Dzisiaj jest: 26.6.2019, imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny
Ogłoszenie:

Młoda Sztuka

dodano: 2019.04.09 ważne do: 2019.04.17 wyświetleń: 77
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
Artysta, który jeszcze jako student sam zawiesił swój obraz w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. W ciągu niespełna 3 lat ceny prac Andrzeja Sobiepana wzrosły ponad 3-krotnie. W ubiegłym roku obraz z cyklu „Kadry wolności” został wylicytowany za 24 tysiące zł.  Najnowszą pracę Sobiepana będzie można zobaczyć na kwietniowej wystawie Młoda Sztuka w DESA Unicum.

Andrzej Sobiepan to artysta, który nie boi się iść pod prąd. Zarówno jeśli chodzi o warsztat twórczy jak i samo podejście do sztuki. Już jako student wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych zawiesił swój obraz wśród najwybitniejszych nazwisk polskiej sztuki współczesnej. Od tamtego „incydentu” upłynęło 8 lat. Od tego czasu Sobiepan prezentował swoje prace na wielu wystawach w Polsce i za granicą, głównie w Londynie. Został finalistą konkursu Artystyczna Podróż Hestii, a w 2015 roku zaproszony  do wystawy w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie przez uznanego artystę, Roberta Kuśmirowskiego. Na kwietniowej wystawie zaprezentuje pierwszą pracę z nowego cyklu Hiperpowierzchnie inspirowanego minerałami i kryształami.

Jednymi z najbardziej rozpoznawalnych prac w segmencie sztuki najnowszej są dzieła Katarzyny Słowiańskiej-Kucz. Malarka wykreowała własny bajkowy świat, który przelewa na obrazy. Swoimi pracami opowiada wyjątkowe historie, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem i sympatią odbiorców. Na wystawie zaprezentowana zostanie najnowsza, tegoroczna praca „Jasne wody”. Ciekawą twórczość prezentuje również Olga Milczyńska. Tworzy ręcznie malowaną ceramikę. Wiedzę praktyczną zdobywała pracując w pracowniach ceramicznych w Wielkiej Brytanii, Francji, Danii i Korei. Jako artystka brała udział w wielu międzynarodowych i krajowych wystawach. W pracach podejmuje tematy czasu, tradycji i rękodzieła, balansując na granicy sztuki i projektowania. Tym razem zaprezentuje niezwykle ciekawą formę z cyklu „Flow”.

Na wystawie zaprezentowane zostaną również prace takich twórców jak m.in. Denys Moliero Pena, Adam Wątor, Katarzyna Orońska, Bartłomiej Koter, Dominik Janyszek, Alicja Pruchniewicz czy Lia Kimura. 11 kwietnia wszystkie obiekty będzie można wylicytować na aukcji Młoda Sztuka.

Wystawa: Młoda Sztuka: 3-11 kwietnia 2019, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny
Aukcja: Młoda Sztuka: 11 kwietnia 2019, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

Więcej informacji oraz katalog aukcyjny dostępne są w linku:

https://desa.pl/pl/auctions/548/mloda-sztuka-11-kwietnia-2019-godz-19?limit=30&sort=catalog_number&page=2
 
Kontakt
Agnieszka Marszał
woj. mazowieckie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.