Dzisiaj jest: 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Międzynarodowe kursy mistrzowskie marimby i wibrafonu

Dodano: 4 lata temu Czytane: 2466

7-14 września 2014 roku, w Pałacu w Radziejowicach (k. Warszawy) - na warsztaty zapraszają: David Friedman, Axoum Duo i Fundacja Krea Music

Międzynarodowe kursy mistrzowskie marimby i wibrafonu

MIĘDZYNARODOWE KURSY MISTRZOWSKIE MARIMBY I WIBRAFONU


W tym roku Fundacja Krea Music organizuje IV edycję Międzynarodowych Kursów Mistrzowskich Marimby i Wibrafonu  (pierwszą w ramach swojej działalności) w Pałacu w Radziejowicach (k. Warszawy), w  dniach 7-14 września 2014 roku. Co roku zaprasza artystę-muzyka  światowego  formatu,  który prowadzi codzienne lekcje z uczniami i studentami z Polski i świata.

W tym roku pedagogiem zaproszonym jest David Friedman, wybitny amerykański wibrafonista jazzowy. Zaangażowane  w  ten  projekt  są  również  szkoły  muzyczne  z  okolicznych  miast  mazowieckich,  których uczniowie  klas  perkusji  mają    wyjątkową  okazję  pracować  z wybitnym artystą i pedagogiem oraz z członkami duetu Axoum Duo.  Do tej pory Kursy gościły uczestników z ponad 10 krajów, którzy intensywnie pracowali pod kierunkiem pedagogów oraz mieli okazje wystąpić na koncertach towarzyszących kursom.
Koncert finałowy w ostatnim dniu kursów (w tym roku - 13 września 2014) w Nowym Domu Sztuki w Radziejowicach,  gromadzi wierną publiczność, która  co roku czeka na  występy najlepszych studentów, jak i pedagogów  prowadzących,  w  tym Davida Friedmana  oraz  Axoum  Duo  (Elwira  Ślązak  &  Gabriel  Collet).
 

PEDAGODZY:

 

David Friedman


David Friedman (USA) Na początku lat 60. koncertował z orkiestrą Metropolitan Opera oraz ze słynną New York Philharmonic  Orchestra,  by  już  w  kolejnej  dekadzie  zdecydowanie  poświęcić  się  muzyce  jazzowej:  nagrywa  i koncertuje  z  Waynem  ShorteremHorace’em  Silverem i Joem  Chambersem. W czasie słynnego Newport Jazz Festival ‘73 koncertował (później także nagrywał) wraz z  grupą flecisty Huberta Lawsa.  Uczestniczył w projektach Daniela Humaira , Cheta Bakera, Boba Jamesa. Współpracował też między innymi  z Bobbym McFerrinemi i Johnem Scofieldem. Udziela się jako wykładowca Manhattan School Of Music oraz szwajcarskiej Advanced Musical Studies w  Montreaux.  Od  lat  stoi  na  czele  katedry  jazzu  berlińskiego  uniwersytetu.  Jego  książka  "Technika gry na wibrafonie, tłumienie i pedalizacja” - to biblia wibrafonistów na całym świecie. David Friedman jest Yamaha Artist.

 

Axoum  Duo


Axoum  Duo powstało w Paryżu z inicjatywy perkusistów Elwiry Ślązak (Polska) i Gabriela  Collet  (Francja). Duet specjalizuje  się  w  instrumentalnej  muzyce  granej  na  perkusyjnych  instrumentach  melodycznych  –  marimbach. Muzyka Axoum Duo jest na pograniczu różnych stylów muzycznych, od neo-classic, minimal  do etnicznych rytmów i nawiązań do muzyki Ameryki Południowej. Ich debiutancka płyta ukazała się w 2007 z repertuarem współczesnym, bliższym  klimatom  "Warszawskiej  Jesieni".  Duet  współpracuje  z  wieloma  muzykami  i artystami różnych dziedzin sztuki. Kompozytorem i aranżerem większości utworów jest Gabriel Collet. Oprócz kariery muzyków wykonawców, artyści tworzą i nagrywają muzykę do różnego rodzaju form wizyjnych. Duet występował wielu krajach  na świecie w prestiżowych salach koncertowych i na Festiwalach m.in.: "Seoul Drum Festival", "Braunshweig Festival Classix", "Les  Journées  de  la  Francophonie",  „Auditorio  de  Tenerife”, „Shanghai  Concert  Hall”, w "Rachid  Behboudov Theater" w Baku oraz na"65 Miedzynarodowym Festiwalu Chopinowskim" i "Karuzeli Cooltury" oraz w Parlamencie Europejskim. Artyści są laureatami wielu nagród międzynarodowych. Axoum Duo są „Yamaha Artists”.
 

Fundacja Krea Music


Fundacja Krea Music jest organizacją non-profit, działającą  poza strukturami  rządowymi.  Została powołana w lipcu 2013 roku.
Celem  Fundacji  jest  przede  wszystkim  edukacja  dzieci  i  młodzieży  i  zapobieganie  patologiom poprzez  pokazywanie,  że  świat  muzyki  wcale  nie  jest  tak  niedostępny,  a  tworzenie  może  być  bardzo przyjemne.

Fundacja  koncentruje się głównie na propagowaniu działalności twórczej oraz uzupełnianie edukacji  uczniów i studentów klas perkusji ze szkół i Akademii  muzycznych, poprzez organizację mistrzowskich kursów marimbafonowych i wibrafonowych, które cieszą się dużym uznaniem  zarówno wśród ich uczestników, jak i instytucji, które zapraszają Ją do  współpracy.  W tym zaprasza również pedagogów i  wybitne osobistości z dziedziny muzyki i dziedzin współzależnych.  Propaguje rozwój edukacji  artystycznej w szkołach podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych zwłaszcza w zakresie edukacji muzycznej i artystycznej, oraz prowadzi również działania dydaktyczne. W dotychczasowym dorobku Fundacja posiada współpracę między innymi z Domem Pracy Twórczej w Radziejowicach - Narodową Instytucją Kultury, Fundacją Hanny Bakuły oraz Fundacją św. Jana Jerozolimskiego, prowadzonego przez Joannę Radziwiłł.

Partnerzy wydarzenia: Pałac w Radziejowicach, YAMAHA, Innovative Percussion Inc.

Patronat Medialny: Art Imperium, ONAONAONA.com, PRESTO, Talent.pl

 

Patronat Medialny Art Imperium 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.