Dzisiaj jest: 22.9.2019, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

W historycznym Jaworowym Dworze.

Dodano: 6 lat temu Czytane: 2493

Historyczny Dwór Polski, SPA i pole golfowe - nic więcej nie trzeba aby oderwać się od rzeczywistości.

W historycznym Jaworowym Dworze.

W historycznym Jaworowym Dworze.


Jaworowy Dwór to przepiękne, magiczne miejsce raptem 40 km od Warszawy - Trębki Nowe. Właścicielka - Bożena Szok - dba o każdy szczegół i wraz ze wsparciem profesjonalnego zespołu pracowników, w odrestaurowanych murach Jaworowego Dworu tworzy rodzinną, pełną wyjątkowego ciepła atmosferę, którą czuje się tuż po przekroczeniu progu XVIII-wiecznego dworku. 

Dwór został zbudowany w pierwszej połowie XVIII wieku w klasycystycznym stylu szlacheckich dworków polskich przez rodzinę Jaworskich pieczętującą się herbem Oksza (biały topór na czerwonej tarczy). W okresie XIX –wiecznych powstań narodowych Jaworscy, jak większość patriotycznych rodów szlacheckich, brali czynny udział w walce z zaborcą. Jedni członkowie rodu polegli  w walkach o niepodległość, inni – by uniknąć prześladowań ze strony rosyjskiego okupanta – wyemigrowali. Odtąd pozycja i sytuacja materialna rodu ulegała stopniowemu pogorszeniu.

Niepokoje czasów powstań odcisnęły również swe piętno na zabudowaniach dworskich, co (np. ślady pożarów) odkryto w trakcie ich późniejszej odbudowy. W początkach XX wieku majątek Jaworskich został rozparcelowany, a dwór sprzedany spółce okolicznych gospodarzy. W 1929 r. decyzją starosty w Płońsku, dwór wraz z sześcioma morgami ziemi został wykupiony przez Skarb Państwa i od 1930 r. użytkowany jako dom opieki dla osób starszych.

Kolejna wojenna zawierucha także nie ominęła tego majątku.  W 1942 dwór został przejęty przez Niemców. Do 1944 działała w nim szkoła Hitlerjugend, a następnie stworzono w nim magazyn wojskowy Wehrmachtu. W 1945 r. w ocalałym dworze zorganizowano szkołę podstawową dla miejscowych dzieci, która funkcjonowała w nim do 1972 roku. Brak funduszy na remonty i stale pogarszający się stan dworu zmusił władze do przeniesienia szkoły w inne miejsce, a decyzją Rady Gminy Zakroczym postanowiono zrujnowany obiekt rozebrać. Jednak do 1984 r. zabytkowy zespół dworkowo-parkowy pozostawał bez opieki, ulegając dalszej dewastacji do niemal całkowitej ruiny.
W 1984 r. dwór nabyli Bożena i Marek Szok. Dzięki ich staraniom obiekt został  wpisany do rejestru zabytków. Od tej pory pod nadzorem Konserwatora Zabytków prowadzono odtwórczą odbudowę dworu  uwzględniającą zachowanie jego pierwotnej formy. Prace zakończono w 1993 r. 

Jaworowy Dwór – od nazwiska pierwszych właścicieli, został otwarty jako miejsce spotkań i konferencji oraz szkoleń dla firm. Wedle tradycji Dwór otacza pięknie zagospodarowany park z liczącym sobie czterysta lat dębem - pomnikiem przyrody, stawem, zabytkowymi wiatrakami, który otula ciszą i spokojem wszystkich przebywających tu gości.

Już dla tych walorów zamiast na spacer korytarzami biura czy krótką przebieżkę po hali produkcyjnej warto zamówić duży autobus, zapakować do niego cały zespół i wzorem skandynawskich czy wyspiarskich przedsiębiorców wywieźć wszystkich do Jaworowego Dworu, SPA i na pole golfowe. Tak, tak – tutaj każdy znajdzie dla siebie atrakcje. 

Choćby godzina golfowego relaksu, zdrowej i pełnej etykiety golfowej gry na świeżym powietrzu da każdemu wymierne rezultaty. Jawor Golf Factory tworzy dla gości golfa jakiego jeszcze w Polsce nie było. Pole golfowe wykonane jest ze specjalnej, tkanej dywanowo sztucznej trawy. Od naturalnej nawierzchni różni się tym, że nie trzeba jej podlewać ani używać chemii, by utrzymać ją w doskonałej kondycji niezależnie od pory roku. Nie wymaga koszenia i kosztownej opieki Greenkeeper'a. 

Miejsce to cieszy się nieprzerwanie ogromną popularnością również dzięki panującej tu ciepłej i domowej atmosferze i - co ma ogromne znaczenie - wykwintnej kuchni, którą naprawdę warto przetestować.Źródło: www.jaworowydwor.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.