Dzisiaj jest: 25.6.2019, imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wystawa Krzysztofa Rapsy na Darze Pomorza

Dodano: 6 lat temu Czytane: 2237 Autor:

Wystawa Krzysztofa Rapsy - Dar Pomorza - Otwarcie wystawy nastąpi dnia 3 sierpnia 2013r. o godz. 16.30 na Statku Muzeum -Dar Pomorza w Gdyni, Al. Jana Pawła II.

Wystawa Krzysztofa Rapsy na Darze Pomorza

Krzysztof Rapsa - Dar Pomorza - Gdynia

Krzysztof Rpasa,

laureat nagrody Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku w Międzynarodowym Konkursie Malarstwa "Barwy morza". Na tegorocznej wystawie będziemy mogli zobaczyć nie tylko przekrój prac tego znakomitego artysty, ale również jego najnowsze obrazy.
We wrześniu 2012r. w prestiżowej Galerii Jang Sun w Seulu miała miejsce jego indywidualna wystawa, gdzie okrzyknięto go “poetą koloru”.

“Wystawa polskiego abstrakcjonisty spowodowała, że stał się on najbardziej znanym współcześnie tworzącym polskim malarzem w Korei Płd. O malarstwie Rapsy napisały najpoważniejsze specjalistyczne magazyny i czasopisma, jak Misoolsidae, Culture & Business Jurnal CNB+ARTiN i Tygodnik Kulturalny, a informacje i zdjęcia z otwarcia wystawy pojawiły się w The Korea Herald i The Korea Times. The Art. Magazine Misoolsidae zamieścił entuzjastyczne recenzje oceniając, że Rapsa należy do światowej czołówki abstrakcjonistów — “nie pretenduje, on już tam jest”. - cyt. z tekstu Ambasady RP w Seulu z 1 października 2012r. (www.rapsa.pl)
Malarstwo Krzysztofa Rapsy na Zamku di Capalbio pod Rzymem
Krzysztof Rapsa – abstrakcjonistę docenianego w Seulu – ceni także Warszawa

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.