Dzisiaj jest: 2.4.2020, imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
Ogłoszenie:

WALDEMAR MAZUREK OSOBISTE DROBIAZGI - WYSTAWA RZEŹB

dodano: 2019.12.10 ważne do: 2019.12.18 wyświetleń: 64
Szczegóły ogłoszenia:
ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ

WALDEMAR MAZUREK
OSOBISTE DROBIAZGI - WYSTAWA RZEŹB


  12 GRUDNIA 2019, GODZ 18.00
K&K ART GALERIA, UL. BIAŁOSTOCKA 9, WARSZAWA

Waldemar Mazurek tworzy rzeźby w kamieniu – marmurze, granicie, a także metodą odlewniczą w brązie i aluminium.
W centrum jego twórczych zainteresowań  jest zawsze człowiek  jego natura i korelacje z rzeczywistością. Artysta uprawia rzeźbę figuratywną , pełną ekspresji i dynamiki i ruchu.  Dynamika ludzkiego ciała ma znaczenie. Lekkość i subtelność form w twórczości Waldemara Mazurka to efekt nie tylko zamierzonej koncepcji rzeźbiarskiej ale także wybór końcowego materiału dla dzieła jakim jest odlew w metalach. Natomiast praca z kamieniem to tworzenie osobistego dialogu , wypowiedzi artystycznej w której artysta określa własne reguły postrzegania rzeźby. 
Podążając za słowami samego artysty - " W sztuce , według mnie, nie trudno  mówić o postępie czy rozwoju. sztuka raczej towarzyszy człowiekowi w jego dziejach i zmienia się wraz z nim, jego sposobem życia i postrzeganiem świata."
Na tej retrospektywnej wystawie dzieł Waldemara Mazurka , będziemy mogli doświadczyć indywidualnego procesu zmian zachodzących w twórczości samego artysty.

K&K Art to nowo otwarta galeria rzeźby na warszawskiej Pradze przy ul Białostockiej 9. Galeria powstała w ramach rozwoju instytucjonalnego oraz misyjnych działań Fundacji Otwartej Pracowni Twórczej.  Stworzenie Galerii Rzeźby zapewniło finansowanie z funduszy Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich Narodowego Instytutu Wolności (PROO)
K&K Art Galeria to nowe miejsce na kulturalnej mapie Warszawy.

 
Kontakt
Fundacja Otwarta Pracownia Twórcza
ul. Białostocka 9, 03-748 Warszawa, woj. mazowieckie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Strona WWW: www.fopt.com.pl
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.