Dzisiaj jest: 19.7.2019, imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
Ogłoszenie:

Wernisaż - Tabula Rasa - Biały Album Beatlesów 50 lat później.

dodano: 2018.11.15 ważne do: 2019.02.13 wyświetleń: 626
0 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
WERNISAŻ: 23.11.2018r. godz: 19.30.
Podczas wernisażu wystawy odbędzie się ekskluzywny odsłuch płyty The Beatles "White Album".
Ekspozycja prezentowana będzie do 20 stycznia 2019 roku.
Wystawa przeznaczona tylko dla osób pełnoletnich.„To z pewnością najbardziej tajemniczy i wciąż nie do końca poznany album The Beatles. Napisany głównie podczas medytacji w Indiach, nagrany początkowo jako jedyny w karierze zespołu w wersji „unplugged” wyprzedzającej pomysł MTV o ćwierć wieku, dwupłytowy, aby pomieścić kreatywny wysyp piosenek czterech wielkich indywidualności tworzących razem największy zespół świata, którego drogi zaczynają powoli się rozchodzić. To najbardziej eklektyczny album w muzyce popularnej - od hollywoodzkiego „Honey Pie”, który skowerowała Helena Vondrackova po „Revolution No.9”, długasa muzyki konkretnej, z którym na żywo zmierzył się dopiero w XXI wieku zespół Alarm Will Sound. Jeśli poprzedni album grupy „Sgt.Pepper” był najbardziej kolorową psychodelią epoki, ten jest biało czarny, a okładkowo nawet biały, według pomysłu zatrudnionego przez McCartney’a klasyka angielskiego pop artu Richarda Hamiltona, który graficznie skontrował w sposób radykalny poprzedni projekt, forsując tylko nazwę zespół i numer seryjny tworzący z pierwszego nakładu limitowane wydanie idące w miliony.
W takiej też śnieżnobiałej barwie z domieszką czarnego będzie ta wystawa. Biała okładka, biała drabina, na której Lennon poznał Yoko, białe balony wypuszczone pod katedrą w Anglii, białe łóżko z akcji bed-in i czarno biały słynny plakat WAR IS OVER.
A na tym tle skrząca się wszystkimi kolorami muzyka The Beatles. Po półwieczu, wciąż nie do końca ujawniająca wszystkie swe subtelności i sekrety.”

- Piotr Metz

Eksponaty pochodzić będą z prywatnej kolekcji szefa muzycznego radiowej Trójki - Piotra Metza.


ORGANIZATOR:
  • NEY Gallery & Prints
PARTNERZY WYSTAWY:
  • NAUTILUS - MUZYKA W TWOIM DOMU
  • LUTZVILLE
  • GALERIA RAM
  • DOBRE DRABINY
  • FABRYKA SYPIALNI
Kontakt
NEY Gallery & Prints
ul. Spokojna 5, 01-044 Warszawa, woj. mazowieckie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.