Dzisiaj jest: 25.3.2019, imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli

10 urodziny Pracowni 23 - EDYTA DZIERŻ & JOANNA MROZOWSKA

Dodano: 5 lat temu Czytane: 2555

25 kwietnia w g. 19:00 - 24:00, PRACOWNIA 23 - Edyta Dzierż, Joanna Mrozowska i Beata Knapik - ul. Floriańska 12/ 23 w Warszawie. Stan Rzeczywwisty - Nocne spotkania z artystami.

10 urodziny Pracowni 23 - EDYTA DZIERŻ & JOANNA MROZOWSKA

PRACOWNIA 23 - EDYTA DZIERŻ & JOANNA MROZOWSKA 

 
Od 10 lat, Edyta Dzierż i Joanna Mrozowska - absolwentki ASP w Warszawie, Wydział Malarstwa, współtworzą „Pracownię 23” mieszczącą się na warszawskiej Pradze Północ. To 68 m2 powierzchni twórczej, w której artystki tworzą autonomiczną przestrzeń twórczą. Pracownia ma charakter otwarty i systematycznie zapraszani są do współpracy inni artyści. Obecnie gościnnie prezentuje swoje prace Beata Knapik. 

"Drzwi „Pracowni 23” otwieramy również dla mieszkańców Warszawy. Brałyśmy udział m.in. w Festiwalu Sąsiedzi dla Sąsiadów, w Praskich Spotkaniach z Kulturą, w Nocy Pragi, gdzie pokazywałyśmy nasze malarstwo. Prowadziłyśmy również bezpłatne warsztaty malarskie dla dzieci „z sąsiedztwa”. Obecnie współtworzymy cykliczny projekt Stan Rzeczywisty *nocne spotkania z twórcami na Pradze Pn". "


 

EDYTA DZIERŻ 

malarstwo, techniki ścienne (fresk, sgraffito, mozaika), live painting, performance obraz_dźwięk_światło 

Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2004 r. Dyplom z malarstwa pt. ”Pejzaż” w pracowni prof. Mariana Czapli, prezentowany w Galerii Studio w Warszawie. Aneks z malarstwa ściennego w pracowni prof. E. Tarkowskiego ”Przemienienie Pańskie”, mozaika, Ołtarz Dolnego Kościoła M. B. Wspom. Wiernych, ul. Conrada7, Warszawa (realizacja wspólna). 
W latach 2000 - 2002 specjalizacja z rzeźby w pracowni prof. Gustawa Zemły. 

Twórczość jest objęta Patronatem Medialnym/ Artystycznym Art Imperium.
 
Artystka jest w Rankingu Rzeczpospolitej - Kompas Młodej Sztuki 2008/2010/2012 rok [www.kompasmlodejsztuki.pl]. 
Współtworzy PRACOWNIĘ 23 na warszawskiej Pradze. Od 2010 roku jest w Zarządzie Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków (OW ZPAP). Działa w interdyscyplinarnych grupach twórczych: Symfonia, Młodzi Sztuką. Wystawia indywidualnie i zbiorowo w kraju i za granicą. Tworzy autorskie projekty artystyczne, a także działa jako organizator, kurator wystaw/ projektów 
ogólnopolskich promujących sztukę współczesną. Współpracuje z muzykami m.in.: Iwoną Jędruch, Tadeuszem Sudnikiem, Katarzyną Oczkowską, Markiem Stępieniem. 
www.edyta.dzierz.netgaleria.pl


JOANNA MROZOWSKA

malarstwo sztalugowe, malarstwo wielkoformatowe: fresk, sgraffito i mozaika 

Urodzona w 1976 roku w Warszawie. Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2004 roku dyplom 
z malarstwa pt: „Miasto” w pracowni prof. M. Czapli, za który otrzymała - „Nagroda DYPLOM” ufundowaną przez Wojewodę Mazowieckiego z inicjatywy prof. Józefa Szajny i galerii Studio za „Poszukiwanie nowych form wypowiedzi artystycznej”. Aneks z malarstwa ściennego w pracowni prof. Edwarda Tarkowskiego przedstawiający „Przemienienie Pańskie” wykonany w technice mozaiki, (ołtarz dolnego kościoła M.B. Wspomożycielki Wiernych – realizacja wspólna). Działa w grupie artystycznej „OSOBNO” i grupie „Hoovera”.  Obecnie pełni funkcję Przewodniczącej Sekcji Malarstwa w OW ZPAP. Kurator wielu wystaw malarskich.  
www.joanna.mrozowska.netgaleria.pl 
 
oraz 
 

BEATA KNAPIK 

malarstwo/ batik/ szkło 

Artysta – designer, organizator wystaw, eventów oraz pokazów mody. Absolwentka ASP we Wrocławiu. Inicjatorka oraz koordynator prac przy organizacji zbiorowych wystaw designu, indywidualnych wystaw własnych oraz wielu pokazów mody unikatowej. Specjalistka w zakresie projektowania szkła oraz form przemysłowych. Uprawia różnorodne techniki artystyczne. Prace Beaty Knapik były wielokrotnie publikowane na łamach prestiżowych pism wnętrzarskich i kobiecych w Polsce a także znajdują się w wielu galeriach oraz prywatnych kolekcjach na całym świecie. Od 2005 roku Beata Knapik sygnuje swoje prace znakiem Maszsza Kabe. 
www.facebook.com/Pracownia23

 

STAN RZECZYWIISTY * nocne spotkania z twórcami
Festiwal Otwarte Ogrody - Ogród Przestrzeń Zmysły 
II Festiwal Sztuki Young at Art w Domu Plastyka

Patronat Medialny Art Imperium  

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.