Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Kalendarz Businesswoman&Life 2014 - Olga Stachwiuk

Dodano: 8 lat temu Czytane: 5976 Autor:

O Kalendarzu Businesswoman & Life dla Fundacji A kogo? Ewy Błaszczyk z Olgą Stachwiuk rozmawia Magdalena Woźniak

Kalendarz Businesswoman&Life 2014 - Olga Stachwiuk

M.W.: Jak to się stało, że jesteś autorką zdjęć do Kalendarza Businesswoman & Life – kalendarza z gwiazdami polskiego show biznesu, którego celem jest wsparcie finansowe Fundacji A kogo? Ewy Błaszczyk?

Olga Stachwiuk: Do udziału w projekcie zaprosiła mnie Redaktor Naczelna magazynu Businesswoman & Life - Elżbieta Jeznach. Pomyślałam, że to będzie niezwykłe doświadczenie i nie myliłam się!

M.W.:  Jak wyglądała współpraca z tak wyjątkowymi osobowościami? 

Olga Stachwiuk: Ponieważ w tym roku formuła była bardziej złożona, czyli na każdej planszy kalendarza miały zostać wyeksponowane po dwie  panie - osoby znane i lubiane - business women, widziałam, że to również podwójne wyzwanie. Silne charaktery, osobowości - było intensywnie, kreatywnie, spontanicznie i bardzo pozytywnie! Najważniejszą okazała się umiejętność słuchania - niesamowite kobiety, które mają niesamowite pomysły na życie i siebie podczas sesji również wiedziały czego oczekiwały od fotografii! 

M.W.: Jak wyglądała realizacja takiego projektu?

Olga Stachwiuk:  Realizacja  samej sesji jest dość złożonym procesem - od pomysłu przez szereg przygotowań i rzeczywistego czasu na planie po post-produkcję - gdzie ostatecznie wszystko nabiera rumieńców. Żywioł jest wpisany w ten schemat również - przy takim natężeniu mocnych charakterów trzeba być odpornym na "niespodzianki " i być elastycznym, aczkolwiek stanowczym w tym co robisz. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim niezwykłym kobietom, jakie gościłam na planie za pozytyw, poczucie humoru i wielką klasę, która była absolutnym pewnikiem, że wszystko nam się uda.

Myślę, że nikogo nie zszokuję, jeżeli wspomnę o tym, że praca zespołowa jest kręgosłupem każdego sukcesu. Umiejętność porozumiewania się z każdą ze stron (a w tym każdy ma swój wkład) decyduje o tym jakie będą rezultaty końcowe. Dodam, że  magiczny, szczery uśmiech w swojej ważności jest drugim czynnikiem, który napełnia energią rzeszę ludzi, którzy są na planie. Proste gesty sympatii rozpoczynają i gwarantują przede wszystkim piękną przygodę jaką jest każda sesja.


M.W.: Jakie czekają na Ciebie wyzwania w nadchodzącym roku?

Olga Stachwiuk: Tuż po feriach rozpoczynamy kolejny nabór chętnych do ASF -Szkoły Modelingu i Stylizacji – tym razem zajęcia będą się odbywały również w Warszawie. Obiecuję, że będzie ciekawie i profesjonalnie.

Będę także kontynuować projekty "Kobieta z klasą" - to cykl różnorodnych tematycznie stylizowanych sesji zdjęciowych dla kobiet + 35 oraz "Deja vu - podróż w czasie" - Bringing Art – przeniesienie sztuki malarskiej na fotografię – wpisanie w portrety malowane przez Wielkich Mistrzów współcześnie żyjące postacie. Chętnych serdecznie zapraszamy!

Uaktywnie również od lat dojrzewający we mnie projekt "Femme", który razem z wystawą chciałabym przedstawić szerszej publiczności pod koniec przyszłego roku. Zapowiadają się także modowe sesje zdjęciowe oraz pokazy mody gdzie jestem zaproszona jako choreograf. Co dalej czas pokaże - apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc na pewno los pokieruje obecnymi pomysłami i przyniesie nowe.

