Dzisiaj jest: 21.4.2019, imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

Stan Rzeczywisty - Spotkanie z Gejszą w ogrodzie

Dodano: 5 lat temu Czytane: 2654

W ramach projektu - STAN RZECZYWISTY - nocne spotkania z artystami - 9 maja od godz. 19:30 - Zofia Kubicka zaprasza do Kubiccy Sculpture Studio na Pradze.

Stan Rzeczywisty - Spotkanie z Gejszą w ogrodzie

Spotkanie z Gejszą w ogrodzie - wystawa rzeźb Zofii Kubickiej

Kubiccy Sculpture Studio, ul. Radzymińska 53 l. 40

9 maja 2014 - start godz. 19:30

Tworzę rzeźbiarskie obrazy w których przenikają się wzajemnie forma, otoczenie i symbolika. Myślę o ogrodach japońskich, to dobry temat. Staram się nie ingerować w naturę, ale przecież matura nieustająco ingeruję we mnie.
A co się stanie kiedy taki ogród stworzę na zatęchłym strychy na warszawskiej Pradze. Jestem w trakcie aktu twórczego . rzeźbię wszędzie- w domu, pracowni, w głowie. I mam wrażenie że, po raz kolejny, materia twórcza mnie pokonała. Ponieważ rzeźby powstałe istnieją poza mną , a ja płacę lenno z mojego talentu. Haiku ogrodu na strychu – oto co 9 maja 2014 r będzie w mojej pracowni na Pradze
.”
 

Zofia Kubicka ukończyła wydział Rzeźby na warszawskiej ASP w pracowni rzeźbiarza Jana Kucza. Od lat zajmuje się rzeźbą figuratywną.
 

Jej prace znajdują się przeważnie w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą – Hiszpania, Stany Zjednoczone, Włochy, Anglia

Niejednokrotnie łączy techniki aby uzyskać efekt obrazu w rzeźbie.
 

Autorka rzeźb ogrodowych (Zespół pałacowo parkowy w Lesznie) Współautorka bocznego ołtarza w Brochowie. Autorka i realizatorka wielu projektów artystycznych i edukacji artystycznej. Współzałożycielka Fundacji Otwartej Pracowni Twórczej. Tworzy rzeźby ogrodowe, portrety i małe formy rzeźbiarskie.
 

Od wielu lat mieszka i tworzy w Warszawie. Na warszawskiej Pradze współtworzy , wraz z mężem Janem Mitasiem Kubickim pracownię rzeźby. Uczestniczka wielu wystaw w kraju i zagranicą.
 

Miękkość i delikatność plastycznego języka, jakim się posługuje artystka w swojej twórczości, nacechowany jest osobistymi przeżyciami tak nierozerwalnie związanymi z naturą. Interesuje ją człowiek jako część wszechobecnej przyrody. Bowiem, złapany na chwilach codziennej intymności jawi się nam jako istota niedoskonała, nasycona emocjami, zespolona przenikającym czasem , poszukująca. 


www.kubicka-art.weebly.com 

Stan Rzeczywisty - Joanna Świerczyńska - pracownia 12m/kw na Pradze
10 urodziny Pracowni 23 - EDYTA DZIERŻ & JOANNA MROZOWSKA
Stan Rzeczywisty - Radek Boruszak zaprasza do pracowni na Pradze
STAN RZECZYWIISTY * nocne spotkania z twórcami
 

Patronat Medialny Art Imperium 

Źródło: Stan Rzeczywisty
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.