Dzisiaj jest: 25.5.2019, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Ogłoszenie:

Aukcja Młoda Sztuka

dodano: 2018.12.05 ważne do: 2018.12.13 wyświetleń: 70
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
Prace najciekawszych artystów młodego pokolenia pójdą pod młotek z okazji 10. jubileuszu aukcji Młoda Sztuka. Daniel Krysta, Rafał Wilk czy Jakub Ciężki – to tylko kilku z twórców, których dzieła pojawiały się na licytacjach dekadę temu. Dziś są uznanymi artystami, a ich prace wystawiane są w cenionych instytucjach sztuki. Na aukcji Młodej Sztuki możemy za to odkrywać kolejne talenty.

Dokładnie 18 grudnia upływa 10 lat od zorganizowania pierwszej aukcji sztuki młodych w Polsce. W 2008 roku to właśnie DESA Unicum była prekursorem licytacji dzieł nowej generacji artystów. Kilkuset twórców i kilka tysięcy prac pojawiło się na aukcjach Młoda Sztuka w ciągu dekady. Wśród nich takie osobowości jak m.in. Daniel Krysta, Bartłomiej Koter, Wojciech Brewka, Adam Wątor czy Mirella Stern.
Ostatnie aukcje Młoda Sztuka przyniosły również rekordowe wyniki. We wrześniu tego roku obraz Lecha Batora został sprzedany za ponad 35 tysięcy złotych, a praca z serii „Paris Scéne” Bartłomieja Kotera za ponad 30 tys. zł. Dwukrotnie pobity został tym samym rekord  z ubiegłorocznej, przedświątecznej aukcji, podczas której obraz Wojciecha Brewki kupiono za ponad 23 tys. zł. Nie należy zapominać, że cena wywoławcza każdej z prac wynosi zaledwie 1000 zł. Jest to więc najbardziej dostępna aukcja sztuki w Polsce.

Talentem, na który warto zwrócić uwagę podczas grudniowej aukcji Młoda Sztuka jest Katarzyna Rutkowska. Jej działania w dużym stopniu opierają się o zagadnienie przestrzeni w malarstwie. W jej twórczości ujawniają się inspiracje nowymi technologiami, digitalizacją i jej przyszłością. Powstałe w ten sposób obrazy to humanistyczna interpretacja cyfrowego świata w duchu science fiction. Na przedświątecznej aukcji nie mogło też zabraknąć pracy cenionego przez kolekcjonerów Adama Wątora. Artysta zaliczany jest do najważniejszych twórców młodego pokolenia. Podstawową inspiracją dla artysty jest człowiek i emocje wyrażone poprzez jego ciało.  Jego twórczość została uznana również na arenie międzynarodowej. Prace Adama Wątora znajdują się w zbiorach prywatnych m.in. w Stanach Zjednoczonych, Norwegii i Szwecji.

Artystów, którzy funkcjonują poza granicami kraju będzie zresztą więcej, wśród nich m.in. Viola Tycz. Jej prace wystawiane były na aukcjach jednego z największych zagranicznych domów aukcyjnych. W swojej twórczości stosuje niekonwencjonalne techniki graficzne, które doceniło Sotheby’s nagradzając artystkę stypendium. Dzieła Violi Tycz znajdziemy m.in. w kolekcji Dolnośląskiej Zachęty Sztuk Pięknych
Wśród znanych i cenionych artystów na grudniowej aukcji Młoda Sztuka nie zabraknie również  m.in. Pauliny Zalewskiej, Mirelli Stern, Pauliny Zalewskiej, Ilony Herc, Soni Ruciak oraz Sebastiana Skoczylasa.

Aukcja Młoda Sztuka: 18 grudnia 2018, godz.19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

Wystawa obiektów: 10-18 grudnia 2018, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny
Więcej informacji oraz katalog aukcyjny dostępne są w linku:
https://desa.pl/pl/auctions/511/mloda-sztuka-18-grudnia-2018-godz-19
Kontakt
DESA Unicum
cały kraj / Internet
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.