Dzisiaj jest: 5.6.2020, imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera
Ogłoszenie:

Młoda Sztuka

dodano: 2019.06.10 ważne do: 2019.06.18 wyświetleń: 134
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
Nietuzinkowa Magdalena Stoch i „Niezłe jajca”. Wyjątkowa praca Aleksandry Staniorowskiej – finalistki jednego z najważniejszych konkursów malarskich. Poruszający się w obszarze sztuk wizualnych artysta ukrywający się pod pseudonimem Campio. Na wystawie Młoda Sztuka, wśród prac znanych już twórców, pojawią się debiutujący na rynku sztuki artyści. Ich dzieła oglądać będzie można do 11 czerwca.

Aleksandra Staniorowska, mimo że stawia pierwsze kroki na rynku sztuki, ma za sobą już udział w kilku wystawach w kraju i za granicą. Została również finalistką prestiżowego konkursu Nowy Obraz Nowe Spojrzenie w 2017 roku. W DESA Unicum zaprezentuje swój obraz z 2017 roku zatytułowany „Dżeta”. Praca Staniorowskiej to intrygująca rozgrywka pomiędzy tym, co nieprzewidywalne i nieposkromione, a skrzętnie zaplanowane.  W tym przedstawieniu rządzi paradoks, w którym ogromną rolę odgrywa tajemnica i niepokój. Prezentowane dzieło, poprzez odważne zestawienie dwóch przeciwstawnych, ale pozostających ze sobą w relacji bytów, daje dowód na biegłość warsztatową oraz pokazuje różnorodne jej odsłony przy użyciu bogatych środków artystycznego wyrazu.

Nietuzinkową i o nieco zabawnym tytule pracę „Niezłe jajca” prezentuje debiutująca rzeźbiarka, Magdalena Stoch. Jej dzieło to jedna z tych realizacji, które  charakteryzują się dużą dawką humoru i dystansu do otaczającego nas świata. Artystka świadomie upraszcza formę na rzecz niewymuszonej, oszczędnej w środkach realizacji, dając jasny komunikat odbiorcy. Jej płaskorzeźba na pierwszy rzut oka przypomina rozbite na patelni jajko. Przestrzenność, delikatność oraz różnorodność struktur, z którymi mamy tutaj do czynienia, daje wyraz niecodziennemu podejściu artystki do tworzonej przez nią sztuki. Ten rodzaj koncepcji twórczej został doceniony podczas ubiegłorocznego Przeglądu Młodej Sztuki „Świeża Krew” organizowanego we Wrocławiu. Rzeźbiarka otrzymała Grand Prix VIII edycji konkursu w kategorii Formy Przestrzenne.

Ciekawie prezentuje się również praca artysty, który tworzy pod pseudonimem Campio. To twórca, który porusza się w obszarze sztuk wizualnych. W ostatnich latach malował obrazy zbliżone do nurtu optical art oraz barwne przedstawienia zwierząt umiejscowionych w intrygujących, wyludnionych przestrzeniach. Na wystawie zaprezentowany zostanie najnowszy obraz „Zdechły Waćpan” utrzymany w mrocznym klimacie, z mocnymi akcentami kolorystycznymi. Warto również zwrócić uwagę na pracę Konrada Peszko „Ancient respawn”. Peszko to absolwent kierunku Grafika na krakowskim uniwersytecie. Zajmuje się malarstwem, instalacją, tworzy obiekty ze znalezionych elementów, oraz krótkometrażowe filmy animowane. Realizowane obecnie projekty skupia na rejestrowaniu przemian zachodzących w przestrzeni miejskiej.

Na wystawie Młoda Sztuka pojawią się również prace takich twórców jak Klaudia Świątczak-Pjanka, Mirella Stern, Katarzyna Orońska, Sonia Ruciak czy Filip Moszant. 11 czerwca wszystkie obiekty zostaną zlicytowane.

Wystawa Młoda Sztuka: 31 maja – 11 czerwca 2019, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

Aukcja Młoda Sztuka: 11 czerwca 2019, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

Więcej informacji oraz katalog aukcyjny dostępne są w linku:
https://desa.pl/pl/auctions/559/mloda-sztuka-11-czerwca-2019-godz-19?limit=30&sort=catalog_number&page=1
 
Kontakt
Agnieszka Marszał
woj. mazowieckie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.