Dzisiaj jest: 18.2.2019, imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Performance SKAZANE NA WOLNOŚĆ w Noc Muzeów

Dodano: 5 lat temu Czytane: 1862

17 maja, g. 21:30 - Noc Muzeów w Warszawie - Edyta Dzierż malarstwo/painting & Katarzyna Oczkowska muzyka/music ze scenografią świetlną - Centrum Zarządzania Światem, ul. Okrzei 26, Warszawa.

Performance SKAZANE NA WOLNOŚĆ w Noc Muzeów

Performance SKAZANE NA WOLNOŚĆ

Edyta Dzierż malarstwo/painting & Katarzyna Oczkowska muzyka/music ze scenografią świetlną.

 
Istotą performance jest tworzenie „na żywo” narracji za pomocą ekspresji, kreacji samych artystów. Ekspresja malarki Edyty Dzierż i muzyka Katarzyny Oczkowskiej jest metodą artystyczną. Światło dopełnia i scala, formalnie i wyrazowo warstwy obrazu oraz dźwięku.
„Proces tworzenia jest wibracją, która manifestuje się w formie dźwięku i koloru. Dźwięk i kolor są jednością, stanowuią dwa aspekty życia” /Hazrat Inayat Kahn/.
 
Edyta Dzierż & Katarzyna Oczkowska
 
WSPÓLNE REALIZACJE:
• GRA KOLORU_Galeria Ostrołęka_Ostrołęka_2012
Wystawa malarstwa Edyty Dzierż i performance: Edyta Dzierż malarstwo & Katarzyna Oczkowska muzyka ze scenografią świetlną
 
http://www.youtube.com/watch?v=meUK3suijS0&feature=youtube_gdata_player
 
 
__BIO ART_________________
 

EDYTA DZIERŻ

Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2004 r. dyplom z malarstwa pt. ”Pejzaż” w pracowni prof. Mariana Czapli.
Aneks z malarstwa ściennego w pracowni
prof. E. Tarkowskiego - ”Przemienienie Pańskie”, mozaika, Ołtarz Dolnego Kościoła M. B. Wspom. Wiernych, ul. Conrada7, Warszawa (realizacja wspólna). W latach 2000 - 2002 specjalizacja z rzeźby w pracowni prof. Gustawa Zemły.
 
W 2007 Finalistka Konkursu Fundacji im. Franciszki Eibisch "Malarstwo" w Galerii Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie. W latach 2007/2008 laureatka nagród i wyróżnień w konkursu „Obraz Sezonu i Rzeźba Sezonu w Warszawie”.
 
Artystka jest objęta Patronatem Medialnym/Artystycznym - Artistic Guarantee of Art Imperium.
 
Artystka znajduje się  w Rankingu Rzeczpospolitej - Kompas Młodej Sztuki 2008/2010/2012 rok. [www.kompasmlodejsztuki.pl].
 
Współtworzy PRACOWNIĘ 23 na warszawskiej Pradze. Od 2010 roku działa w Zarządzie Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.
Wystawia indywidualnie i zbiorowo w kraju i za granicą. Tworzy autorskie projekty artystyczne a także działa jako organizator, kurator wystaw/festiwalów/projektów ogólnopolskich promujących sztukę współczesną. Współpracuje z muzykami m.in.: I. Jędruch, T. Sudnik, K. Oczkowska, M. Stępień
Zajmuje się malarstwem, technikami ściennymi (mozaika, sgraffito, fresk), live painting, performance malarstwo_dźwięk_światło.
 
www.edyta.dzierz.netgaleria.pl
  

KATARZYNA OCZKOWSKA

Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (obecnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina) w klasie wiolonczeli. Współpracuje z Fundacją Nowa Orkiestra Kameralna od początku jej działalności – również przy projektach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Jest współzałożycielką  Filharmonii Przedszkolaka oraz kwartetu smyczkowego Merlo, z którym regularnie występuje podczas koncertów w Muszli Koncertowej w Parku Praskim, Letnich Festiwali Nowego Miasta czy w cyklu koncertowym „Klasyka na deser” na warszawskim Bemowie. Od września 2013 uczestniczy wraz  z zespołem w warsztatach dla najmłodszych „Smyki na Kępie” w Klubie Kultury Saska Kępa. Jako wiolonczelistka współpracowała z wieloma zespołami i orkiestrami takimi jak Nowa Orkiestra Kameralna, Warsaw Camerata, Filharmonia Kameralna Warszawa, chór Cantate Domino, La Boheme de Varsovie oraz Word Orchestra Grzecha Piotrowskiego.
 
www.sma-art.pl


 

10 urodziny Pracowni 23 - EDYTA DZIERŻ & JOANNA MROZOWSKA
EDYTA DZIERŻ Z SIŁĄ WIRU malarstwo - THE POWER OF WHIRL painting
Edyta Dzierż W PRZESTRZENI ZMYSŁÓW - malarstwo i performance
Festiwal Otwarte Ogrody - Ogród Przestrzeń Zmysły 
Edyta Dzierż - W oparach koloru, GALERIA (-1), Kompas Sztuki
II Festiwal Sztuki Young at Art w Domu Plastyka

Patronat Medialny Art Imperium  

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.