Dzisiaj jest: 17.12.2018, imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

XIII Światowy Dzień Poezji

Dodano: 5 lat temu Czytane: 1542 Autor:

Już po raz 13 z inicjatywy Aleksandra Nawrockiego, Redaktora Naczelnego dwumiesięcznika „POEZJA dzisiaj” uroczyście obchodzono Światowy Dzień Poezji ustanowiony przez UNESCO.

XIII Światowy Dzień Poezji

XIII Światowy Dzień Poezji

Już po raz 13 z inicjatywy Aleksandra  Nawrockiego, Redaktora Naczelnego dwumiesięcznika „POEZJA dzisiaj” uroczyście obchodzono Światowy Dzień Poezji ustanowiony przez UNESCO. W Warszawie, w Klubie Księgarza, w Muzeum Literatury, w Pałacu pod Blachą, Muzeum Niepodległości, Domach  i Ośrodkach Kultury, a także w szkołach oraz na Mazowszu i na terenie województwa świętokrzyskiego odbyły się koncerty  i spotkania z poezją twórców, którzy zjechali się z różnych stron Polski i świata. Poezję prezentowali aktorzy Teatru Witkacego z Zakopanego i Dariusz Bereski – Mistrz Mowy Polskiej AD 2012. Imprezom poetyckim towarzyszyły koncerty muzyczne bawarsko-austriackiego  zespołu „d’Bänd”. Gościem honorowym był wybitny pisarz z Republiki Sacha (Jakucja), Nikołaj Ługinow. Nagrodę pieniężną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za przekłady literatury polskiej otrzymał prof. Dietrich Scholze-Šołta z Budziszyna (Bautzen – Niemcy). Nagrody Światowego Dnia Poezji w postaci dyplomów i książek ( wraz z tłumaczeniami na języki obce) otrzymali: Marzena Mackojć z Wilna, Marlena Zynger z Warszawy i Stefan Żagiel z Ciechanowa.

Serdecznie gratulujemy organizatorom i wszystkim wspaniałym uczestnikom ale przede wszystkim Lauretom!

Fot. A. Nawrocki i Marlena Zynger laureatka Nagrody XIII Swiatowego Dnia Poezji i Dariusz Bereski
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.