Dzisiaj jest: 22.10.2021, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

Suzanne Heintz - Stara Panna z plastikową rodziną?

Dodano: 8 lat temu Czytane: 4383

Dlaczego artystka kupiła sobie rodzinę? Czy to kpina z bycia singielką czy ze schematów obyczajowych? Rodzinne fotki z...

Suzanne Heintz - Stara Panna z plastikową rodziną?

SUZANNE HEINTZ Conceptual Photography

“ŻYCIE PO USUNIĘCIU" Oświadczenie Artystki

 
Przez lata ciężko mi było być singlem, również w tych czasach, w których większość była już w związku małżeńskim i w ciąży z trzecim dzieckiem. Nie ja. Wybrałem ścieżkę kobiety sukcesu. Chociaż miałam związki, to po prostu nigdy nie dotarłam do etapu "mąż i żona". Wciąż byłam... starą panną i byłam zmęczona słuchaniem o tym.
 
W pewne Boże Narodzenie, odwiedziłam moją Matkę Mormonkę w Salt Lake City, Utah. Robiąc obiad rozmawiałyśmy o moim ostatnim rozstaniu. Musiała myśleć, że mnie wyprostuje, mówiąc: "Suzy, nie ma co kogoś udoskonalać. Trzeba tylko wybrać kogoś i się ustatkować. Nie jesteś coraz młodsza. "

 
Odpowiedziałam: "Mamo! To nie tak, mam iść i kupić rodzinę! Nie mogę doprowadzić aby tak się stało! "Ale tak zrobiłam. I "tak się stało." Kupiłam piękną rodzinę ... manekiny. Postanowiłam rozpocząć zdjęcia do projektu the Kodak Moments chciałam uchwycić chwile z moją nowo kupioną rodziną.
Zaczęło się od fotografowania scen rodzinnych w moim własnym domu. Z moimi koleżankami wzięłam je w naszą pierwszą podróż Familyquin do "Carhenge" w Nebrasce (naprawdę dziwaczna Amerykańska atrakcja drogowa) co wpłynęło na korzyść projektu. Zdałam sobie sprawę z potencjału fotografowania w przestrzeni publicznej. Obserwowanie mnie pracującej z Manekinami było takie dziwne i zabawne  - niespodziewanie przekroczyło to moje oczekiwania  bo ​​ludzie natychmiast byli rozbrojeni. Jak tylko to się stało, ich umysł okazywał się być otwartym i wrażliwym. Za pomocą humoru, w połączeniu z energią, dochodziło do penetracji mojego przekazu, a praca wywierała większy wpływ. Chodzi o to, aby ludzie zrewidowali swoje przywiązanie do tradycyjnych oczekiwań życiowych. To nie jest łatwe zadanie.
 
Ozzie & Harriet nie żyją. To przestarzały pomysł, nasz obraz idealnego małżeństwa. To jest powód, dlaczego nazywa się ta seria "Życie po usunięciu." Z rodziny pokolenia rezygnują. " Więc jest związek z naszą drogą w życiu. Pytam "dlaczego trzymać się starych tradycji jako miary sukcesu w teraźniejszości?"
 
Chodzi mi o to, że moje życie, czyjeś życie, nie może być błędne. Nie jest się "po czasie", jeżeli pewne rzeczy nie zdarzają się nam w niektórych okresach. Dlatego myślałem, że to ważne, aby wyśmiać pomysł, że jestem "starą panną". Ten projekt jest nie tylko dla kobiet w zakresie małżeństwa, ma on zastosowanie do każdego, kto w życiu nie pasuje do oczekiwań, czy oczekiwania pochodzą od rodziców, ich kultury lub od siebie. To niemożliwe, aby nie mieć oczekiwań. Jak inaczej można wyobrazić sobie przyszłość? Sztuką nie jest pozwolić aby obraz był sposobem.
 
Tak wielu z nas spędza drugą połowę naszego życia, starając się pogodzić wybory jakie popełniliśmy w pierwszej połowie. Tak jak każdy artysta, chcę zmienić postrzeganie. Chciałabym aby ludzie, szczególnie kobiety, odrzuciły osądy, aby w pokoju przyjęły i pobłogosławiły swoje życie, takie jakie nadchodzi.”
 

