Dzisiaj jest: 27.5.2020, imieniny: Amandy, Jana, Juliana
Ogłoszenie:

Wernisaż wystawy / David Pataraia 'Widok'

dodano: 2020.02.03 ważne do: 2020.05.03 wyświetleń: 204
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
David Pataraia urodził się w 1971 roku w Lanczchuti (Gruzja). W 1990 ukończył Szkołę Sztuk Plastycznych w Tbilisi pod kierunkiem Goga Cereteli, Davida Uruszadze, Tamaza Czchaidze. Od 1991 mieszka w Polsce. Studiował na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie, na Wydziale Malarstwa w Poznaniu i w Krakowie. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt wystaw, w tym indywidualnych, jak i zbiorowych, a jego prace znajdują się w domach kolekcjonerów na całym świecie.

David Pataraia to artysta obdarzony wyjątkową wrażliwością i wyobraźnią. Jego twórczość cechuje niezwykła różnorodność. Oprócz barwnych prac dedykowanych dzieciom, znajdziemy również: akty, abstrakcje, obrazy z wizerunkiem byka i koguta, jak również prace nawiązujące tematyką do tradycji i kultury, w której dorastał. Wśród bogactwa tematów przez niego poruszanych z łatwością znajdujemy wspólny mianownik. Wszystkie prace cechuje bogactwo kolorów, nasyconych, intensywnych barw dzięki czemu artysta zaraża nas swoim optymizmem. Patrząc na nie, mimo woli uśmiechamy się. W rzeczywistości kreowanej przez Davida odbiorca i dzieło wchodzą w bardzo bliski, osobisty kontakt. Trudno jest zachować dystans gdy sam artysta zaprasza nas do wspólnej zabawy i przeżyć. Artysta stosuje nie tylko różne techniki, ale i materiały. Korzystając z drewna, metalu czy plastiku tworzy obrazy 3D. To połączenie różnych faktur i surowców pozwala nam „dotknąć” rzeczywistość wykreowaną przez twórcę.

Wstęp: wolny
Wernisaż wystawy 06 lutego (czwartek) 2020
Start: 19:00
Wystawa potrwa do 04.03.2020
Miejsce: Żywa Galeria Stalowa 52
Adres: Stalowa 52, Warszawa
Kurator: Anna Madejska

Organizatorzy:

Żywa Galeria
https://stalowa52.pl/art/
https://www.facebook.com/zywa.galeria.stalowa52/

Galeria Uległa
http://galeriaulegla.pl/
https://www.facebook.com/galeriaulegla/

Patroni:

Łyk Kultury
http://lykkultury.pl/
https://www.facebook.com/lykultury/

ArtMakers - Internetowa galeria sztuki
http://www.artmakers.pl/
https://www.facebook.com/pl.artmakers/

link do wydarzenia na facebooku:
https://www.facebook.com/events/807990069668319/
Kontakt
Galeria Uległa
ul. Targowa, 03-728 Warszawa, woj. mazowieckie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.