Dzisiaj jest: 29.5.2020, imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
Ogłoszenie:

Wystawa Biżuteria Kolekcjonerska

dodano: 2018.11.28 ważne do: 2019.02.26 wyświetleń: 603
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
Sto brylantów. Jedna brosza. Warta 90 tysięcy złotych. To absolutny unikat, wyróżniający się nie tylko kunsztem wykonania, ale i doskonałą jakością użytego kruszca. Będzie ją można zobaczyć na wystawie „Biżuteria Kolekcjonerska” wśród ponad 70 specjalnie wyselekcjonowanych przykładów sztuki jubilerskiej m.in. z Francji, Rosji i Polski. 11 grudnia wszystkie obiekty pójdą pod młotek.
Współczesna masowa produkcja i powszechna dostępność towarów sprawiają, że coraz częściej tęsknimy za czasami, kiedy królowało rzemiosło. A moda na to, co niedostępne nigdy nie mija. Aukcja Biżuteria Kolekcjonerska to wyjątkowa okazja na znalezienie jedynej, oryginalnej „kropki nad i” podkreślającej wyrafinowany charakter i szyk. Wie o tym każda stylowa kobieta. A prawdziwy styl to ten, który opiera się próbie czasu i mijającej modzie.
Grudniowa selekcja ponad 70 wyrobów jubilerskich obfituje w biżuterię najwyższej klasy, wśród której wyróżniają się dwie diamentowe brosze. Ich wartość szacuje się odpowiednio na 90 i 80 tysięcy złotych. W pierwszej wykorzystano klasyczny motyw dekoracyjny kwiatowej gałązki wysadzanej brylantami. W broszce umieszczono aż 100 diamentów. Drugi okaz z 7 większymi brylantami to grawerowana, złocona brosza z motywem floralnym. Oba unikaty pochodzą z przełomu XIX i XX wieku.
Oryginalnym, wyrazistym akcentem będzie też duży, efektowny platynowy wisior. Jego wyrafinowana, geometryczna forma wysadzana jest diamentowymi rozetami. Wisior pochodzi z Francji z lat 20-30, a jego wartość wycenia się na 50 tysięcy złotych.
Na wystawie i aukcji „Biżuteria Kolekcjonerska” pojawią się także brylantowe kolczyki wyceniane na 45 tysięcy złotych, utrzymane w charakterystycznym stylu art deco oraz przepiękna złota bransoleta, której wartość szacuje się na 35 tysięcy złotych. Bransoletkę zdobi 11 efektownych szmaragdów o doskonałym szlifie. Wśród ponad 70 obiektów pojawi się biżuteria z kilku epok, wykona w różnych stylistykach.
Aukcja Biżuteria Kolekcjonerska: 11 grudnia 2018, godz.19, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa
Wystawa obiektów: 27 listopada - 11 grudnia, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny
Więcej informacji o aukcji Biżuteria Kolekcjonerska oraz katalog aukcyjny w wersji elektronicznej dostępne są na stronie DESA Unicum:
https://desa.pl/pl/auctions/508/bizuteria-kolekcjonerska-11-grudnia-2018-godz-19
Kontakt
DESA Unicum
cały kraj / Internet
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.