Dzisiaj jest: 24.10.2019, imieniny: Arety, Marty, Marcina

II Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne

Dodano: 6 lat temu Czytane: 2286

Już 01 kwietnia ruszył nabór na II Ogólnopolski Festiwal konstelacje Teatralne. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia do dnia 30 kwietnia 2014r.

II Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne

II Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne

19-22 czerwca 2014 r.
Szamocin

 
Już za 2 miesiące teatry alternatywne z całej Polski spotkają się ponownie na Stacji Szamocin, by przez 4 dni uczestniczyć w przeglądzie jakim jest II Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne.  Organizatorami jak i w roku ubiegłym są Stowarzyszenie Teatru Planeta M oraz Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne Stacja Szamocin. Tegoroczny Festiwal odbędzie się podczas trwających w tym czasie Dni Szamocina organizowanych ze względu na 650 rocznicę istnienia miasta. Rozpocznie go happening ze współudziałem wszystkich uczestników przeglądu.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Konstelacje Teatralne, podobnie do zeszłorocznej edycji, nie zabraknie również występów gościnnych. Uczestnicy oraz goście będą mogli zobaczyć spektakle z udziałem organizatorów, ale nie tylko. W tym roku w składzie jury  spotka się czworo specjalistów, którzy udzielą artystom wskazówek i rad dotyczących ich działań twórczych oraz wyłonią zwycięzców konkursu. Fundatorem nagród jest Starosta Powiatu Chodzieskiego Pan Julian Hermaszczuk. W składzie tegorocznego jury zasiądą: Magdalena Płaneta - zawodowa aktorka, reżyser i pedagog teatralny, która będzie pełniła rolę przewodniczącej jury. Ida Bocian - związana od lat ze Stacją Szamocin, obecnie dyrektor w Teatrze Gdynia Główna, aktorka, reżyser teatralny. Agnieszka Motyl - dr językoznawstwa polskiego. A także przedstawiciel młodego pokolenia Kamil Mrożek - absolwent AT w Warszawie.

Już 01 kwietnia ruszył nabór na II Ogólnopolski Festiwal konstelacje Teatralne. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia do dnia 30 kwietnia 2014r. Zapraszamy serdecznie teatry offowe, amatorskie i alternatywne zespoły teatralne z całej Polski. Podczas doboru uczestników szczególną uwagę zwracać będziemy na kulturę żywego słowa w spektaklach, a także formy teatralne nawiązujące do uznanej literatury.


 

 Więcej informacji o Stacji Szamocin

Ośrodek „Stacja Szamocin” – to miejsce pracy, prezentacji artystycznych, organizacji imprez, realizator projektów. Powstał w 1996 roku. W tym czasie Lubę Zarembińską zainteresowała nieczynna stacja kolejowa w Szamocinie. Zrujnowany budynek inspirował do tworzenia nowych spektakli teatralnych, ale przede wszystkim do podjęcia kroków w celu uniezależnienia swoich działań. Narodziła się idea utworzenia Ośrodka, w którym byłoby miejsce na pracę artystyczną, prezentacje, próby, warsztaty, wystawy, koncerty, a także bazę noclegową dla gości. Zdewastowane, opuszczone i zaniedbane miejsce, po adaptacji stało się miejscem dla każdego: dla mieszkańców miasta oraz dla przybyszy – artystów. Również dla tych, którzy nie mają swojego miejsca, dla niespokojnych duchem i wytrwałych w poszukiwaniu niknących śladów historii. Dla każdego sensownego działania twórczego i społecznego.
 

Więcej informacji o Stowarzyszeniu Teatru Planeta M

Teatr Planeta M powstał w roku 2007 z inicjatywy Magdaleny . Płanety. Pierwotna nazwa zespołu to Teatr Na Fundamentach. W ciągu kilku lat swojej działalności stworzył wiele spektakli, bywał na festiwalach, a także zrealizował projekty kulturalno – społeczne. Od czerwca 2012 roku grupa została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym jako Stowarzyszenie Teatru Planeta M. Misja Teatru Planeta M skupia się wokół propagowania uniwersalnych wartości, a także kształtowania tożsamości i świadomości, związanej z tradycjami kulturowymi. Przyczynia się do rozwoju ruchu teatralnego i artystycznego w Polsce. Teatr Planeta M dociera także do obszarów wiejskich, czyli miejsc często odległych od placówek kultury, by dzielić się sztuką z ich mieszkańcami. 
Patronat Medialny Art Imperium  

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.