Dzisiaj jest: 22.10.2021, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

Rapsa - popularność polskiego abstrakcjonisty w Korei Płd. rośnie!

Dodano: 8 lat temu Czytane: 4751

Otwarcia wystawy dokonali ambasador Krzysztof Majka z małżonką Zofią oraz pan James Kim, dyrektor galerii. Ambasador w przemówieniu powitalnym przedstawił dorobek...

Rapsa - popularność polskiego abstrakcjonisty w Korei Płd. rośnie!

Rapsa - kolejny raz w Seulu. Popularność polskiego abstrakcjonisty w Korei Płd. wciąż rośnie!

 
4 marca br. w prestiżowej Galerii Raemian Samsung w Seulu miało miejsce otwarcie wystawy „Polish Artists inspired by Korea”, podczas której Krzysztof Rapsa i  Zbigniew Murzyn zaprezentowali swoje prace zainspirowane pobytem w Korei. Wystawa potrwa do 16 marca. Ambasada RP w Seulu relacjonuje: Otwarcia wystawy dokonali ambasador Krzysztof Majka z małżonką Zofią oraz pan James Kim, dyrektor galerii. Ambasador w przemówieniu powitalnym  przedstawił dorobek artystów oraz kompendium historii polskiego malarstwa.  Na uroczystości obecnych było kilkudziesięciu dyplomatów, w tym wielu ambasadorów z małżonkami, reprezentujących wiele krajów z wszystkich kontynentów  z  dziekanem korpusu dyplomatycznego w Seulu, ambasadorem Brunei Darussalam .  Wśród obecnych gości byli również dyrektorzy koreańskich konglomeratów LG i Hyundai, prezesi elitarnego klubu Garden Club,  krajowego Czerwonego Krzyża, przedstawiciele miejscowych środowisk artystycznych, uniwersyteckich, właścicieli galerii i muzeów oraz dziennikarze najważniejszych miejscowych dzienników i magazynów. Wystawa cieszy się wielkim powodzeniem i wręcz entuzjastycznym odbiorem.”  (http://www.seul.msz.gov.pl/)


 
Wcześniejsza indywidualna wystawa Rapsy w 2012r. w Galerii Jang Eun Sun spowodowała, że stał się on najbardziej znanym współcześnie tworzącym polskim malarzem w Korei Płd. Okrzyknięto go tam „poetą koloru”, a o jego wystawie pisały najpoczytniejsze periodyki o sztuce zaliczając Rapsę do grona wybitnych abstrakcjonistów świata.


 
Krzysztof (co potwierdziła już Polska Ambasada w Seulu) jesienią br. będzie uczestnikiem  międzynarodowego sympozjum w Korei Płd. organizowanego przez  Mosan Art Muzeum, w którym udział weżmie  ok. 30 artystów z całego świata.
O Krzysztofie Rapsa - Art Imperium:

POLISH ARTISTS Inspired by Korea - Rapsa ponownie w Seulu
Wieczór poezji Wawrzkiewicza i malarstwa Rapsy w Szczecinie.
Rapsa i Maślankiewicz w Qadrat Gallery (Warszawa)
Krzysztof Rapsa i trzy majowe wystawy Warszawie
Wystawa Krzysztofa Rapsy na Darze Pomorza


Patronat Medialny Art Imperium