Dzisiaj jest: 2.6.2020, imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny

Festiwal Poezji Miganej - Nie Bądź Głuchy na Kulturę

Dodano: 6 lat temu Czytane: 2656

W czerwcu rusza Festiwal Poezji Miganej, pierwsza tego rodzaju ogólnokrajowa inicjatywa w ramach projektu „Nie Bądź Głuchy na Kulturę”...

Festiwal Poezji Miganej - Nie Bądź Głuchy na Kulturę
Nowe spojrzenie na Kulturę!

Już w czerwcu rusza Festiwal Poezji Miganej, pierwsza tego rodzaju ogólnokrajowa inicjatywa promująca Kulturę Głuchych. Krakowski Festiwal odbędzie się w ramach projektu „Nie Bądź Głuchy na Kulturę” realizowanego przez Fundację Między Uszami.

Projekt stworzony dzięki grantowi z ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zakłada aktywizację artystów głuchych oraz przybliżenie osobom słyszącym specyfiki języka migowego, którego najbardziej wyraźnym przykładem jest właśnie poezja migana.
Na widzów czekać będą różnorodne formy artystyczne osób głuchych – teatr, pantomima, fotografia, malarstwo. Dla spragnionych wiedzy odbędą się wykłady - w przystępnej formie zaznajamiające z teoretyczną stroną Kultury Głuchych, a dla prawdziwych aktywistów przewidywane są inspirujące warsztaty.

Festiwal Poezji Miganej będzie wspaniałą okazją, by wniknąć w tak niezbadany teren, jakim jest Kultura Głuchych. Serdecznie zachęcamy do tego każdego, kto poprzez kulturę szuka nie tylko inspiracji, ale chce najzwyczajniej zwrócić się w stronę drugiego człowieka.

Obecnie trwa intensywna promocja związana z akcją zbierania funduszy na Festiwal poprzez portal PolakPotrafi.pl. Jest to portal poświęcony finansowaniu społecznościowemu. Dzięki nowym technologiom każdy, kto popiera ideę Festiwalu i propagowania Kultury Głuchych może wspomóc organizatorów swoim datkiem. Wspierając Festiwal na PolakPotrafi.pl można też otrzymać atrakcyjne nagrody!


Więcej informacji na stronach:
 
www.miedzyuszami.pl 
www.polakpotrafi.pl – zakładka Festiwal Poezji Miganej
www.facebook.com - profil Fundacja Między Uszami
www.kulturagluchych.pl
 
 
Źródło: Fundacja Między Uszami
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.