Dzisiaj jest: 18.10.2018, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

Witold Flak - OPEN, Galeria DAP 1 i 2 na Mazowieckiej

Dodano: 4 lata temu Czytane: 2302

Witold Flak | OPEN Wystawa: 17.05 – 15.06 | Galeria DAP 1 i 2 DOM ARTYSTY PLASTYKA | MAZOWIECKA 11A | WARSZAWA

Witold Flak - OPEN, Galeria DAP 1 i 2 na Mazowieckiej
Witold Flak | OPEN
Wystawa: 17.05 – 15.06 | Galeria DAP 1 i 2
DOM ARTYSTY PLASTYKA | MAZOWIECKA 11A | WARSZAWA
 
Autor przedstawia cykl fotografii z dotychczasowych wędrówek i poszukiwań: SPOTKAŃ Z DRUGIM CZŁOWIEKIEM. To właśnie niezachwiana wiara w człowieka jest motywacją i pretekstem, by stał się on głównym obszarem zainteresowań fotografa. Próby odnalezienia i uchwycenia prawdziwego  oblicza osób, pozbawionych masek, nie stanowią tu przedmiotu filozoficznej analizy, są częścią poszukiwań uniwersalnych prawd o człowieku. Inspiracją stają się młodość jak i dojrzałość,  radość jak i smutek, gesty, detale, a także sytuacje gdy odczuwamy świat wszystkimi zmysłami.

Wszystkie prace zostały wykonane na materiale analogowym, a prezentowane fotografie są czarno-białymi srebrowymi powiększeniami wykonanymi ręcznie w ciemni fotograficznej na światłoczułym papierze barytowym. Zaprezentowanych zostanie łącznie około 50 fotografii. Dodatkowo, w dniu otwarcia wystawy, uruchomiana zostanie nowa strona internetowa www.flak.pl, zawierająca znacznie większą ilość prac i projektów fotograficznych artysty.

Fotografia miała być kolejnym ciekawym zajęciem, stała się życiem/pasją. W swoim zaangażowaniu, autor wiernie próbuje uchwycić człowieka w jego naturze. Dlatego też, niezależnie czy fotografuje własny projekt czy prace zlecone, daleki jest od szukania drogi na skróty, sensacji bądź możliwości obnażenia kogoś. Portret upatruje w kategoriach daru: To szczęście z faktu, że ktoś chciał mi pozować, albo bardziej ofiarować tę wyjątkową chwilę.
 
 
Miejsce akcji: Warszawa - Katarzyna Betlińska w Galerii 022 
Visual Dance - sztuka inspirowana tańcem - Galeria DAP3
Kuba Janyst - ​Bestial Total Brutal - GALERIA DAP 22
AKTUALNOŚCI 2014 - wystawa zbiorowa sekcji malarstwa OW ZPAP
Nagrodę im. Jana Cybisa za rok 2013 otrzymała JADWIGA SAWICKA
RAJMUND ZIEMSKI | malarstwo - lata 60 - Galeria DAP
II Festiwal Sztuki Young at Art w Domu Plastyka - relacje
ABAKANOWICZ? ABAKANOWICZ! w Galerii DAP

Patronat Medialny Art Imperium 
 
Źródło: OW ZPAP
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.