ZOBACZ GWIAZDY - KARTY KALENDARZA
Gala - Premiera Kalendarza Businesswoman & Life


15 grudnia 2013 roku w Teatrze Kamienica w Warszawie odbyła się gala charytatywna, zorganizowana przez Magazyn Businesswoman&life, podczas której miała miejsce premiera oraz licytacja Kalendarza Businesswoman&life 2014 na rzecz Fundacji Pani Ewy Błaszczyk „Akogo?” oraz Kliniki Budzik. Była to już trzecia edycja tego szczytnego wydarzenia.
Gościem honorowym gali była Prezes Fundacji „Akogo?”, Pani Ewa Błaszczyk.
Gospodarzami wydarzenia byli: Hildegard Braukmann Kosmetik, Teatr Kamienica oraz Magazyn Businesswoman&life.

Na kartach tegorocznej edycji kalendarza znalazły się znane kobiety ze świata biznesu jak również show-biznesu min.: Ilona Felicjańska, Anna Kulec-Karampotis, Katarzyna Gromada, Joanna Jabłczyńska, Laura Łącz, Regina Koenig, Ewa Misiak, Majka Jeżowska, Małgorzata Ostrowska, Agnieszka Czarnecka, Maria Jolanta Batycka-Wąsik, Ewa Krajewska, Grażyna Wolszczak, Barbara Przetakiewicz, Iwona Guzowska, Karolina Siudyła, Anna Korcz, Lolita Brzozowska-Roman, Elżbieta Jeznach, Aneta Murakowska, Małgorzata Rosołowska-Pomorska, Sylwia Gruchała, Izabela Lenartowicz, Anna Majsterek, Jolanta Fraszyńska, Sylwia Gliwa oraz Anna Sobkowiak.

Głównym punktem wieczoru była licytacja kart kalendarza z wizerunkami Pań pozujących do niego, które to karty do licytacji zostały przelane na płótno, dzięki czemu goście gali mieli zaszczyt licytować piękne obrazy. Licytację fenomenalnie poprowadził Pan Paweł Burczyk. Łącznie udało się zebrać ponad 40 000 złotych, a całkowity dochód z licytacji obrazów został przeznaczony na rzecz Fundacji „Akogo?” i Kliniki Budzik.

To wyjątkowe wydarzenie swoim występem uświetniła piosenkarka Małgorzata Ostrowska oraz zespół „Insignia”.  
 

Zakupu kalendarza, a tym samym wsparcia Fundacji „Akogo?” oraz Kliniki Budzik mogą Państwo  dokonać pod poniższym linkiem: http://www.businesswomanlife.pl/kalendarz/


Fotograf: Olga Stachwiuk - plansze styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, październik, listopad, grudzień, okładka
               Michał Grzyb - plansza wrzesień
               Ewa Gampel - plansza  styczeń 2015 r.
 
Stylizacje: Magdalena Iwańska
 
Makijaż: Sephora - plansze styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, październik, listopad, grudzień, okładka
             Sylwia Werner - plansza wrzesień
             Grzegorz Łastowiecki - plansza styczeń 2015 r.
 
Fryzury: Dea Atelier - plansze styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, październik, listopad, grudzień, okładka
             MakemeBeauty – plansza wrzesień
             Hair Max – plansza styczeń 2015 r.
 
Panie ubrały marki : Olsen - plansze luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, wrzesień, październik, listopad, grudzień.
                              Navona - plansze styczeń 2014 r. i sierpień.
Do stylizacji zostały uzyte buty Nina Basco, wyroby pończosznicze z fabryki Rajstop „Adrian”, biżuteria firmy A&A.
Sesje zdjęciowe odbyły się w Domu Mody Vitkac oraz w Showroomie Mesmetric.
 

Patronem Medialnym Kalendarza Businesswoman & Life 2014 oraz Gali promującej - jest Art Imperium.