Dzisiaj jest: 23.10.2018, imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Ogólnoeuropejski konkurs fotograficzny dla studentów Discover Europe 2014

Dodano: 5 lat temu Czytane: 1873

Zdjęcia można zgłaszać do 31 marca. Gala finałowa w maju. Erasmus Student Network Polska.

Ogólnoeuropejski konkurs fotograficzny dla studentów Discover Europe 2014

Ogólnoeuropejski konkurs fotograficzny dla studentów Discover Europe 2014

 
WARSZAWA, 5 marca 2014r. - Już po raz jedenasty studenci starego kontynentu mają możliwość pokazania swojego obrazu Europy, zgłaszając zdjęcia do konkursu Discover Europe. Uwiecznione przez młodych ludzi postaci, intrygujące sytuacje, bardziej i mniej znane zakątki Europy zostaną poddane ocenie profesjonalistów, którzy spośród zdjęć wybiorą, które w najlepszy sposób przedstawiają różnorodność starego kontynentu.

Istotą konkursu jest uchwycenie oblicza współczesnej Europy widzianej oczami jej młodych mieszkańców. Za kilka lat to dyskusje i decyzje obecnych studentów będą kształtowały naszą rzeczywistość w Europie, a już teraz konkurs Discover Europe daje im niezwykłą szansę nawiązania międzynarodowego dialogu i zrozumienia siebie nawzajem ponad barierami językowymi i kulturowymi. To właśnie wykorzystanie sztuki fotograficznej jako środka przekazu daje tak szerokie możliwości ujęcia i zrozumienia tego, jakie problemy przykuwają uwagę współczesnych młodych Europejczyków.
 
Poprzednie dziesięć edycji zdążyło już udowodnić, z jaką dumą młodzi Europejczycy potrafią reprezentować miejsca, z których się wywodzą. Pokazując tradycje i zwyczaje swoich przodków pozwalają innym dostrzec piękno Europy, które zgodnie z ideą organizatora konkursu, organizacji Erasmus Student Network Polska, najpełniej wyraża się w jej różnorodności. Właśnie ze względu na budowanie wspólnoty między czasem zupełnie odrębnymi społecznościami młodych ludzi, którzy w ramach konkursu mają możliwość wymiany swoich doświadczeń, inspiracji i poglądów, w ubiegłym roku w Konkursie o Europejską Nagrodę Młodzieżową im. Karola Wielkiego, organizowanym przez Parlament Europejski, Discover Europe zdobył zaszczytne 2. miejsce.
 
W dobie wszechobecnych aparatów w telefonach komórkowych, każdy może poczuć się jak fotograf. Discover Europe nagradza tych, którzy nie boją się wyjść poza schemat i twórczo myśleć, a uchwycenie chwili to ich rzeczywista pasja, tak często niedoceniana przez otoczenie. Każdy uczestnik konkursu ma okazję poddać swoją twórczość próbie. Zdjęcia można zgłaszać do 31 marca na stronie konkursu (www.discovereurope.esn.pl). W tym roku uczestnicy mogą przesyłać swoje zdjęcia w 3 głównych kategoriach:

Citizen of Europe (Obywatel Europy) - zdjęcia przedstawiające rozmaite oblicza Europejczyków
My Europe, my Home (Mój kawałek Europy) - zdjęcia przedstawiające ciekawe miejsca i krajobrazy w Europie
Surprise me Europe! (Europo zaskocz mnie!) - zdjęcia przedstawiające śmieszne lub intrygujące sytuacje, które miały miejsce w Europie


Oraz kategorii specjalnej, której opiekunem jest KPMG:

Success with Passion (Sukces z Pasji) - kategoria dla tych autorów, którym udało się uchwycić niezwykłą iskrę pasji decydującą o czyimś powodzeniu, uczuciu szczęścia i satysfakcji
 
Po zakończeniu okresu zgłaszania zdjęć przeprowadzone zostaną etapy lokalne, podczas których wybrane zostaną najlepsze fotografie. Razem ze zdjęciami nadesłanymi przez studentów zagranicznych poddane zostaną one selekcji w etapie centralnym. Tu przedstawiciele studentów i środowisk artystycznych związanych z fotografią wyłonią najbardziej odkrywcze prace spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu.
 
Oprócz ogromnej dawki dobrej zabawy i satysfakcji z obcowania w międzynarodowym towarzystwie poprzez porównywanie efektów swojej pracy na stronie internetowej, uczestnicy mają szansę na atrakcyjne nagrody w etapie centralnym, na zwycięzców czekają nagrody o wartości ponad 30 000 złotych. Dodatkowo najlepsze studenckie zdjęcia zostaną zaprezentowane na licznych wystawach odbywających się po zakończeniu konkursu. Wychodząc w przestrzeń publiczną twórczość studentów zostanie więc zaprezentowana na szerokim forum. Taka szansa zdarza się naprawdę rzadko, więc każdy student pasjonujący się fotografią powinien ją wykorzystać.

Etap finałowy odbędzie się w maju 2014 roku w Warszawie.
http://www.discovereurope.esn.pl/

 

Patronat Medialny Art Imperium  
Źródło: Discover Europe
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.