Dzisiaj jest: 25.6.2019, imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

POLISH ARTISTS Inspired by Korea - Rapsa ponownie w Seulu

Dodano: 5 lat temu Czytane: 2490

4 marca 2014 roku, w duecie ze Zbigniewem Murzynem, Krzysztof Rapsa zaprezentuje swoje prace malarskie i graficzne podczas wystawy w Galerii Samsung Raemian w Seulu.

POLISH ARTISTS Inspired by Korea - Rapsa ponownie w Seulu

Kolejna światowa prezentacja twórczości Krzysztofa Rapsy.

 
4 marca 2014 roku, w duecie ze Zbigniewem Murzynem, Krzysztof Rapsa zaprezentuje swoje prace malarskie i graficzne podczas wystawy w Galerii Samsung Raemian w Seulu. Ekspozycja ta została zorganizowana z inicjatywy Ambasady RP w Korei Południowej oraz Galerii Samsung Raemian i jest owocem wcześniejszych dokonań artystycznych obu twórców w tym niezwykłym kraju.
 
Dotychczas największy koreański sukces odnotował Krzysztof Rapsa w 2012 roku.. Ówczesna jego wystawa w Galerii Jang Eun Sun spowodowała, że został on najbardziej znanym współcześnie tworzącym polskim malarzem w Korei Południowej, a koreańskie media okrzyknęły go "poetą koloru". Najbardziej znaczące periodyki o sztuce tj.: Misoolsidae, Culture & Business, Jurnal CNB+ARTiN i Tygodnik Kulturalny - zamieściły entuzjastyczne recenzje zaliczając go do wybitnych współczesnych abstrakcjonistów świata. Informacje i zdjęcia z otwarcia wystawy pojawiły się w The Korea Herald i The Korea Times. Wielka popularność Rapsy wiąże się także z prezentacją jego obrazów w kilku koreańskich serialach telewizyjnych. Najnowszy, pt. „Sang-o (Rekin)”, wyświetlany jest aktualnie w państwowej telewizji KBS 2, a obrazy polskiego abstrakcjonisty są ważną częścią scenografii i będą współtworzyć przestrzeń oraz tło dla akcji serialu przez całą jego emisję.
 
Koreańscy krytycy i eksperci uznali, że abstrakcje Polaka są jedne z najlepszych jakie widzieli w ostatnich kilkunastu latach. O wystawie Rapsy powiadomionych było ponad 40 tyś. azjatyckich kolekcjonerów, a banery z jego wizerunkiem wisiały na ścianach w całym centrum światowej metropolii. W Seulu artysta otrzymał światowe wyróżnienie – jako jedyny zagraniczny artysta został zaproszony na Festiwal Sztuki Koreańskiej. Jeden z obrazów Krzysztofa Rapsy  pt. "Kiedyś w Seulu", prezentowany na zaproszeniu, znajduje się w prywatnej kolekcji dzieł sztuki aktualnej Prezydent Korei Południowej – Pani Park Guen-hye.
 

Prace, które będą wyeksponowane podczas marcowej wystawy powstały specjalnie na jej okoliczność. Zaprezentowane w Seulu zostaną obrazy i grafiki, do których stworzenia inspiracją była Korea i stąd wywodzi się tytuł ekspozycji – POLISH ARTISTS Inspired by Korea.

 
O Krzysztofie Rapsa - Art Imperium:

Wieczór poezji Wawrzkiewicza i malarstwa Rapsy w Szczecinie.
Rapsa i Maślankiewicz w Qadrat Gallery (Warszawa)
Krzysztof Rapsa i trzy majowe wystawy Warszawie
Wystawa Krzysztofa Rapsy na Darze Pomorza


Patronat Medialny Art Imperium 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.