Dzisiaj jest: 25.8.2019, imieniny: Belii, Ludwika, Luizy

Jimi Hendrix. Oczami brata. - dramatyczna droga na szczyt

Dodano: 5 lat temu Czytane: 2375

Swoją pierwszą gitarę znalazł na śmietniku. Od tego momentu wszystko inne przestało się liczyć.

Jimi Hendrix. Oczami brata. - dramatyczna droga na szczyt

Jimi Hendrix. Oczami brata. - dramatyczna droga na szczyt 


Nawet jak na gwiazdę rocka jego droga na szczyt była dramatycznie trudna. Przygnębiająca bieda, pijackie awantury, niepełnosprawne rodzeństwo, kłopoty z prawem. Swoją pierwszą gitarę znalazł na śmietniku. Od tego momentu wszystko inne przestało się liczyć. 

Jimi Hendrix. Oczami brata

Leon Hendrix, Adam Mitchell
Myślisz, że znasz Jimiego Hendrixa?Dzięki tej książce ujrzysz Jimiego, jakiego do tej pory nie znałeś. Poznasz historię, tajemnice i sekrety rodziny Hendrixów, nawet te najmroczniejsze. Pomoże Ci ona zrozumieć fenomen genialnego gitarzysty, a także spojrzeć na niego nie tylko oczami fana. To poruszająca opowieść o trudnym dzieciństwie, relacjach między braćmi, światowym sukcesie i bólu po stracie najbliższej osoby. 

Wraz z Leonem Hendrixem odkrywamy w słynnych piosenkach Jimiego zawoalowane wątki autobiograficzne oraz ślady dziecięcej fascynacji kosmosem. Wskakujemy też na rock’n’rollową karuzelę – czytamy, jak w końcu lat sześćdziesiątych wyglądało szalone, hedonistyczne życie gwiazd rocka. Bez wątpienia poznajemy duszę twórcy „Purple Haze” lepiej niż kiedykolwiek dotychczas. Odkrywamy powody traum, niepokojów i rozterek wyrażonych w jego muzyce. Wchodzimy w jego niezwykłą twórczość jak do siebie. 
Wiesław Weiss (redaktor naczelny „Teraz Rock”)Jimi Hendrix. Oczami brata


Autorzy:  Leon Hendrix, Adam Mitchell
Tłumaczenie: Mateusz Kopacz 
Język oryginału: angielski
Wydawnictwo: SQN
Liczba stron: 320
Data wydania: 19 marca 2014
ISBN: 978-83-7924-129-3
Cena: 39,90 zł (z VAT)

18 września 1970 roku świat obiega informacja o śmierci Jimiego Hendrixa. Jego młodszy brat Leon odbywa właśnie karę w zakładzie poprawczym. Zostaje wezwany przez dyrektora placówki i powiadomiony o śmierci ukochanego brata, bohatera z dzieciństwa - Bustera. Otrzymuje przepustkę i wyjeżdża na pogrzeb.„Oczami brata” ukazało się ponad czterdzieści lat po tym smutnym wydarzeniu, ale wartka i pełna szczegółów opowieść cofa nas do tamtej epoki. Opowiada o trudnym dzieciństwie braci, które rozgrywało się w cieniu burzliwego związku ich rodziców, przedwczesnej śmierci matki Luicille, nałogach ojca Ala i jego zmaganiu z rzeczywistością. Książka jest brakującym ogniwem wiedzy o genialnym gitarzyście, bez jej lektury nie zrozumie się fenomenu Jimiego, jego autobiograficznych tekstów i szalonej muzyki.

Informacja o autorze: Leon Hendrix przez wiele lat był na bakier z prawem, uzależnił się od alkoholu i narkotyków, aż w końcu poddał się odwykowi i wyszedł na prostą. Zaczął grać dopiero w wieku 54 lat i od tej pory, ze swoim zespołem The Leon Hendrix Band wydał dwie płyty i koncertuje. Dwa lata temu gościł także na wrocławskim Thanks Jimi Festival. Napisana w 2012 roku, wespół z Adamem Mitchellem, książka „Jimi Hendrix. Oczami brata” jest jego debiutem literackim.


Wydawca w Polsce

Wydawnictwo SQN powstało w połowie 2010 roku. Ideą, która przyświecała założycielom, jest publikowanie książek „z pasją”. Dla jednych pasją jest piłka nożna, dla innych film, trzeci interesuje się sztuką współczesną, a jeszcze kolejny dobrą beletrystyką. Każdy jednak ma możliwość dzielić się swoją pasją właśnie poprzez książki. W oparciu o te założenia działa Sine Qua Non. Wśród pozycji, które ukazały się nakładem wydawnictwa, można znaleźć książki między innymi o tematyce sportowej i muzycznej, komiksy oraz fantastykę. 
Źródło: SQN
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.