Dzisiaj jest: 22.10.2021, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

"Wszystko, co mnie irytuje w dziewczynach..." Anna Czartoryska-Niemczycka

Dodano: 8 lat temu Czytane: 2834

"Wszystko, co mnie irytuje w dziewczynach..." Anna Czartoryska-Niemczycka opowiada o roli w komedii FACET (NIE)POTRZEBNY OD ZARAZ - już w kinach!

"Wszystko, co mnie irytuje w dziewczynach..." Anna Czartoryska-Niemczycka

31 stycznia 2014 na ekrany kin wszedł „Facet (nie)potrzebny od zaraz”

– nowoczesna, niebanalna komedia o poszukiwaniu miłości i własnego ja w wielkim mieście oraz różnych, często zaskakujących obliczach relacji damsko-męskich. W gwiazdorskiej obsadzie filmu wystąpiła debiutująca na dużym ekranie Anna Czartoryska-Niemczycka. Piękna aktorka, znana z seriali „Nad Rozlewiskiem” i „Szpilki na Giewoncie”, wcieliła się w dziennikarkę mającą stanąć wkrótce na ślubnym kobiercu. „Starałam się włożyć w tę postać wszystkie cechy, które mnie irytują w dziewczynach.” – żartuje gwiazda.
 
Nasz film opowiada o grupie przyjaciółek, z których każda stara się ułożyć życie i rozplątać istotne dla siebie sprawy. Niektóre z nich znalazły już swoją drogę, inne wciąż zaliczają się do tych poszukujących. By osiągnąć cel, będą musiały ponowne spotkać się z mężczyznami swojego życia.” – mówi Czartoryska-Niemczycka.
 
W „Facet (nie)potrzebny od zaraz” zagrałam Annę, która jest dziennikarką. To licealna zmora głównej bohaterki – Zosi. Dziewczyny znają się ze szkoły i założyły się, że przed trzydziestką wyjdą za maż. Anna ma to szczęście, że odnalazła tego jedynego i po latach zaprasza przyjaciółkę na ślub. Zosia nie ma narzeczonego. Jest sama, więc zakład z Anną staje się dla niej impulsem do poszukiwania miłości i sprawdzenia, co w jej dotychczasowym życiu poszło nie tak.” – opowiada aktorka.
 
W Annie najbardziej polubiłam jej… wredność.” – śmieje się Czartoryska-Niemczycka. „Oczywiście żartuję. To przemiła postać, ale ma swoje złośliwości. Starałam się włożyć do niej wszystkie cechy, które mnie irytują w dziewczynach. Była to okazja, by zagrać kogoś, kto jest złośliwy, ignoruje innych, samemu pchając się z buciorami w życie przyjaciół. Wyżyłam się za wszystkie czasy, a widzowie będą mieć sporą zabawę, widząc, jak skończy ta postać.” – zdradza.
 
W kinowym debiucie w „Facet (nie)potrzebny od zaraz” Annę Czartoryską-Niemczycką wspiera prawdziwa plejada gwiazd, m.in.: Katarzyna Maciąg, Joanna Kulig, Paweł Małaszyński, Maciej Stuhr, Michał Żebrowski, Łukasz Garlicki, Cezary Kosiński oraz również stawiający pierwsze kroki na dużym ekranie – Czesław Mozil.
 
Zosia (Katarzyna Maciąg) rozstaje się z chłopakiem (Łukasz Garlicki) po tym, jak nakrywa go w swoim mieszkaniu z inną dziewczyną. Zdradzona, staje przed koniecznością ułożenia sobie życia na nowo. Dodatkowo sytuację świeżo upieczonej singielki komplikuje stary zakład, zgodnie z którym Zosia, uważana za typową kandydatkę na „starą pannę”, nie może przyjść samotnie na ślub Anny (Anna Czartoryska) – koleżanki z lat szkolnych. Za namową przyjaciółki – Patrycji (Joanna Kulig), postanawia odszukać facetów, którzy byli kiedyś ważni w jej życiu i sprawdzić, czy gdzieś po drodze nie przegapiła wielkiej miłości i czy któryś z „byłych” nie jest tym jedynym. Czy szczęśliwą „siódemką" okaże się uwielbiany przez studentki wykładowca Ksawery (Paweł Małaszyński), popularny aktor Tomek (Bartosz Porczyk), wzięty kompozytor Michał (Maciej Stuhr), zbuntowany romantyk Łysy (Marcel Sabat), właściciel modnego klubu Janek (Czesław Mozil) lub poznany na ostrym dyżurze przystojny lekarz (Michał Żebrowski)? Sześciu facetów i dziewczyna, która wciąż nie znalazła prawdziwej miłości... albo ją przegapiła. A może miłość to nie wszystko?
 
