Dzisiaj jest: 5.6.2020, imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera
Ogłoszenie:

Wernisaż wystawy Adriana VOZNY "K-Art"

dodano: 2019.06.10 ważne do: 2019.06.18 wyświetleń: 116
Szczegóły ogłoszenia:
K-Art. to najnowszy cykl obrazów artysty Adriana VOZNY , który charakteryzuje przede wszystkim zabawa kolorem.
Powstał z połączenia różnych stylów w sztuce: pop-artu, ekspresjonizmu abstrakcyjnego, malarstwa nowoczesnego, pouring –artu, fotografiki oraz decoupażu czy asamblażu. Obserwujemy tu kalejdoskop użytych technik i materiałów. Prace tworzone są zarówno na klasycznym płótnie , jak i na pleksi czy metalowych blachach. Nawet w doborze rozmiarów nie została zachowana żadna powtarzalność. Głównym tematem prac są motywy z bajek zarówno amerykańskich, europejskich jak i polskich, artysta czerpał inspiracje z dzieciństwa. Ten wszechobecny eklektyzm to charakterystyczna cecha Pop- Artu, tak samo jak liczne odwołania do kultury masowej.
Kolor nie został zamknięty jedynie na płótnie, większość ram została pomalowana przez artystę, który chlapiąc i kapiąc farbą w sposób spontaniczny, automatyczny czy wręcz podświadomy tworzy niepowtarzalne dzieła. Widoczne są tu nawiązania do amerykańskiego nurtu artystycznego - ekspresjonizmu abstrakcyjnego, przede wszystkim do twórczości Jacksona Pollacka a także działalności niemieckiego surrealisty Maxa Ernsta. Ten zorganizowany chaos można śmiało zaliczyć do tzw. Action Art czyli malarstwa akcji inaczej zwanego malarstwem gestu.
Część obrazów wykonana jest metodą pouringu czyli wylewania, połączoną z decoupage. Uwaga twórcy skupia się tu na przekazaniu barwy, jako nośnika emocji. Dodatkowo zobaczymy w tym cyklu również fotografiki stworzone na podstawie autorskich zdjęć artysty oraz kolorowe instalacje wykonane techniką Action Art.

Adrian VOZNY (ur.1984r.) - Pochodzi z Rzeszowa. Mieszka w Warszawie. Jest artystą interdyscyplinarnym, poświęcającym się w pełni sztuce i tworzeniu, reżyserii przestrzeni przed obiektywem a także realizując jako twórca projekty na granicy teatru i fotografii, asamblażu a także malarskiego oraz tworząc na różnych płaszczyznach sztuki.

Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest portrecistą, ale świetnie czuje się również w fotografii kreacyjnej i konceptualnej. Od kilku lat rozwija swoją twórczości o malarstwo abstrakcyjne , strukturalne , pop-art , fotografikę , psycho art , pouring art , rzeźbę a także art decoratione czyli sztukę użytkową , która jest połączeniem jego rzeźb i instalacji w przedmioty użytku domowego takiego jak lampy czy stoliki. Artysta wspiera inicjatywy upcycling art , circular economy oraz zero waste. Część projektów należy do szerszego projektu UPCYCLING ART : Iron Art. , Wood Art.

Tworzy na płótnie , metalu , drewnie i innych materiałach , gdyż znakomicie odnajduje się w malarstwie strukturalnym. Pomimo krótkiego dorobku artystycznego ma już na swoim koncie ponad 20 wernisaży i wystaw a także jest laureatem międzynarodowego konkursu fotograficznego DEBUTS 2017 (Doc!Photo Magazine) oraz uczestnikiem Polskiego Festiwalu Sztuki Orzeł 2016. W 2017r. jego prace można było oglądać m.in. w: Muzeum Historycznym w Galerii im. Z. Beksińskiego na Zamku Królewskim w Sanoku , Galerii Maison de la Photographie w Lille (FRANCJA) , podczas Fotofestiwal w Vienna House Andels w Łodzi , na Zamku Cesarskim w Poznaniu , na Zamku w Trebnitz (NIEMCY) , w Galerii Art Us w Belgii oraz podczas Art Football Biennale 2018 w Moskwie , w Hotelu BRISTOL Warszawa „Sztuka w Biznesie" a także w Galerii Aperia Design w Warszawie w Q22.

http://www.vozny.pl/

Wstęp: wolny
Wernisaż wystawy 13 czerwca (czwartek) 2019
Start: 19:00
Miejsce: Żywa Galeria Stalowa 52
Adres: Stalowa 52, Warszawa

Organizatorzy:

Żywa Galeria
http://www.stalowa52.pl/wernisaze
https://www.facebook.com/zywa.galeria.stalowa52/

Galeria Uległa
http://galeriaulegla.pl/
https://www.facebook.com/galeriaulegla/

Patroni:

Łyk Kultury
http://lykkultury.pl/
https://www.facebook.com/lykultury/

ArtMakers - Internetowa galeria sztuki
http://www.artmakers.pl/
https://www.facebook.com/pl.artmakers/

link do wydarzenia na facebooku:
https://www.facebook.com/events/311536123081610/
Kontakt
Art and More
00-048 Warszawa, woj. mazowieckie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.