Dzisiaj jest: 27.3.2019, imieniny: Ernesta, Jana, Marka

Joszko Broda „Debora” - premiera płyty 2 czerwca

Dodano: 5 lat temu Czytane: 2815

Joszko Broda i goście: Dima Gorelik, Marcin Pospieszalski, Michał Barański, Wojciech Waglewski, Frank Parker, Michał Lorenc, Adam Bałdych i Grażyna Auguścik.

Joszko Broda „Debora” - premiera płyty 2 czerwca

Joszko Broda „Debora” - w sklepach od 2 czerwca

Wydawca: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

 
Joszko Broda to polski muzyk, multiinstrumentalista, producent muzyczny i kompozytor. Od najmłodszych lat zdobywał niepowtarzalny warsztat gry na wielu instrumentach ludowych (m.in. drumli, okarynie, fujarach – postnej, sałaskiej, pięciootworowej, sześciootworowej, rogach, trąbicie, skrzypcach, gajdach beskidzkich, kozie podhalańskiej, a także na tak niezwykłych instrumentach, jak liść, słomka i trzcina). Już w wieku czterech lat zaczął u boku ojca koncertować w Polsce i za granicą. Dziś trudno zliczyć zagrane przez Joszka koncerty, odbyte tournée, współtworzone projekty i zespoły, przeprowadzone warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży, wydane płyty, zdobyte nagrody. Swój sukces artystyczny Joszko zawdzięcza nie tylko talentowi muzycznemu i ogromnemu wysiłkowi włożonemu w doskonalenie swoich zdolności, ale przede wszystkim swojemu pochodzeniu, kulturze, w której się wychował. Muzyka źródłowa, która powstała w kręgu kulturowym Karpat, stanowi naturalne i wciąż bijące źródło inspiracji Joszka Brody.
 


Do projektu „Debora”, który jest kontynuacją płyty „Posłóchejcie Kamaradzi”, zostali przez Joszka zaproszeni goście: Dima Gorelikmuzyk wychowany w kręgu kultury żydowskiej i ukraińskiej oraz znakomici polscy jazzmani – Marcin Pospieszalski, Michał Barański oraz wszechstronny Wojciech Waglewski jak również perkusista z Chicago Frank Parker. W projekcie wzięli również udział Michał Lorenc, Adam Bałdych i Grażyna Auguścikmuzycy światowej sławy. Projekt łączy tradycję z nowoczesnością, ponieważ do archaicznych instrumentów pasterskich, węgierskiej altówki czy kobzy i góralskiego śpiewu dołączy jazzowe brzmienie basu, gitar i perkusji. Wykonane zostały przede wszystkim pieśni z Istebnej (Beskid Śląski) ale również pojawiły się utwory inspirowane muzyką innych rejonów Karpat.
 
Tracklista:
 1. Debora
 2. Powiydz mi ma miła
 3. Szumi dolina
 4. Swoboda
 5. Dobru noc
 6. Od Morawy desz idzie
 7. Zaganianie
 8. Hej
 9. Ciymno nocka
 10. Doliny
 11. Mahala
 12. Okolo Morawi
 13. Husar
 

Ostatnie premiery Agencja Muzyczna Polskiego Radia:

Anna Jurksztowicz - Poza czasem. Muzyka duszy
Marek Grechuta - Koncerty - premiera albumu
 

Patronat Medialny Art Imperium  

Źródło: Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.