W zrywającej z formułą typowej polskiej komedii romantycznej, nowoczesnej historii o miłości i przyjaźni, znajdziemy galerię wyrazistych i ujmujących autentyzmem portretów młodych kobiet z wielkiego miasta, które szukają swojego miejsca w świecie, stają przed trudnymi wyborami, próbują odnaleźć się w relacjach z mężczyznami, z najbliższymi i z sobą nawzajem.
 
Ścieżka dźwiękowa filmu to potężna dawka muzyki najciekawszych młodych polskich zespołów, znanych bywalcom wielkomiejskich klubów i sal koncertowych, wśród nich, między innymi: Mikromusic, Kamp, Paula i Karol, Ania Rusowicz, Fismoll, The Dumplings, Super Girl & Romantic Boys, Translola. W filmie usłyszymy również przebojowe piosenki w nowych, zaskakujących wykonaniach Joanny Kulig.
 
Tłem sercowych rozterek bohaterów komedii Weroniki Migoń jest Warszawa – tętniąca energią i kolorami metropolia, która w obiektywie kamery wielokrotnie nagrodzonego operatora Kacpra Fertacza dorównuje urodą najsłynniejszym miastom Europy. Razem z Zosią, Patrycją i Anną odwiedzimy najpopularniejsze kluby, kawiarnie i kultowe miejsca stolicy – między innymi Plac Zbawiciela, malownicze bulwary nadwiślańskie i unikalny w skali światowej designerski dom pisarza Etgara Kereta.
 
Wierzę, że Zosia jest bohaterką, z którą mogą utożsamiać się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ponieważ film pokazuje moment życia, w którym wielu z nas było: nabrania odwagi do zmian. Każde ze spotkań uświadamia Zosi kim już nie jest, kim się stała i czego tak naprawdę chce w życiu. Oprócz niej film ma jeszcze jednego bohatera – Warszawę, miasto letnie, przyjazne, słoneczne. Towarzyszymy jej wędrówce poprzez miejsca, które wizualnie nie różnią się od Paryża, Nowego Jorku czy Berlina, mają jednak swoją, niepowtarzalną energię” – Weronika Migoń, reżyserka.
 
FACET (NIE)POTRZEBNY OD ZARAZ w kinach od 31 stycznia 2014
 
Produkcja: Polska 2014
Reżyseria: Weronika Migoń
Produkcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
Obsada: Katarzyna Maciąg („Randka w ciemno”, „Korowód”, „Głęboka woda”, „Teraz albo nigdy”), Joanna Kulig („Sponsoring”, „Kobieta z piątej dzielnicy”, „Nieulotne”, „Hansel i Gretel: Łowcy czarownic”), Anna Czartoryska-Niemczycka („Szpilki na Giewoncie”, „Dom nad rozlewiskiem”), Paweł Małaszyński („Sęp”, „Skrzydlate świnie”, „Listy do M.”), Maciej Stuhr („Listy do M.”, „Testosteron”, „Obława”, „Drogówka”), Czesław Mozil, Łukasz Garlicki („Warszawa”, „Lekcje Pana Kuki”, „Syzyfowe prace”), Michał Żebrowski („Sęp”, „Pręgi”, „Pan Tadeusz”), Cezary Kosiński („Testosteron”, „Jak się pozbyć celulitu”), Bartosz Porczyk („Ambassada”, „Sala samobójców”, „Och Karol 2”), Marcel Sabat („Kamienie na szaniec”, „Nieulotne”), Krzysztof Globisz („Anioł w Krakowie”, „Różyczka”, „Pornografia”, „Lejdis”, „Jasminum”)
Koprodukcja: Skuterfilm, House Media Company, Grupa Warszawa
Źródło: Kino Świat