych dokonań, nie tylko przeszłych, ale również teraźniejszych.

 

Rejs dookoła świata Dumni Polską - Polish Pride - A Creative Poland ” jest przedsięwzięciem non-profitowym


Z poważaniem

Kuba Strzyczkowski
Prezes Fundacji „Dumni Polską”
 

Kuba Strzyczkowski

Przez wiele lat prowadził popołudniową audycję Zapraszamy do Trójki, teraz w tej audycji spotyka się ze słuchaczami w piątki. Częściej, bo codziennie od poniedziałku do czwartku, Pan Kuba sprawdza czy Polacy są "Za, a nawet przeciw" (o godz. 12.05) w kwestii ważnych spraw społecznych, ekonomicznych i politycznych. Mistrz Trójkowych licytacji na rzecz rodzinnych domów dziecka w ramach akcji Idą Święta.

Żeglarz, którego samotny transatlantycki przelot na jachcie „Delphia III” (Delphia Trójka) - wyróżniło Jury – 43 edycji najwyższych polskich trofeów żeglarskich nagród honorowych - za rok 2012 - „Rejs Roku 2012” i „Srebrny Sekstant” spośród rejsów z pokonaniem Atlantyku.

http://www.polskieradio.pl/

Dumni Polską! SZTUKĄ - promocja polskiej sztuki i kultury - rejs dookoła świata
Dumni Polską - plan rejsu - Promocja POLSKI w ŚWIECIE!
Rejs dookoła świata śladami wielkich Polaków
Dumni Polską - Rejs z Kubą dookoła świata.©®