Dzisiaj jest: 18.10.2018, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

28 maja transmisja na żywo z Quality Studio - koncert Fabletales

Dodano: 4 lata temu Czytane: 1502

Już 28 maja zapraszamy na piąty koncert z cyklu "Live in studio" transmitowany na żywo w internecie. Tym razem wystąpi zespół Fabletales.

28 maja transmisja na żywo z Quality Studio - koncert Fabletales

28 maja transmisja na żywo z Quality Studio - koncert Fabletales

 
Jeśli raz zaczniecie oglądać koncertówki, już nie będziecie chcieli przestać. Mowa zwłaszcza o występach w studio nagraniowym. Kameralna atmosfera sprzyja dotarciu do odbiorców, poruszeniu ich, zarażeniu energią. Koncert w studio jest ambicją wielu zespołów, dla niektórych może jednak okazać się zbyt wymagający - w streamingu obnażone zostają wszelkie niedoskonałości warsztatowe. Koncerty transmitowane na żywo nie pozwalają na zastosowanie edycji słabo zagranych ścieżek, podstrojenie wokali, zamaskowanie różnych błędów. Tym lepiej dla słuchaczy! To właśnie te elementy dalekie od perfekcji potrafią być najbardziej fascynujące w występie live.
 
Na koncertach z cyklu "Live in studio" transmitowanych na żywo z warszawskiego studia nagraniowego Quality Studio występują zespoły u progu kariery muzycznej. Wyselekcjonowane starannie spośród zgłoszeń wysyłanych do organizatora - Fundacji na rzecz Autentyczności w Muzyce (FAM), mają w sobie szczerość i wielki potencjał oddziaływania na emocje.
 
Nie inaczej jest w przypadku zespołu Fabletales. Zespół powstał w 2005 roku, przez pierwszych siedem lat muzycy nie czuli się jednak wystarczająco rozwinięci, aby nagrać płytę. Dwa lata temu przystąpili do pracy nad debiutanckim albumem i obecnie jest on już prawie gotowy.

Fabletales stawiają na piosenki, poszukują równowagi między prostotą a wzniosłością. Wzorują się na zespołach takich jak Coldplay, Kings of Leon, Grizzly Bear czy Beach House, znanych z wspaniałych występów live.
 
Środa, 28 maja, godzina 20:30 transmisja na youtube.com/fundacjafam. Bez opłat, bez reklam, bez logowania.
 
Film dokumentalny o zespole: 
 


Patronat Medialny Art Imperium
7 maja czwarty koncert z cyklu "Live in studio" - The Rookles  
Nabór do kolejnej edycji koncertów LIVE IN STUDIO
Noodle Inc - koncert z cyklu Live in studio
WeArtists - koncert z cyklu LIVE IN STUDIO
 
 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.