Dzisiaj jest: 16.1.2019, imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza

SŁAWOMIR ŁUCZYŃSKI – Moje podwórko

Dodano: 5 lat temu Czytane: 3212 Autor:

Wystawa w Bibliotece na Bielanach, ul. Duracza 19 w Warszawie czynna do 28 lutego. Kurator wystawy - Magdalena Magrzyk.

SŁAWOMIR ŁUCZYŃSKI – Moje podwórko
SŁAWOMIR ŁUCZYŃSKI – bielańskie peregrynacje
 
Nasz bohater, satyryk i rysownik, należy do  Stowarzyszenia  Polskich  Artystów  Karykatury  (SPAK), od grudnia 2011r. pełni funkcję wiceprezesa. Ma na koncie 71 nagród za rysunek  satyryczny w konkursach międzynarodowych oraz 56 nagród w konkursach krajowych.   
Za działalność artystyczną został wyróżniony przez SPAK dwukrotnie małym ERYKIEM (1998r i 2000r.) i dużym ERYKIEM w 2002 roku. Ponadto minister kultury i dziedzictwa narodowego w 2001 roku przyznał mu odznakę Zasłużony Działacz Kultury.
\W 2013r. Ruch „Piękniejsza Polska” pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyróżnił go za „tworzenie piękna, którym  możemy szczycić się przed światem”. W 2014r. otrzymał odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej. Największą kolekcję jego prac posiada  w swoich zbiorach Muzeum Historii Nowoczesnej w Paryżu.W Bibliotece Publicznej im. Stanisława Staszica, przy ul. Duracza 19 na warszawskich Bielanach zagościły rysunki Sławomira Łuczyńskiego. Kuratorem wystawy „Moje podwórko” była Magdalena Magrzyk, która zdaniem artysty „prezentuje światowy poziom, gdy mowa o sztuce ekspozycyjnej”:
- Ta wystawa jest w ścisłej „piątce” moich najlepszych – mówił Sławomir Łuczyński.
 
Tomasz Wybranowski
Fot. Zenon Zyburtowicz


 

Więcej zdjęć na Facebooku
Bielańskie peregrynacje Sławomira Łuczyńskiego

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.