Dzisiaj jest: 8.5.2021, imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława
Ogłoszenie:

Sebek Gutowski 'Nie bójcie się śmierci, w niebie jest internet'

dodano: 2020.08.31 ważne do: 2020.11.29 wyświetleń: 508
Szczegóły ogłoszenia:
„Na serię obrazów składają się wcześniej namalowane przeze mnie płótna, które w czasie lockdownu zacząłem przemalowywać.
Element wspólny, który je łączy to przestrzeń kosmiczna, której tajemniczość i niekończąca się otchłań, pozwala mi mieć własne wyobrażenia na temat tego czym może być, co może się w niej znajdować, a także jaki może mieć bezpośredni wpływ na nasze życie. Tworzenie abstrakcyjnych obrazów pozwala mi uporać się z banalnością życia. W dobie powiększającego się kryzysu klimatycznego są one poniekąd świadectwem pogodzenia się z końcem świata i szukaniem odpowiedzi co może wydarzyć się dalej. Tytuł wystawy został zaczerpnięty z nagłówka jednego z tabloidów, w którym starsza pani opisuje swoją śmierć kliniczną"

Gutowski nie bawi się w malarskie konwenanse. Niczym w kalejdoskopie operuje kolorami w pozornie naiwny i przypadkowy sposób, co przywodzi na myśl kreskówki rodem z epoki kontrkultury lat 60-tych. Klarowna plama, surrealistyczna tematyka - artysta twierdzi, że malując kieruje się intuicją a kierunek zawsze wyznacza mu poczucie abstrakcji. Czyżby w przesuwaniu granic wrażeń zmysłowych odnalazł sposób na lepsze zrozumienie zawiłej rzeczywistości? Artysta twierdzi, że “Wbrew obiegowym mniemaniom instynkt abstrakcji nie ma nic wspólnego z istnieniem w świecie nierzeczywistym. Wręcz przeciwnie, pozwala naszemu prymitywnemu urządzeniu poznawczemu uporać się z obłędem komplikacji jaki nas otacza.”

Sebek Gutowski - debiutował w 2018 roku pod pseudonimem Prymityw Dorsz. Artysta amator, mieszka i tworzy na warszawskiej Pradze. Na koncie ma kilka wystaw zbiorowych oraz indywidualnych min. w ramach Cracow Art Week KRAKERS oraz pierwszej edycji Stalowa Art Weekend, gdzie jego wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ulica Stalowa nieprzerwanie darzy go sympatią - wystawa w Żywej Galerii Stalowa 52 to kolejna okazja, aby pod tym właśnie adresem zobaczyć prace tego ciekawego artysty.


Wstęp: wolny
Wernisaż wystawy 10 września (czwartek) 2020
Start: 19:00
Miejsce: Żywa Galeria Stalowa 52
Adres: Stalowa 52, Warszawa
Kurator: Anna Madejska

Organizatorzy:

Żywa Galeria
https://stalowa52.pl/art/
https://www.facebook.com/zywa.galeria.stalowa52/

Galeria Uległa
http://galeriaulegla.pl/
https://www.facebook.com/galeriaulegla/

Patroni:

Łyk Kultury
http://lykkultury.pl/
https://www.facebook.com/lykultury/

ArtMakers - Internetowa galeria sztuki
http://www.artmakers.pl/
https://www.facebook.com/pl.artmakers/

link do wydarzenia na facebooku:
https://www.facebook.com/events/301475594476181/
Kontakt
Galeria Uległa
ul. Targowa, 03-728 Warszawa, woj. mazowieckie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.