ARTIST’S BIO

Jako pisarka, specjalista ds komunikacji, malarka, fotograf i designer na swoją drogę artystyczną wybrałam fotografię i film. Znaczący wpływ na sposób pracy twórczej miała moja praca zawodowa jako dyrektor artystyczny dla telewizji. To też nauczyło mnie, że jeśli chcesz mieć jakiś wpływ, trzeba połączyć się z publicznością. Oba te media są otwarte i współbrzmią z największymi populacjami. Ponieważ staram się zmieniać postawy społeczne w mojej pracy używam najbardziej uniwersalne medium. Używam humoru i performance w miejscach publicznych. Jest to najlepszy sposób na rozbrojenie ludzi dzięki czemu można do nich dotrzeć.
 
Fakt, że wychowałam się w Nowym Jorku, nie tylko został otoczony mnóstwem wpływów kulturowych ale również osobowości, w których projekcja jaźni była nazwą gry. Zostałam wychowana w Kościele Mormonów co również miało na mnie wpływ. To dało mi moje pierwsze doświadczenie w idealizacji rodziny i gloryfikacja roli kobiety jako matki i gospodyni domowej. Łącząc te punkty można zobaczyć obrazy mojej pracy.
 
Wpływy te razem kształtują ostrość poruszanego przeze mnie tematu. Zewnętrzne naciski kultury, jak i wewnętrzne naciski kieruję na siebie, aby pasowały do ​​oczekiwań społecznych, zbudowanych w czasie, aż do momentu kiedy postanowiłam coś z tym zrobić. Aby skonfrontować czułam, że muszę przedstawić prześmiewczo ideę powszechnie przyjętego sposobu życia, życia małżeńskiego. To było celem mojej pracy przez prawie 14 lat. Wcześniej moją tematyką było rozpatrywanie kwestii związanych z byciem człowiekiem i walka z samą sobą. Chociaż widzę, wartość i piękno w pracy, która koncentruje się na innych rzeczach, oprócz ludzkości, jest jedynym przedmiotem, który zmusza mnie do manifestu publicznej ekspresji.

     

Suzanne Heintz – dossier

URODZONY: 1965, Bronxville, New York, USA
 

EDUKACJA

Pratt Institute • New York, NY
Graphic Design w nadzwyczajny Studiów Zawodowych z wyróżnieniem, 1989
 
University of Colorado •  Boulder, Kolorado
Dzieła sztuki, angielski, Komunikacja, Bachelor of Arts, 1987
 
University of Colorado, Metropolitan State College of Denver • Denver, CO
Fotografia Badania, 1998-2003 rozszerzona
 

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

Starz, Englewood, CO, 9/95 przedstawienie • Art Director
Projekt EFX, Atlanta, Georgia, 5/95 - 9/95 • Designer Wideo
CNN, Atlanta, GA, 10/93 - 5/95 • Broadcast Designer
ESPN, Bristol, CT, 1/92 - 10/93 • Broadcast Designer
Sony Music, Inc, New York, NY, 8/91 - 1/92 • Freelance Designer
PolyGram Records, Inc, New York, NY, 11/89 - 8/91 • Designer
 

NAGRODY

Wiele nagród od stowarzyszeń: Broadcast Designers' Association, Print Magazine, New York Festivals, Telly Award, Art Director's Club of Denver, NATAS Emmy
 

PUBLIKACJE

Projekt Magazine PRINT Annual - 7-8/1999
 

WYSTAWY

Carol Keller Galeria - Denver, CO Grupa Show, 1999
 

RELACJE W MEDIACH

CBS Sunday Morning On-Air i On-Line Story - 23.12.2012
"Pozdrowienia z wakacji Od A jeszcze życia rodzinnego"
http://www.cbsnews.com/video/watch/?id=50137671n
5280.com On-Line Art. - 11.02.2013
"Patron Panien?" PrzezJerylin Forsythe
http://www.5280.com/blogs/2013/02/11/patron-saint-spinsters

KCNC-TV CBS4 Denver News - On-Air i On-Line Story - 15.02.2013
"Człowiek Manekin" Gloria Neal
http://denver.cbslocal.com/2013/02/16/mannequin-man-gives-woman-unique-relationship/

France24 Observers News International – On-Line Art. 25.07.2013

"Artystka zabiera 'Plastikową rodzinę" na wakacje do Paryża "Wywiad z Gaelle Fauré

francuski: http://observers.france24.com/fr/content/20130725-modele-paris-art-photo-suzanne-heintz-famille-aris-traditions

angielski: http://observers.france24.com/content/20130724-artist-mannequin-family-paris-vacation-familyquin

Źródło: SUZANNE HEINTZ