Dzisiaj jest: 20.11.2019, imieniny: Anatola, Edyty, Rafała

WIelkie Czytanie w Teatrze Ateneum

Dodano: 6 lat temu Czytane: 1626

Piotr Fronczewski przeczyta fragmenty książki „Przyszłem”, w której Janusz Głowacki opisuje trzy lata pracy nad scenariuszem filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei”...

WIelkie Czytanie w Teatrze Ateneum

Wielkie Czytanie 


Przeczytaniem-odegraniem przez Wojciecha Pszoniaka „Trans-Atlantyku” Witolda Gombrowicza Teatr Ateneum otwiera nowy cykl „Wielkie Czytanie”. Będzie to wyjątkowe spotkanie dwu niezwykłych osobowości artystycznych – pisarza i aktora, prawdziwych Mistrzów Słowa.

Gombrowicz i Pszoniak – to wyjątkowo dobrze dobrany tandem. Aktor kongenialnie wyczuwa niepowtarzalny styl znakomitego pisarza, który porywa, śmieszy, wciąga, a jednocześnie głęboko porusza – jak gra Wojciecha Pszoniaka.

Tradycja aktorskich czytań jest długa; narodziła się niegdyś w radiu i do dziś jest tam kultywowana. Dziś dużą popularnością cieszą się e-booki, płyty CD z nagraniami znanych książek dawnych i nowych. Czytanie aktorskie najpóźniej trafiło do teatru, przede wszystkim w formie „prób czytanych” dramatów współczesnych.

„Wielkie czytanie” w Ateneum to bezpośrednie spotkania znakomitych powieści z równie znakomitymi ich interpretatorami.
13 kwietnia zapraszamy na drugie WIELKIE CZYTANIE. Tym razem Piotr Fronczewski przeczyta fragmenty książki „Przyszłem”, w której Janusz Głowacki opisuje trzy lata pracy nad scenariuszem filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei” oraz towarzyszące jej zdarzenia.


Wielkie Czytanie
Piotr Fronczewski - Janusz Głowacki "Przyszłem"
13 kwietnia o godz. 12:00
ATENEUM - Teatr  im. Stefana Jaracza
,
ul. Jaracza 2 w Warszawie


 
Źródło: Teatr Ateneum
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.