Dzisiaj jest: 19.7.2019, imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
Ogłoszenie:

Wystawa i Aukcja Art Outlet: Sztuka Współczesna

dodano: 2019.01.15 ważne do: 2019.01.23 wyświetleń: 87
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
W ciągu ostatnich 10 lat wartość prac Henryka Stażewskiego wzrosła niemal ośmiokrotnie. Na ostatniej, listopadowej aukcji z cyklu sztuki współczesnej praca „Relief nr 19” została sprzedana za ponad milion złotych. Spektakularny wzrost wartości prac powoduje, że dzieła tego artysty należą do najbardziej poszukiwanych na rynku. Najbliższa okazja już 24 stycznia na aukcji Art Outlet.

Henryk Stażewski jest jednym z najbardziej cenionych i  rozpoznawalnych artystów na rynku sztuki. Ikona polskiej  awangardy, człowiek o wielu talentach – malarz, projektant wnętrz, mebli i scenografii teatralnej, autor typografii do książek, współzałożyciel warszawskiej Galerii Foksal. XX-wieczny dandys z nieskazitelnymi manierami. Zawsze nienagannie ubrany z melonikiem na głowie. To w jego studiu spotykali się najwybitniejsi przedstawiciele polskiej awangardy. W ubiegłym roku obchodziliśmy 30. rocznicę śmierci artysty. Już od paru lat można zaobserwować wzmożone zainteresowanie twórczością artysty na rynku sztuki. Na styczniowej aukcji pojawi się jego „Kompozycja” z 1978 roku.

Na najbliższej aukcji pod młotek pójdzie również praca pochodząca z najbardziej rozpoznawalnych serii malarskich kultowego malarza pop-artu Jana Dobkowskiego. Prace artysty znajdują się obecnie w zbiorach najważniejszych instytucji kulturalnych, m.in. Muzeum Narodowego w Warszawie, R. Guggenheim Museum w Nowym Jorku oraz kolekcjach prywatnych w Polsce, Szwecji, Danii, USA, Szwajcarii czy Francji. W katalogu znalazła się również praca Stanisława Młodożeńca, artysty, który od lat mieszka i tworzy w Nowym Jorku. W swojej twórczości czerpie inspiracje ze sztuki awangardowej XX wieku. Licytowane będą także prace m.in. Włodzimierza Pawlaka, Aleksandry Jachtomy, Andrzeja Nowackiego, Erny Rosenstein. Nie zabraknie również dzieł wybitnych, ale mniej znanych artystów. Wszystkie prace można już oglądać na wystawie przedaukcyjnej w siedzibie DESA Unicum.

Art Outlet to doskonała okazja nie tylko dla doświadczonych, ale również początkujących kolekcjonerów i koneserów sztuki. Ze względu na szeroki zakres oferty i nierzadko bardzo okazyjne ceny, daje to możliwość rozpoczęcia nowej kolekcji, której wartość może wzrosnąć nawet kilkukrotnie w kolejnych latach.

Aukcja Art.Outlet: Sztuka Współczesna: 24 stycznia 2019, godz.19.00, Dom Aukcyjny
DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa


Wystawa obiektów: 14-24 stycznia 2019, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

Więcej informacji oraz katalog aukcyjny dostępne są w linku:
https://desa.pl/pl/auctions/524/art-outlet-sztuka-wspolczesna-pierwsze-obiekty-24-stycznia-2019-godz-19
 
Kontakt
Agnieszka Marszał
woj. mazowieckie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.