Dzisiaj jest: 20.1.2021, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
Ogłoszenie:

ANDY WARHOL. Banan, rozporek i inne okładki płytowe w Łodzi

dodano: 2019.06.04 ważne do: 2019.07.04 wyświetleń: 232
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
Andy Warhol – potomek słowackich Łemków urodzony w amerykańskim Pittsburgu; malarz, rysownik, fotograf, performer, reżyser; samotny bywalec nocnych klubów; nieśmiały manipulant; zadeklarowany homoseksualista, który regularnie uczestniczył w mszach świętych. W powszechnej świadomości – jeden z najsłynniejszych przedstawicieli pop artu.

Do sfery sztuki Warhol wdrażał przedmioty masowej produkcji, przechowywane w pamięci jako obiekty z okresu dzieciństwa. Osobiste doświadczanie kultury wizualnej, niezależnie od jej postaci, przetrwało w jego twórczości jako artystyczne, zmultiplikowane motywy – tak było ze słynną zupą Campbell, wizerunkami gwiazd, wycinkami z gazet i banknotami dolarowymi.

Kontekst reklamy jako formy artystycznej pojawił się również w jego pracach związanych ze światem muzyki: Warhol był twórcą okładek płyt winylowych dla The Rolling Stones, Arethy Franklin, Johna Lennona, Lizy Minnelli czy Debbie Harry. Niewątpliwie w powszechnej świadomości najtrwalej zapisała się słynna okładka debiutanckiego albumu The Velvet Underground, przedstawiająca banana (w zależności od egzemplarza, w skórce lub bez).

Niepowtarzalną okazją do obejrzenia kolekcji oryginalnych okładek płyt winylowych projektu Andy’ego Warhola będzie wernisaż wystawy „Banan, rozporek i inne okładki płytowe”, który odbędzie się 14 czerwca o godzinie 19:00 w Hotelu Andel’s w Łodzi (Ogrodowa 17). Wystawa potrwa do 14 lipca.

Kuratorem wydarzenia jest właściciel kolekcji oraz dyrektor muzyczny Programu III Polskiego Radia, Piotr Metz.
Wystawę współorganizuje Dom Aukcyjny Art in House, agencja eventowa Rebelia Media oraz Galeria Andel’s Art.

Zapraszamy!

ANDY WARHOL. Banan, rozporek i inne okładki płytowe
14 czerwca – 14 lipca 2019
Vienna House Andel`s Łódź
Ogrodowa 17, Łódź
 
Kontakt
Art in House
ul. Ogrodowa 17, 91-065 Łódź, woj. łódzkie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.